Új hozzászólás Aktív témák

  • geloczigeri

    tag

    Sziasztok!

    Március 8.-án előrendeltem egy [ilyen] szerkezetet a Merimobiles.com-on. Tegnap (május 9.) végre megérkezett, és nem vámolták meg!

    Többen írtak nekem, hogy mondjak valamit a tabletről ha megérkezett, ezért nyitok neki egy témát.
    A hétvégén fogok róla képeket is feltölteni (vagy talán ma este), most nincs rá időm, ezt a post-ot is kutyafuttában írom. De ami késik, nem múlik! :)

    Sok olvasás és keresgélés után lyukadtam ki a Cube-nál, a kimagasló ár/érték arány és a specifikáció miatt döntöttem mellette.

    Specifikáció

    CPU:
    RK3188,Quad Core,1.8GHz

    OS:
    Android 4.1, de már elérhető hozzá Android 4.2.2 is a hivatalos Cube fórumon (erről majd később írok)

    Memory:
    2GB DDR3 Ram,
    32GB Nandflash built in
    SD card slot (supports sd cards up to 32GB)

    Screen:
    10.1 inch Capacitive 10 points Multitouch Screen
    IPS panel
    1920x1200px

    Audio:
    Built in Loud Speaker
    3.5MM headphone jack

    Features and highlights:
    Quad core processor
    Android 4.1
    Bluetooth
    2GB RAM
    Wifi IEEE 802.11b/g/n
    Quad core 1.8GHz Rockchip processor
    1920*1200px High Resolution
    Dual Cameras
    32GB Built in
    Smooth video playback performance
    Gsensor
    Speaker
    HDMI
    USB2.0 (host)
    Mini USB2.0
    Microphone out
    3.5mm audio jack
    Support 3D games
    E-book:Support TXT,PDF,CHM,HTML,PDB,UMD,FB2,etc.
    Picture Browse:Support JPG,BMP,PNG,TIFF,etc.
    Office: Word,Excel,PPT,PDF,etc.
    Slim body

    Camera:
    Front 2.0 MP,
    Back 5.0 MP (vaku is van)

    Battery:
    8000mAh ha jól tudom, később talán lesz belőle 10000mAh-es verzió.

    Package Content:
    Cube U30GT II RK3188
    USB Cable
    Charger

    Color:
    White

    Megérkezett
    Két hónap várakozás után nagyon jó érzés volt végre kinyitni a csomagot. Kicsit pesszimista voltam már, mire megérkezett, attól tartottam, hogy valami nem fog működni vagy a csomagból hiányozni fog valami. Rendeltem hozzá egy szerényebb műbőr tokot is. Kompenzációként egy képernyővédő fóliát is ráragasztottak, amiért nem tudtak nekem feketét küldeni. Ezt 10 perc után le is téptem, mert kényelmetlen volt (nem csúszott eléggé).

    Bekapcsolás
    A tableten a szokásos 2 gomb található oldalt: power gomb és hangerőszabályozó. Értesítő LED-ek nincsenek rajta, mint a telefonokon.
    Megnyomtam a power gombot de nem reagált. Előszedtem a hozzá adott töltőt és rádugtam. A tablet egyből bekapcsolt, és elindult a rendszer. Szerencsére dead pixeleknek vagy karcolásoknak, egyéb sérülésnek nyoma sincs.
    Előre feltelepített alkalmazások vannak, de az összes felesleges, használhatatlan, és undorító, úgyhogy ezeket le is töröltem, mert nem tudok kínaiul :)
    Az Android szépen fut rajta, hozza a Google élményt, miután a firmware-t frissítettem 1.05-re. A frissítésről majd írok, ha érdekel valakit, szerencsére nem kell semmit sem törni hozzá, gond nélkül felmegy az image a gépre. Megjelent már hozzá egy Android 4.2.2-es release is, de ezt még nem próbáltam ki. Lehet nem is fogom, mert a 4.2 tablet felülete pontosan olyan, mint a telefonoké, nekem a 4.1 felülete jobban bejön a jobb helykihasználás és a sarkokhoz közelebb lévő interakciós területek miatt. Na de erről is majd később... :)

    Telepítés
    Felpakoltam rá a szokásos programokat, és azt vettem észre, hogy hamar végeztem. 4 mag, 2GB RAM, piszkosul gyors! A beépített 32GB memória sebessége is rendben van, 7-8MB/s sebességgel tudok rá adatokat írni USB kábel segítségével a számítógépről. Az olvasás 15-20MB/s. Hozza egy olcsóbb SD kártya teljesítményét. Rámásoltam néhány videót meg zenét, képeket. Gyárilag volt rajta 2 videó meg valami zene és pár kép, de na... :)

    Videó
    Videólejátszáshoz MX Player-t használtam. A videók képkockasebessége 20 körül lehet, tehát itt nem felhőtlen az élmény. Ezen a fórumon írták, hogy ez a codec miatt van, csak H264 codec-el tudja a magas képkockasebességet hozni. Nem tudom ez miért van, de szerintem a nagy pixelszámhoz van köze, és valószínű, hogy hardveresen csak a H264 van gyorsítva. Majd kipróbálom.

    Hangszórók
    Meglepően jól szólnak a méretükhöz képest! Két vékony kis csík a tablet jobb oldalán. Videózáshoz elég, zenéhez meg minden esetben fül/fejhallgatót ajánlok. A közép és magas tartomány jól hallható, és nagy hangerőnél sem torzít (na ezen meglepődtem).

    WiFi
    Jelerősség egy szobában a router-el maximális, átviteli sebességtesztet és hatótávolságot ma fogok tesztelni. A gyári firmware-ben van egy bug, a WiFi mindig kikapcsol ha a tablet standby-ba küldi magát. Hiába állítod be, hogy alvó állapotban maradjon bekapcsolva, akkor is kikapcsolja a WiFi-t. Ezt állítólag már javították, ki fogom próbálni. Mivel ez szoftveres probléma, így biztos vagyok benne, hogy javítják.

    Kamera
    A hátlapi kamera egy vicc. Az előlapi kamera rendben van, videóbeszélgetésekhez használható, bár a képe nagyon zajos, de nem vészes ahhoz képest, hogy ennyibe került ez a gép. A hátlapi kamerának szerintem semmi értleme ebben a kategóriában. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy tableten a hátlapi kamera teljesen felesleges. Én a tervezők helyében kihagytam volna a hátlapi kamerát a vakuval együtt, és azt az összeget egy jobb minőségű előlapi kamerára fordítottam volna. Hülyék ezek. Nyilván nem tablettel fogok fotózni. A telefonomban sokkal jobb a kamera, aki meg profi fotós, annak eszébe sem jut ilyesmi :)
    Na de a lényeg a lényeg marad, van előlapi kamera, ami nekem kell a skype-hoz.
    Majd lövök pár képet ha hazaértem, és feltöltöm őket.

    Töltés
    Tölteni kizárólag a DC csatlakozón keresztül lehet a mellékelt adapterrel. Az adapterhez kértem átalakítót, amit meg is küldtek, de ez csak földeletlen konnektorba volt hajlandó bemenni, így egy másikat használtam. Az adapter 12V-os, 2A-es, mini DC csatlakozós. 3-4 óra alatt feltöltötte a telepeket, azért azt megjegyzem, hogy közben sokat nyomogattam, meg ugye telepítgettem a gépet.
    Üzemidő teszt is lesz, majd a hétvégén. 8 órát kéne bírnia.

    Kijelző
    Gyönyörű. Nincs bevilágítás, egyenletes a fényerő mindenhol, és a felbontása pont jó ehhez a mérethez. Az előző tabletem egy Overmax Steelcore 10.1" volt, aminek 1280x768-as felbontásához képest ég és föld a különbség. Ez főleg olvasás közben jön ki. A betűk gyönyörűek, nem pixelesek, nem szőrösek :)
    A fényerő lakásban teljesen jó. A minimális fényerő talán túl erős este, amikor teljes sötétségben használod. De amúgy mindig felkapcsolok egy lámpát is, ha éjjel olvasok, nehogy megbánja a szemem a dolgot. Odakinnt még nem próbáltam ki, majd ma kiviszem a szabadba és csinálok fotót a kijelzőről.

    Játékok
    Itt lehetnek kompatibilitási problémák, például egyik Grand Theft Auto sem fut most rajta (XAPK validation error). Angry Birds megy, mást még nem próbáltam ki rajta, nem játékra vettem amúgy.
    Quadrant-ban a HTC One X felett van jóval, majd erről is linkelek képet ha hazaértem. Szóval a teljesítménye valóban a Tegra 3 felett van, nem kamuzott a merketing.

    Problémák

    1. Az ékezetes betűkkel valami baja van a Media Scanner service-nek. A jelenség: rámásolok zenéket a tabletre, amiknek a nevében van például " ö " betű. Az " ö " betű helyett a zenelejátszó programokban (beépített, PlayerPro, jetAudio) kínai betű jelenik meg :(((
    Erre az lehet a workaround, hogy olyan lejátszó programot használsz, ami nem használja az Android media scanner-ét, hanem saját libraryt épít. De majd meglátjuk javítják-e a firmware-ben.

    2. Töltés közben, ha magasra veszem a fényerőt, egy kis idő után meghülyül a kijelző érintésérzékelő szenzora, és úgy viselkedik, mint ha össze-vissza kattintgatnék a kijelzőn. A kijelző ki-be kapcsolása megszünteti a problémát. Ez mint ha hardware-es probléma lenne, szerintem a töltőáramot biztosító DX-DX konverter elektromos zaja zavarhat be neki. Ugyanis magas fényerőnél ez a modul jobban van terhelve, ezért az elektromos zaj is megnő, ami bezavarhat a szenzornak. Ez az én forgatókönyvem, de azért reménykedem benne, hogy szoftveresen javítani tudják. Amúgy ezzel együtt tudok élni, amúgy is csak este fogom tölteni a gépet, használat közben úgy se lesz az adapteren. Alacsony fényerőnél még egyszer sem jelentkezett a probléma.

    3. Elvileg csak H264 kódolású videók mennek magas képkockasebességgel. Majd kitesztelem.

    Folyt. köv.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • Hungarikum87

    tag

    Sokan dicsérik ezt a gépet a forumon, és vannak már tulajok is, szóval lesz aki még megosztja majd a tapasztalatait :) Gratula hozzá várjuk a további beszámolót :)

    Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

  • geloczigeri

    tag

    v1.05 firmware, pre-rooted
    Tudomásom szerint ez a legutolsó Android 4.1 rendszerre épülő firmware. Én jelenleg ezt használom, alapból rootolt (SuperSU előtelepítve).
    Ennek köszönhetően végre ellenőrizni tudtam néhány dolgot. A processzor 1.6Ghz-en fut maximum. A governor alapból interactive-on van. Overclock lehetőség nincs., feszültségállítást nem probláltam. Egyelőre értelmét se látom, mert nagyon gyors a gép.

    Fórum: [link]

    Innen letölthető: [Letöltés]

    Android 4.2.2 latest firmware (0504)
    Nagy nehézségek árán sikerült letöltenem a legfrissebb Android 4.2.2-es firmware-t.
    Itt a hivatalos fórum: [link]

    Aki tudja, hogy hol kell angol nyelvűre állítani az oldalt, ne habozzon azt megosztani :)
    Tegnap a google fordító segítségével sikerült regisztrálnom az oldalra, majd újabb idegszálaim árán sikerült aktiválnom az email címemet. Aztán sikerült kiderítenem, hogy csak akkor fogom látni a letöltési linket, ha írok valamit a thread-re, úgyhogy írtam, és utána végre elérhető volt a link. Na és akkor itt megjegyezném, hogy a customer support magyar szempontból nagyon gáz.

    Letöltöttem az update csomagot, és átírtam angol nyelvűre a dolgokat, meg az update utility-t is angolra állítottam, plusz mellékeltem egy ReadMe txt-t, ami tartalmazza step-by-step útmutatást a frissítéshez.

    Fórum (csak türelmes embereknek): [link]

    Innen letölthető az általam módosított (angol) package: [Letöltés]
    Ebből is várhatő pre-rooted verzió. Érdemes regisztrálni [ezen] az oldalon, és követni az eseményeket:

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Hungarikum87 #2 üzenetére

    Szia!

    Na ennek örülök! :)
    Nem láttam még témát ennek a tabletnek az oldalon, ezért nyitottam ezt. Remélem sok hasznos dolog össze fog itt gyűlni :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #1 üzenetére

    ...akarom mondani DC-DC konverer...

    Tim72 közben írt nekem, hogy lehet az adapterrel van a probléma. Állítólag egy módosított adapterrel megoldható a kijelző meghülyülés.
    Kapcsolóüzemű tápról van szó. Tapasztaltabb villanyos kolléga biztos rávágta már volna, hogy mi a baj :)

    GG

  • M.Moe

    csendes tag

    Én nagyjából 3 hete használom a gépet és összességében csalódást okozott.

    Az első gondom az volt, hogy megérkezéskor nem voltam képes elindítani. Rádugtam a töltőre, de semmi reakció. Órákkal később véletlenül jöttem rá, hogy nem mindegy, hogy hogyan dugom a töltőt az EU adapterbe és az sem , hogy aztán ezeket hogyan dugom a konnektorba. Összesen 4 variáció van, de ezek közül csak az egyikben vagyok képes tölteni a tabot. Gondolom az adapter vagy a töltő okozza a gondot.

    A kijelző komoly darab, igaz nálam két sarokban is észrevehető bevilágítás. Megérkezéskor az első dolgom volt ezt tesztelni, az LCD kijelzőkkel kapcsolatos korábbi rossz tapasztalataim miatt. A bevilágítás mértéke az általam elfogadható szinten van, leginkább csak sötét szobában, sötét egyszínű háttér előtt láthatóak. Halott pixelt én sem találtam.

    A hangszóró egy tablethez mérten valóban jó, mert még max. hangerő mellett sem torzít. Igaz ettől még dobozhangja van, bár ezen szerintem senki nem lepődik meg. A hangszóró elhelyezése viszont botrányos. Pont ott van, ahol az ember megmarkol egy ilyen méretű és súlyú tabot. A fülhallgató csatlakozójával sem jobb a helyzet, mivel az is középtájon van, csak épp a másik oldalon.

    A videólejátszás kompromisszumokkal teli. Még USB-ről sem tökéletes a dolog, a streamelésről már nem is szólva.

    A legnagyobb csalódást a játékok futtatását illetően okozta a tab. Én azt hittem, hogy egy erőgépet vásárolok, de nem így lett. Egy rk3066-os SoC-vel szerelt gépet használtam korábban(1024x768 kijelző,2 magos CPU, 1GB RAM ), ami ugye az rk3188 elődje volt. Az a gép jobban teljesít játékok tekintetében, mint az U30GT2. A nem túl hardware igényes játékoknál nem mutatkozik különbség (pl: Angry Birds, Granny Smith, Broken Sword, Machinarium, World of Goo, Rayman:Jungle Run, Final Fantasy III). A gond a komoly 3D-s grafikát felmutató játékoknál kezdődik, ahol a régi gépem ha állva nem is hagyja, de mindenképp előtte jár a Cube-nak. (pl: Dead Trigger, ShadowGun, 9mm) Szerencsére van azért pár szép, jól programozott játék is, amiket számításigényesnek gondolok, ám mégis simán futnak.(Need for Speed:Most Wanted, Dead Space, Virtua Tennis)
    Sokakkal egyetértve én is úgy látom, hogy a MALI-400 MP GPU-nak már sok a fullHD.

    A tab egyébként meglehetősen melegszik, játékok alatt már-már kellemetlenül meleggé válik. Böngészés közben nem veszélyes a melegedés, de még akkor is pontosan érezhető, hogy hol is található az elektronika.

    A Wi-Fi és az akkumulátor tekintetében viszont elégedett vagyok.
    A wifi két betonfalon keresztül is fogható, igaz a routertől néhány lépésre mért -45 dBm legyengül -75 dBm-re. Ez utóbbi netezésre még alkalmas, videó streamelésre már nem. A dologhoz hozzátartozik, hogy egy betyárosnak nem nevezhető 5000 Ft-os TP-Link routert használok, szóval egy erősebb router valószínűleg megoldaná a streamelés problémáját is. A barátom 3 emelettel lakik alattam és hasonló árfekvésű routert használ mint én, de még az ő hálózatán is képes vagyok netezni.(-85dBm) Korábban is csináltam már ilyen méréseket, de mind közül a mai lett a leggyengébb. Átlagosan 10 dBm-mel mértem jobb eredményeket a maitól, amik még így is jóval jobbak, mint a korábbi 2 tabomon mért adatok.
    Az akksit időigényesebb tesztelni és meglehetősen felhasználó függő a dolog. Videózva 5 óra feletti az üzemideje, netezve 7 óra körülire teszem. Vegyesen használva játékra és böngészésre, nagyjából 5 és fél órát szokta bírni. A fényerősség 70% körül van fixen, ahogy a wifi is állandóan be van kapcsolva.
    Most teljesen feltöltött állapotból indulva 37%-on áll 4 ó 30 perc alatt.(30 perc streamelt videó+ 4 ó netezés)

    Úgy érzem van még lehetőség ebben a gépben, csak a Rockchipes fejlesztőknek kellene már előállni végre valami épkézláb kernellel. A megjelenés óta ha jól számolom már a kilencedik ROM-ot jelentették meg a napokban, és bár néhány hibát javítottak (pl: a touchscreen érzékenységét), de a gép összteljesítménye inkább csak romlott. A 4.2.2 miatt dícséret illeti őket, azonban a képernyő fényereje bizonyos esetekben érintésre változik, így én visszatértem a 4.1.1 v1.05-ös Rom-hoz, ami az eddigi legjobb.

    Szerencsére a FreakTab-on az egyik tag 900supersport folyamatosan készíti a custom ROM-okat, az aktuális legújabb stock ROM-okat alapul véve. Az általa készített ROM-ok többek közt rootoltak és kiszedi belőle a felesleges kínai programokat, hogy nekünk már ne kelljen. Amire igazán szükségünk volna az egy custom kernel (vagy egy jó gyári), de a Rockchip nem túl segítőkész, mikor a kernel forráskódjáról van szó. :W
    Amennyiben rendelkezel Cube tabbal, akkor tedd el a könyvjelzők közé az alábbi linket:
    [FreakTab-CUBE Tablets]

    Bár 900supersport már megjelentette a Máj. 10-én kiadott 4.2.2 ROM-on alapuló custom ROM-ját, de mivel nem javították a fényerő változását illető hibát, így én továbbra is a 900supersport féle 4.1.1 v1.05-ös ROM-ot javaslom.

  • Hungarikum87

    tag

    ez is egy jó kis beszámoló :) Fél éve követem a dolgok alakulását, mert venni szeretnék egy rk3188 szerelt tabletet. Van pár lehetőség ugye, pl ramos-pipo és ugye a cube, és az ilyen kritikus beszámolók sokat segítenek a hozzám hasonló analfabétáknak a döntésben :DD Igaz h nekem a vége érthetetlen, mivel fogalmatlan vagyok ez ügyben de a lényeg így is világos :DD

    Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

  • geloczigeri

    tag

    Végül én is az 1.05-ös firmware-nél maradtam. Tényleg stabil, és a felhasználói felülete sokkal jobb, mint a 4.2-esé, ez nekem meg nagyon sokat számít, mert két kézzel tartom a tabletet, mint egy joystickot. Amúgy pont ezért a hangszóró és a fejhallgató sincs útban a kezemnek. A hangszóró mondjuk trükkös, mert alapból úgy tartom a gépet, hogy nem fogom be a hangszórót, hanem ott van a tenyerem, ami felém néz, és visszaveri a hangot, így még jobban is hallom a gépet. Én pl örültem ennek, mert a telefonomnál is ugyanezt a trükköt használom, hogy jobban halljam, ha kihangosítom. De legalább nem a hátuljára rakták, mint az Overmax Steelcore tabletnél... :)
    Persze tényleg marha jó lett volna, ha a fejhallgató csatlakozóját feljebb teszik, de ezt még el tudom viselni.
    M.Moe: teljesen megértelek, nagyon el tudják venni az ember kedvét ezek az ergonómiai dolgok. Durva melegedést nem tapasztaltam amúgy, vagyis nekem teljesen normálisnak tűnt a bal oldal hőmérséklete, nem közelítette meg a kényelmetlen fokozatot, de szerintem ez is emberfüggő :)

    Skype
    Valószínű, hogy a Skype hibája, de a mikrofon serceg amikor beszélek. Ezt az Echo sound service-el teszteltem le. Egyszerűen egy hülye sercegős hang keveredik a beszédemhez, nem tudom miért. De a poén az az egészben, hogy Sound Recorderrel ha felveszek valamit, az teljesen jó. Kipróbáltam nem gyári alkalmazással is a felvételt (Hi-Q MP3 Recorder v1.6.10), és azzal is tökéletes volt. Csak a skype csinálja ezt. Ugyanez a jelenség jelentkezik egy régi Dell Inspiron 8600 (WinXP SP3) laptopomon is. És itt tényleg csaka skype a közös nevező, hiszen se a hardver se a szoftver nem egyezik a két gépen. Remélem majd javítják valamikor... Amúgy nemrég megjelent a Viber PC-re is, lehet majd áttérek arra, mert sokkal kevesebb adatforgalom kell neki, mint a Skype-nak (eleve mobilra kezdték el fejleszteni).

    Alkalmazás kompatibilitás
    Írtam az első posztomban, hogy a GTA nem megy, elszállt XAPK validation hibával. Na itt az egyik tippem bejött, ugyanis a Google Play miatt nem futott. A megoldás: "Google Play installer". Nem akarom itt reklámozni a tört szoftvereket, de a crack-elt Google Play-el minden hibátlanul működik. Telepítéséhez root-olt készülék szükséges, ha jól tudom. Aki már a pre-rooted rom-ot használja, szerintem tegye fel.

    Wi-Fi
    A vétel tényleg nem jó. Kb 1 méter vastag betonon már nem megy át a jel. A szobámban van egy WRT320N router, ami nem egy gyenge darab, és a konyhában már eldobja a jelet a tablet. A telefonom itt még bőven stabilan veszi a jelet. A WiFi minőségét jelzi az is, hogy a telóm megtalálja a szomszédok hálózatát is (8-9), a tablet pedig csak az enyémet jelzi. Szerintem a belső antenna van nagyon rosszul elhelyezve, vagy rossz a vége. Szerintem ha lecserélném az antennát belül akkor jobb lenne. Esetleg a kábelt ami kivezet az alaplapról lecserélni jobb minőségűre, ez biztos sokat dobna a vételen.
    Az érdekes az, mint ha lenne egy határvonal, ami után ugrásszerűen leesik a jelerősség, ezért gondolom azt, hogy az antenna geometriájával lehet a gond vagy a vezeték árnyékolásával.

    Automatikus fényerő
    Nem működik az Automatic brightness, ilynekor a fényerő mindig konstans (kb 30%-on marad). Majd egy alkalmazással megnézem, hogy működik-e a szenzor.

    Kínai karakterek a zenelejátszóban
    Az első posztomban írtam, hogy kínai karakterek jelennek meg ékezetes betűk helyett a zenelejátszóban. A tippem bejött, ha olyan alkalmazást használsz, ami saját adatbázist épít, teljesen jól működik a dolog. Például n7player. Jó, hogy nem a tableten hallgatok zenét, így ezen nem is pörgök tovább. Szerintem csak konfigurációs probléma a rendszer szintjén, a karakterkódolást kéne átállítani valahol (de nem tudom hol, build.prop-ban nincsenek is ilyesmik).

    Összességében elégedett vagyok a géppel, a céljaimra megfelel, és örülök, hogy megvettem. A szoftveres problémákra úgyis lesz megoldás, sőt, hamarosan szerintem CyanogenMod is készül RK3188 chipset-re. Itt viszont pont a RockChip az akadályozó tényező, úgy tudom nem túl közlékenyek a kernel-el kapcsolatban :/

    Firmware frissítés step-by-step:
    Aki firmware-t akar frissíteni, és már megvan neki az image, innen leszedheti a RockChip Batch Tool 1.7-es verzióját angolul, a driverekkel együtt:
    [RockChip Batch Tool v1.7]

    - Mindenek előtt, töltsd fel a gépet legalább 50%-ig. Biztos ami biztos.
    - Kapcsold ki a tabletet. Power-gombot hosszan nyomva tartod amíg meg nem jelenik a menü, aztán kikapcsolod.
    - Dugd be a MicroUSB kábelt a számítógépedbe, de a tablet-be még ne!
    - Most nyomd meg egyszerre a [Power] és a [Hangerő +] gombokat. Ha nem megy egyszerre, akkor a hangerőt nyomd előbb :) Tartsd őket nyomva, és közben csatlakoztasd a micro USB kábelt a tablethez. A gombokat még mindig ne engedd el. Egészen addig tartsad, amíg a Windows nem jelzi a csatlakoztatott eszközt. Ha nem történik semmi a Win-ben, akkor 10 másodpercel a csatlakoztatás után elengedheted, és folytasd a következő lépésekkel nyugodtan. Ha jelzi és ablakokat dob fel, zárd be őket, mert manuálisan fogjuk telepíteni az eszközt.
    - Ha leszedted a fenti RockChip tool-t amit linkeltem, egyszerű lesz a dolog. Csomagold ki. Ha nem tudod kicsomagolni, töltsd le a 7zip nevű programot vagy a WinRAR-t. Utána a driver mappából keresd ki a neked megfelelő driver fájlokat. Ha 32bit-es géped van, akkor az x86 mappa a tiéd. Ha 64 bites géped van, akkor az x64 szól neked. Ha nem tudod, nézd meg a Windows-ban a rendszer tulajdonságokban. Ha így sem tudod, használd a 32 biteset (x86).
    - A "bites" mappa alatt pedig a Windows verziódnak megfelelőbe menj bele. Na most hogy megvannak a fájlok, másold ki a mappa elérési útját, vagy jegyezd meg hogy hova mentél :) A következő lépések után ezt a mappát kell majd megkeresned újra.
    - Na most pedig kattints a Sajátgép ikonra jobb egérgombbal, aztán válaszd a Kezelés menüt. Ha nincs az asztalon Sajátgép, akkor próbáld a Start menüben keresni.
    - Bal oldalt: "Eszköz kezelő"
    - A listában keresd meg a tableted. Lesz egy olyan lista elem, hogy "Egyéb eszközök" vagy angolul "Other devices". Ezt nyisd ki, és ez alatt kéne lennie egy felkiáltójeles elemnek, azzal a felirattal, hogy "Ismeretlen eszköz" vagy angolul "Unknown device". Ez kell nekünk.
    - Kattints a jobb egérgombbal rá, és válaszd a legfelső menüpontot (frissítés) vagy angolul "Update Driver Software..."
    - Felugrik egy ablak, az alsó opciót válaszd (a számítógépen keresed meg a driver-t, angolul "Browse my computer for driver software"
    - A következő form-on tallózd ki a driver mappát, vagy másold be az útvonalat.
    - Kattints a Következő-re, hagyd hogy feltelepítse, és utána folytathatjuk.
    - Most hogy már fennt van a driver, indítsd el a "Rockchip Batch Tool v1.7"-t.
    - Alul kis négyzeteket fogsz látni számokkal. Az első, amin " 1 " van, zöld kell, hogy legyen. Ha nem zöld, akkor valami gond van, próbálkozz újra a fent leírtakkal.
    - Ha zöld, akkor kattints a form tetején lévő " ... " gombra és keresd ki az image fájlt amit rá akarsz tenni a tabletre.
    - Nyomd meg az Update gombot.
    - Adj pár percet a masinának, igyál valamit, a lényeg, hogy ne idegeskedj, és még véletlenül se húzd ki ilyenkor az USB kábelt, és lehetőleg áramszünet-se legyen.
    - Miután végzett a frissítéssel, be fog kapcsolni automatikusan, és az Android fog fogadni téged. Ha sötét a képernyő 5 perc után, akkor csak nyomd meg a power gombot, biztos készenlétbe rakta magát. Az első bekapcsolás hosszú ideig tart, mert ilyenkor optimalizálja magát a rendszer.
    Kész.

    Jó bonyolultan hangzik így leírva, de 3 alkalom után már rutin lesz. A driveres rész meg csak először kell, legközelebb már átugorhatod a driver telepítős részt és indíthatod a RockChup tool-t a csatlakoztatás után.
    Itt megtalálod a step-by-step guide-ot angolul, képekkel: [link]
    Jelenleg ajánlott a pre-rooted 1.05-ös firmware. Sok sikert!

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #8 üzenetére

    Azt elfelejtettem odaírni, hogy a firmware update stype-by-step-et Windows 7 rendszerre írtam. XP-n más neve van a egykét menünek, de a lépések ugyanezek.

    GG

  • Kunsztler

    senior tag

    válasz geloczigeri #9 üzenetére

    Van benne Magyar nyelv?
    Hol tudom gyorsan megvenni?

    Nexus 5

  • Cathulhu

    addikt

    Most varom en is ezt a kinai csodat, epp vamkezelik, ha minden jol megy atengedik hamarosan. Csaladi tabletnek szanom, ezert varom a 4.2-t ra mint a messiast a multi-user dolgai miatt.
    Aki probalgatta a beta romokat, annak mi a velemenye, mennyire hasznalhato mar mondjuk a 15-i rommal, vagy egyelore bugos es fagyos, ne eroltessem majd?

    Koszi

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • kazmerr

    aktív tag

    Én is gondolkozom rajta... Kiadvány és net olvasásra venném. Erre a célra hogy teljesít?

    Esetleg ha valakinek ezek közül bármelyik fent van leírná a tapasztalatát?
    Segítene kb belőni mit tudna azok közül amire nekem fontosabb lenne.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.remoterelease
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.southernstars.skysafari_plus
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux (olvasáshoz ajánlom)
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taponfire.threedvirtualtabletop
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.calculator
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sky.alivewallpapers.free

    és persze azok az átkozott játékok:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.games.r3_row
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.FireproofStudios.TheRoom
    https://play.google.com/store/apps/developer?id=Noble+Empire (bármelyik disassemly)

    :)

    ha még nem láttátok, érdemes:
    http://www.youtube.com/watch?v=t-S713k1pus
    http://www.youtube.com/watch?v=K2QYkRyDepA
    http://www.youtube.com/watch?v=tBsRDWZGoOQ

    Előre is köszi!

  • M.Moe

    csendes tag

    válasz kazmerr #14 üzenetére

    Megnéztem az általad felsorolt programokat.

    Remota Release: a program elindult, de kompatibilis kamera híján, nem jutottam vele semmire.
    Sky Safari: Fut ez a program is. Az égboltot 15-20 frames per second-del tudod pásztázni, azonban ez visszaesik akár 5 fps-re is, mikor egy bőven feliratozott bolygót vizsgálsz közelről. Amúgy jó kis program.
    Twilight, 3D Virtual Tabletop: Nem tudom mire valók, de működnek ezek is.
    Sky Alive Video Wallpapers: Természetesen ez is megy, de ettől sokkal jobbak is vannak a store-on.
    MyScript Calculator: Ez a kis számológép alkalmazás nagyon tetszett, meg is tartottam.

    Gun Disassembly 2: A sok disassembly app közül ezt próbáltam ki. Nem egy hardware igényes darab, ezért simán fut. Igazság szerint erről a programról sem tudom mire való. :)
    The Room: Ez a nagyszerű puzzle (logikai) játék eddig a látókörömön kívül maradt. A grafika nagyon szép, igaz az FPS néhol lecsökken, de ez egy ilyen tipusú játéknál nem befolyásolja az élményt. Apró szépséghiba, hogy az 1.05-ös ROM-mal nem kompatibilis az app, ez azonban könnyen orvosolható.
    Real Racing 3: Ezt a játékot az 1.03-as stock ROM-mal már kipróbáltam korábban, de akkor annyira darabosan futott, hogy le is töröltem. Találtam azonban egy Real Racing 3 Graphics nevű programot, amivel low-ra állítottam a grafika részletességét és adtam még egy esélyt az RR3-nak. Nem tudom, hogy tisztán az 1.05-ös ROM- nak köszönhető vagy az RR3 Graphics nevű program is beleszólt, de a játék jól futott. Azt persze továbbra sem mondom, hogy vaj simaságú, de ilyen formában már abszolút élvethető. Egy újabb játék került a gyűjteményembe. :D

    [ Szerkesztve ]

  • M.Moe

    csendes tag

    válasz Cathulhu #13 üzenetére

    Szerintem még nem az igaziak a 4.2.2-es ROM-ok. Egyelőre nem javították azt a hibát, hogy a képernyő fényereje picit megváltozik, mikor hozzáérsz. Ezt a fényerő változást korábban a kezdőképernyőn és az ICS böngészőben is tapasztaltam, a Chrome böngészőben viszont már akkor sem. A probléma a legújabb firmware (05.15) óta már csak a kezdőképernyőre szoritkozik, de még így is zavar annyira a dolog, hogy ne váltsak 4.2.2-re.
    Ezt a multi user dolgot még nem igazán sikerült működésre bírnom. Mikor hozzá akarok adni új felhasználókat, akkor kiír a gép valami olyasmit, hogy ehhez nincs alkalmazás rendelve. A mostanit megelőző firmware-ben még volt felhasználói ikon, mostanra viszont már azt is eltüntették.

  • Kunsztler

    senior tag

    válasz M.Moe #16 üzenetére

    Szia!
    Olvasom neked Cube U30GT2tableted van
    Mik a tapasztalat?
    Nem tudod véletlen ez működik [link] ?

    Nexus 5

  • Cathulhu

    addikt

    válasz M.Moe #16 üzenetére

    Hmmm, koszi, ez most picit elszomoritott. Tenyleg kellene az a multi-user :(

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Crytek

    veterán

    Ennél még mindig mokolni kell a gameloftos játékok futtatása miatt vagy már támogatott alapból?

    Next PC Upgrade: 2022

  • M.Moe

    csendes tag

    válasz Crytek #19 üzenetére

    Igaz csak custom ROM-mal, de kipróbáltam 5-6 Gameloft játékot, amik minden további nélkül elindultak.

  • Cathulhu

    addikt

    Megjott. Sajnos van egy eleg durva bevilagitas balra lent, nagyon zavaro. Sajnos attol tartok, ez megszokas kerdese lesz.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Crytek

    veterán

    válasz Cathulhu #22 üzenetére

    Vám stb nem volt rajta ? A szokásos pár dolláros akármit írták rá a kínaiak?

    Next PC Upgrade: 2022

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Crytek #23 üzenetére

    Nem, atengedtek a vamon hala az egnek, 1 napot agyaltak jo vamosaink (nem is sok), vegul igy dontottek.
    Ar a csomagolasn a szokasos dealextreme-es random ar volt.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Kunsztler

    senior tag

    válasz Cathulhu #24 üzenetére

    Mit kaptál hozzá?:)
    Hol vetted?Olvastam Kínából nagyon sokan amikor elküldik a csomagot oda írnak pl 18 Dollárt :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Kunsztler #25 üzenetére

    dealextreme, megbízható, jó boltnak ismertem meg őket az elmúlt 3 évben. pandawillnél próbálkoztam először, de amit rendeltem az nem volt, de ezt véletlen elfelejtették közölni, aztán hetekig csak annyit mondtak, hogy nyugi, nem kell idegeskedni, majd lesz valahogy. Nem is idegeskedtem, refundot kértem, bár azt nagyon korrekt mód, fél nap alatt visszautalták.

    Kaptam rendes 220as töltőt külön dobozban ahogy szokták, usb és usb otg kábelt, valamint egy rettentő igénytelen fóliát gyárilag felfóliázva. A fóliázás egész korrekt volt, egy szösz volt csak a sarkán, de a fólia maga kritikán aluli, muszáj volt felszedni.

    Amúgy észrevettem egy halál idegesítő bugot 1.03ban, hiába telepítek saját billentyűzetet és engedélyezem, reboot után mintha nem is lenne, visszaáll alapra és letiltja az újat...

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Kunsztler

    senior tag

    válasz Cathulhu #26 üzenetére

    USB OTG kábel kaptál hozzá?

    Micro USB - LAN adaptered nincs véletlen?Jó lenne kipróbálni :)
    És egyébként gyors a gép?:)

    Nexus 5

  • Cathulhu

    addikt

    válasz geloczigeri #8 üzenetére

    Koszi a remek leirast, par kiegeszites a firmware update reszhez:

    Nem kell ennyit buveszkedni a driver telepitessel, rokchip tool letoltese utan jobb gomb az adott windowshoz verziohoz tartozo driver rockusb.inf-jen es a context menubol a telepites/install reszt valasztani. Ekkor a windows telepiti az aktualis drivert es amikor radugod a tabletet mar tudni fogja mit kell hasznalni.

    Valamint ha tul sokaig tartjuk nyomva a hangero fel + bekapcs gombot, nekem a tablet egyszeruen kikapcsolt ujra.

    Win8-on is mukodik az updatet, epp most cisnaltam vegig

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Kunsztler #27 üzenetére

    Nincs sajnos. Gyors, habar tobbet vartam, az S2-m erezhetoen gyorsabb mindenben, habar fele proci, fele memoria van benne.
    Most hogy rajta van a 15-i 4.2 beta, erezhetoen gyorsabb. Sajnos valoban nincs users menupont a beallitasoknal, ami nagyon nem tetszik. ADB driver nincs a hozza, ami szinten gaz a hozzam hasonlo hobbi fejlesztoknek :(

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • kazmerr

    aktív tag

    válasz Cathulhu #29 üzenetére

    "ami nagyon nem tetszik. ADB driver nincs a hozza"
    Köszi az infót, ez nálam végleg elvágta :(

  • M.Moe

    csendes tag

    válasz Cathulhu #29 üzenetére

    Én működésre bírtam az ADB-t. Erről a linkről töltsd le a .zip file-t és a benne található adb.exe-t cseréld ki a sajátoddal.

    Elméletileg a multi-user dolog is megoldható egy egyszerű build.prop módosítással. Ma már nincs kedvem visszatenni a 4.2.2-t, de holnap kipróbálom neked.

  • M.Moe

    csendes tag

    Még annyi, hogy amennyiben nem látod az eszközkezelőben a tab-ot, akkor telepítsd az alábbi programot, ami felrakja neked a megfelelő drivert. Persze az előbb leírt adb.exe csere továbbra is szükséges.

  • M.Moe

    csendes tag

    Működik a multi-user dolog is. A build.prop-ba be kell illeszteni a fw.max_users=3 sort és kész is a dolog. A 3 persze szabadon változtatható a felhasználók száma szerint.

  • Crytek

    veterán

    Akinek ilyen tabletje van és ne adj isten farmeramazik nézze már meg hogy itt is csiga lassú a game mint a Cube 1-en?!

    Next PC Upgrade: 2022

  • Cathulhu

    addikt

    válasz M.Moe #33 üzenetére

    köszi, ehhez kerestem volna adb-t, mert azon keresztül tudtam hogyan kell megoldani. Így még egyszerűbb.

    Amúgy kicsit több mint egy nap intenzív használat után a tapasztalataim.
    - 05.15 abszolút jó állapotban van már, állandó használatra is alkalmas. A rendszer gördülékenyebbnek hat.
    - Deep sleep módban a wifit teljesen kikapcsolja, üzeneteket így nem fogad, közvetlen ébresztés után rakja tele a notification bart
    - Az ébresztések eléggé nyögvenyelősek, a tablet kb egy percig szinte használhatatlan
    - 12 óra alatt nyugalmi állapotban 5%-ot veszít
    - Dungeon hunter 4 a maximálisan engedélyezett részletességen (medium) meglepően korrektül fut, néha röccen csak be

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Kunsztler

    senior tag

    Én is rendeltem egyet én innen vettem [link] ezt vettem hozzá [link] az egész 269 dollár volt az az 62 k :)

    Nexus 5

  • Kunsztler

    senior tag

    válasz Aflamin #39 üzenetére

    Rosszul gondolod a csomagba van Otg kábel a vége usb az az amit rendeltem usb a vége :)
    Többen is ezt mondják cubi hívatalos oldalán is ugyan ezt a usb lant mutatja ,hogy jó :)

    De egyébként ha megnézel egy linket legalább jól nézd meg :) Full speed USB 2.0 to RJ45 LAN Ethernet Network Adapter for PC Mac Android TV Box

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5

  • Kunsztler

    senior tag

    válasz Aflamin #39 üzenetére

    itt ezt írták

    Cube store

    From Kunsztler at 5/23/13 6:29 AM
    Cube U30GT2 work?:)
    Cube Tablet:
    Thank you for your mail.
    Yes,Cube U30GT2 support USB 2.0 Adapter.

    Nexus 5

  • Zol77

    aktív tag

    válasz Aflamin #39 üzenetére

    Ez hülyeség.
    Én ILYET vettem, simán megy az U30GT2- vel,meg még két androidos mini pc-n (UG802,MK808) próbáltam, ott is gond nélkül ment.

    Itt egy kép, a tablettel összekötve,jobb fönt látszik a két kis számítógép ikon,ami a hálózatot jelöli, a wifi meg ki van kapcsolva. LINK

  • mexel

    veterán

    Szerintem gyors a gép, nekem a játékok is mind jól mennek, tesztelésre feltettem párat. Úgy vettem észre, az 1.05-ös 4.1.1 az stabil, nekem az vált be legjobban, a 4.2.2-nek a külalakja sem tetszik (nem csak ezen a gépen). Akksi sokáig bírja, wifi is jó. A rendszer frissítése sem bonyolult. Jó kis gép ez, ilyen paraméterekkel nem sok masina szaladgál még. :)
    (Ha valaki keres ilyet akkor van egy eladó, új.)

  • M.Moe

    csendes tag

    Kint a legújabb 4.2.2, ami innentől már nem béta verzió.
    A gond csupán annyi, hogy ez is vacak mint az elődjei. :W

  • Cathulhu

    addikt

    válasz M.Moe #45 üzenetére

    De legalább csinálják ezerrel. Nekem pl az utolsó béta nagyon tetszik, sokkal fluidabb mint a 4.1 már amíg ki nem fut a memóriából. sajnos az a legnagyobb baja, hogy ezt hihetetlenül gyorsan megteszi, a rendszer gyakorlatilag üresen is felzabálja a 2/3át, és pár app után jön az ezt bezárom azt megnyitom játék az androidtól... Ha ezt megoldják, akkor sok elvárásom nem lesz feléjük.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • kazmerr

    aktív tag

    próbáljátok ki ezt, átmenetileg jó megoldás lehet:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

    Ez ugye már a kitakarított rom, amiben nincsenek felesleges appok, mert ha nem akkor ezzel érdemes söprögetni: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup
    De csak okosan, mert ezzel ki lehet nyírni rendesen a telefont. Ha ismernétek bocs, ha nem akkor szóljatok írok egy rövid összefoglalót.

  • M.Moe

    csendes tag

    válasz Kunsztler #48 üzenetére

    Ezek a 05.26-ai ROM-ok elérhetőek:

    Freaktab féle custom firmware
    Arctablet féle custom firmware
    érintetlen gyári firmware

    Az első két firmware valamelyike javasolt, de ott a gyári is, ha arra van szükséged.

  • Kunsztler

    senior tag

    Freaktab féle custom firmware
    Arctablet féle custom firmware

    Melyik a jobb?:)

    Pontosan leírjátok ,hogy kell lépésenként csinálni ?Egyenlőre gyári van fönt :)

    Előre is köszi :)

    Nexus 5

Új hozzászólás Aktív témák