Új hozzászólás Aktív témák

  • geloczigeri

    tag

    Sziasztok!

    Március 8.-án előrendeltem egy [ilyen] szerkezetet a Merimobiles.com-on. Tegnap (május 9.) végre megérkezett, és nem vámolták meg!

    Többen írtak nekem, hogy mondjak valamit a tabletről ha megérkezett, ezért nyitok neki egy témát.
    A hétvégén fogok róla képeket is feltölteni (vagy talán ma este), most nincs rá időm, ezt a post-ot is kutyafuttában írom. De ami késik, nem múlik! :)

    Sok olvasás és keresgélés után lyukadtam ki a Cube-nál, a kimagasló ár/érték arány és a specifikáció miatt döntöttem mellette.

    Specifikáció

    CPU:
    RK3188,Quad Core,1.8GHz

    OS:
    Android 4.1, de már elérhető hozzá Android 4.2.2 is a hivatalos Cube fórumon (erről majd később írok)

    Memory:
    2GB DDR3 Ram,
    32GB Nandflash built in
    SD card slot (supports sd cards up to 32GB)

    Screen:
    10.1 inch Capacitive 10 points Multitouch Screen
    IPS panel
    1920x1200px

    Audio:
    Built in Loud Speaker
    3.5MM headphone jack

    Features and highlights:
    Quad core processor
    Android 4.1
    Bluetooth
    2GB RAM
    Wifi IEEE 802.11b/g/n
    Quad core 1.8GHz Rockchip processor
    1920*1200px High Resolution
    Dual Cameras
    32GB Built in
    Smooth video playback performance
    Gsensor
    Speaker
    HDMI
    USB2.0 (host)
    Mini USB2.0
    Microphone out
    3.5mm audio jack
    Support 3D games
    E-book:Support TXT,PDF,CHM,HTML,PDB,UMD,FB2,etc.
    Picture Browse:Support JPG,BMP,PNG,TIFF,etc.
    Office: Word,Excel,PPT,PDF,etc.
    Slim body

    Camera:
    Front 2.0 MP,
    Back 5.0 MP (vaku is van)

    Battery:
    8000mAh ha jól tudom, később talán lesz belőle 10000mAh-es verzió.

    Package Content:
    Cube U30GT II RK3188
    USB Cable
    Charger

    Color:
    White

    Megérkezett
    Két hónap várakozás után nagyon jó érzés volt végre kinyitni a csomagot. Kicsit pesszimista voltam már, mire megérkezett, attól tartottam, hogy valami nem fog működni vagy a csomagból hiányozni fog valami. Rendeltem hozzá egy szerényebb műbőr tokot is. Kompenzációként egy képernyővédő fóliát is ráragasztottak, amiért nem tudtak nekem feketét küldeni. Ezt 10 perc után le is téptem, mert kényelmetlen volt (nem csúszott eléggé).

    Bekapcsolás
    A tableten a szokásos 2 gomb található oldalt: power gomb és hangerőszabályozó. Értesítő LED-ek nincsenek rajta, mint a telefonokon.
    Megnyomtam a power gombot de nem reagált. Előszedtem a hozzá adott töltőt és rádugtam. A tablet egyből bekapcsolt, és elindult a rendszer. Szerencsére dead pixeleknek vagy karcolásoknak, egyéb sérülésnek nyoma sincs.
    Előre feltelepített alkalmazások vannak, de az összes felesleges, használhatatlan, és undorító, úgyhogy ezeket le is töröltem, mert nem tudok kínaiul :)
    Az Android szépen fut rajta, hozza a Google élményt, miután a firmware-t frissítettem 1.05-re. A frissítésről majd írok, ha érdekel valakit, szerencsére nem kell semmit sem törni hozzá, gond nélkül felmegy az image a gépre. Megjelent már hozzá egy Android 4.2.2-es release is, de ezt még nem próbáltam ki. Lehet nem is fogom, mert a 4.2 tablet felülete pontosan olyan, mint a telefonoké, nekem a 4.1 felülete jobban bejön a jobb helykihasználás és a sarkokhoz közelebb lévő interakciós területek miatt. Na de erről is majd később... :)

    Telepítés
    Felpakoltam rá a szokásos programokat, és azt vettem észre, hogy hamar végeztem. 4 mag, 2GB RAM, piszkosul gyors! A beépített 32GB memória sebessége is rendben van, 7-8MB/s sebességgel tudok rá adatokat írni USB kábel segítségével a számítógépről. Az olvasás 15-20MB/s. Hozza egy olcsóbb SD kártya teljesítményét. Rámásoltam néhány videót meg zenét, képeket. Gyárilag volt rajta 2 videó meg valami zene és pár kép, de na... :)

    Videó
    Videólejátszáshoz MX Player-t használtam. A videók képkockasebessége 20 körül lehet, tehát itt nem felhőtlen az élmény. Ezen a fórumon írták, hogy ez a codec miatt van, csak H264 codec-el tudja a magas képkockasebességet hozni. Nem tudom ez miért van, de szerintem a nagy pixelszámhoz van köze, és valószínű, hogy hardveresen csak a H264 van gyorsítva. Majd kipróbálom.

    Hangszórók
    Meglepően jól szólnak a méretükhöz képest! Két vékony kis csík a tablet jobb oldalán. Videózáshoz elég, zenéhez meg minden esetben fül/fejhallgatót ajánlok. A közép és magas tartomány jól hallható, és nagy hangerőnél sem torzít (na ezen meglepődtem).

    WiFi
    Jelerősség egy szobában a router-el maximális, átviteli sebességtesztet és hatótávolságot ma fogok tesztelni. A gyári firmware-ben van egy bug, a WiFi mindig kikapcsol ha a tablet standby-ba küldi magát. Hiába állítod be, hogy alvó állapotban maradjon bekapcsolva, akkor is kikapcsolja a WiFi-t. Ezt állítólag már javították, ki fogom próbálni. Mivel ez szoftveres probléma, így biztos vagyok benne, hogy javítják.

    Kamera
    A hátlapi kamera egy vicc. Az előlapi kamera rendben van, videóbeszélgetésekhez használható, bár a képe nagyon zajos, de nem vészes ahhoz képest, hogy ennyibe került ez a gép. A hátlapi kamerának szerintem semmi értleme ebben a kategóriában. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy tableten a hátlapi kamera teljesen felesleges. Én a tervezők helyében kihagytam volna a hátlapi kamerát a vakuval együtt, és azt az összeget egy jobb minőségű előlapi kamerára fordítottam volna. Hülyék ezek. Nyilván nem tablettel fogok fotózni. A telefonomban sokkal jobb a kamera, aki meg profi fotós, annak eszébe sem jut ilyesmi :)
    Na de a lényeg a lényeg marad, van előlapi kamera, ami nekem kell a skype-hoz.
    Majd lövök pár képet ha hazaértem, és feltöltöm őket.

    Töltés
    Tölteni kizárólag a DC csatlakozón keresztül lehet a mellékelt adapterrel. Az adapterhez kértem átalakítót, amit meg is küldtek, de ez csak földeletlen konnektorba volt hajlandó bemenni, így egy másikat használtam. Az adapter 12V-os, 2A-es, mini DC csatlakozós. 3-4 óra alatt feltöltötte a telepeket, azért azt megjegyzem, hogy közben sokat nyomogattam, meg ugye telepítgettem a gépet.
    Üzemidő teszt is lesz, majd a hétvégén. 8 órát kéne bírnia.

    Kijelző
    Gyönyörű. Nincs bevilágítás, egyenletes a fényerő mindenhol, és a felbontása pont jó ehhez a mérethez. Az előző tabletem egy Overmax Steelcore 10.1" volt, aminek 1280x768-as felbontásához képest ég és föld a különbség. Ez főleg olvasás közben jön ki. A betűk gyönyörűek, nem pixelesek, nem szőrösek :)
    A fényerő lakásban teljesen jó. A minimális fényerő talán túl erős este, amikor teljes sötétségben használod. De amúgy mindig felkapcsolok egy lámpát is, ha éjjel olvasok, nehogy megbánja a szemem a dolgot. Odakinnt még nem próbáltam ki, majd ma kiviszem a szabadba és csinálok fotót a kijelzőről.

    Játékok
    Itt lehetnek kompatibilitási problémák, például egyik Grand Theft Auto sem fut most rajta (XAPK validation error). Angry Birds megy, mást még nem próbáltam ki rajta, nem játékra vettem amúgy.
    Quadrant-ban a HTC One X felett van jóval, majd erről is linkelek képet ha hazaértem. Szóval a teljesítménye valóban a Tegra 3 felett van, nem kamuzott a merketing.

    Problémák

    1. Az ékezetes betűkkel valami baja van a Media Scanner service-nek. A jelenség: rámásolok zenéket a tabletre, amiknek a nevében van például " ö " betű. Az " ö " betű helyett a zenelejátszó programokban (beépített, PlayerPro, jetAudio) kínai betű jelenik meg :(((
    Erre az lehet a workaround, hogy olyan lejátszó programot használsz, ami nem használja az Android media scanner-ét, hanem saját libraryt épít. De majd meglátjuk javítják-e a firmware-ben.

    2. Töltés közben, ha magasra veszem a fényerőt, egy kis idő után meghülyül a kijelző érintésérzékelő szenzora, és úgy viselkedik, mint ha össze-vissza kattintgatnék a kijelzőn. A kijelző ki-be kapcsolása megszünteti a problémát. Ez mint ha hardware-es probléma lenne, szerintem a töltőáramot biztosító DX-DX konverter elektromos zaja zavarhat be neki. Ugyanis magas fényerőnél ez a modul jobban van terhelve, ezért az elektromos zaj is megnő, ami bezavarhat a szenzornak. Ez az én forgatókönyvem, de azért reménykedem benne, hogy szoftveresen javítani tudják. Amúgy ezzel együtt tudok élni, amúgy is csak este fogom tölteni a gépet, használat közben úgy se lesz az adapteren. Alacsony fényerőnél még egyszer sem jelentkezett a probléma.

    3. Elvileg csak H264 kódolású videók mennek magas képkockasebességgel. Majd kitesztelem.

    Folyt. köv.

    [ Szerkesztve ]

    GG

Új hozzászólás Aktív témák