Új hozzászólás Aktív témák

  • geloczigeri

    tag

    Végül én is az 1.05-ös firmware-nél maradtam. Tényleg stabil, és a felhasználói felülete sokkal jobb, mint a 4.2-esé, ez nekem meg nagyon sokat számít, mert két kézzel tartom a tabletet, mint egy joystickot. Amúgy pont ezért a hangszóró és a fejhallgató sincs útban a kezemnek. A hangszóró mondjuk trükkös, mert alapból úgy tartom a gépet, hogy nem fogom be a hangszórót, hanem ott van a tenyerem, ami felém néz, és visszaveri a hangot, így még jobban is hallom a gépet. Én pl örültem ennek, mert a telefonomnál is ugyanezt a trükköt használom, hogy jobban halljam, ha kihangosítom. De legalább nem a hátuljára rakták, mint az Overmax Steelcore tabletnél... :)
    Persze tényleg marha jó lett volna, ha a fejhallgató csatlakozóját feljebb teszik, de ezt még el tudom viselni.
    M.Moe: teljesen megértelek, nagyon el tudják venni az ember kedvét ezek az ergonómiai dolgok. Durva melegedést nem tapasztaltam amúgy, vagyis nekem teljesen normálisnak tűnt a bal oldal hőmérséklete, nem közelítette meg a kényelmetlen fokozatot, de szerintem ez is emberfüggő :)

    Skype
    Valószínű, hogy a Skype hibája, de a mikrofon serceg amikor beszélek. Ezt az Echo sound service-el teszteltem le. Egyszerűen egy hülye sercegős hang keveredik a beszédemhez, nem tudom miért. De a poén az az egészben, hogy Sound Recorderrel ha felveszek valamit, az teljesen jó. Kipróbáltam nem gyári alkalmazással is a felvételt (Hi-Q MP3 Recorder v1.6.10), és azzal is tökéletes volt. Csak a skype csinálja ezt. Ugyanez a jelenség jelentkezik egy régi Dell Inspiron 8600 (WinXP SP3) laptopomon is. És itt tényleg csaka skype a közös nevező, hiszen se a hardver se a szoftver nem egyezik a két gépen. Remélem majd javítják valamikor... Amúgy nemrég megjelent a Viber PC-re is, lehet majd áttérek arra, mert sokkal kevesebb adatforgalom kell neki, mint a Skype-nak (eleve mobilra kezdték el fejleszteni).

    Alkalmazás kompatibilitás
    Írtam az első posztomban, hogy a GTA nem megy, elszállt XAPK validation hibával. Na itt az egyik tippem bejött, ugyanis a Google Play miatt nem futott. A megoldás: "Google Play installer". Nem akarom itt reklámozni a tört szoftvereket, de a crack-elt Google Play-el minden hibátlanul működik. Telepítéséhez root-olt készülék szükséges, ha jól tudom. Aki már a pre-rooted rom-ot használja, szerintem tegye fel.

    Wi-Fi
    A vétel tényleg nem jó. Kb 1 méter vastag betonon már nem megy át a jel. A szobámban van egy WRT320N router, ami nem egy gyenge darab, és a konyhában már eldobja a jelet a tablet. A telefonom itt még bőven stabilan veszi a jelet. A WiFi minőségét jelzi az is, hogy a telóm megtalálja a szomszédok hálózatát is (8-9), a tablet pedig csak az enyémet jelzi. Szerintem a belső antenna van nagyon rosszul elhelyezve, vagy rossz a vége. Szerintem ha lecserélném az antennát belül akkor jobb lenne. Esetleg a kábelt ami kivezet az alaplapról lecserélni jobb minőségűre, ez biztos sokat dobna a vételen.
    Az érdekes az, mint ha lenne egy határvonal, ami után ugrásszerűen leesik a jelerősség, ezért gondolom azt, hogy az antenna geometriájával lehet a gond vagy a vezeték árnyékolásával.

    Automatikus fényerő
    Nem működik az Automatic brightness, ilynekor a fényerő mindig konstans (kb 30%-on marad). Majd egy alkalmazással megnézem, hogy működik-e a szenzor.

    Kínai karakterek a zenelejátszóban
    Az első posztomban írtam, hogy kínai karakterek jelennek meg ékezetes betűk helyett a zenelejátszóban. A tippem bejött, ha olyan alkalmazást használsz, ami saját adatbázist épít, teljesen jól működik a dolog. Például n7player. Jó, hogy nem a tableten hallgatok zenét, így ezen nem is pörgök tovább. Szerintem csak konfigurációs probléma a rendszer szintjén, a karakterkódolást kéne átállítani valahol (de nem tudom hol, build.prop-ban nincsenek is ilyesmik).

    Összességében elégedett vagyok a géppel, a céljaimra megfelel, és örülök, hogy megvettem. A szoftveres problémákra úgyis lesz megoldás, sőt, hamarosan szerintem CyanogenMod is készül RK3188 chipset-re. Itt viszont pont a RockChip az akadályozó tényező, úgy tudom nem túl közlékenyek a kernel-el kapcsolatban :/

    Firmware frissítés step-by-step:
    Aki firmware-t akar frissíteni, és már megvan neki az image, innen leszedheti a RockChip Batch Tool 1.7-es verzióját angolul, a driverekkel együtt:
    [RockChip Batch Tool v1.7]

    - Mindenek előtt, töltsd fel a gépet legalább 50%-ig. Biztos ami biztos.
    - Kapcsold ki a tabletet. Power-gombot hosszan nyomva tartod amíg meg nem jelenik a menü, aztán kikapcsolod.
    - Dugd be a MicroUSB kábelt a számítógépedbe, de a tablet-be még ne!
    - Most nyomd meg egyszerre a [Power] és a [Hangerő +] gombokat. Ha nem megy egyszerre, akkor a hangerőt nyomd előbb :) Tartsd őket nyomva, és közben csatlakoztasd a micro USB kábelt a tablethez. A gombokat még mindig ne engedd el. Egészen addig tartsad, amíg a Windows nem jelzi a csatlakoztatott eszközt. Ha nem történik semmi a Win-ben, akkor 10 másodpercel a csatlakoztatás után elengedheted, és folytasd a következő lépésekkel nyugodtan. Ha jelzi és ablakokat dob fel, zárd be őket, mert manuálisan fogjuk telepíteni az eszközt.
    - Ha leszedted a fenti RockChip tool-t amit linkeltem, egyszerű lesz a dolog. Csomagold ki. Ha nem tudod kicsomagolni, töltsd le a 7zip nevű programot vagy a WinRAR-t. Utána a driver mappából keresd ki a neked megfelelő driver fájlokat. Ha 32bit-es géped van, akkor az x86 mappa a tiéd. Ha 64 bites géped van, akkor az x64 szól neked. Ha nem tudod, nézd meg a Windows-ban a rendszer tulajdonságokban. Ha így sem tudod, használd a 32 biteset (x86).
    - A "bites" mappa alatt pedig a Windows verziódnak megfelelőbe menj bele. Na most hogy megvannak a fájlok, másold ki a mappa elérési útját, vagy jegyezd meg hogy hova mentél :) A következő lépések után ezt a mappát kell majd megkeresned újra.
    - Na most pedig kattints a Sajátgép ikonra jobb egérgombbal, aztán válaszd a Kezelés menüt. Ha nincs az asztalon Sajátgép, akkor próbáld a Start menüben keresni.
    - Bal oldalt: "Eszköz kezelő"
    - A listában keresd meg a tableted. Lesz egy olyan lista elem, hogy "Egyéb eszközök" vagy angolul "Other devices". Ezt nyisd ki, és ez alatt kéne lennie egy felkiáltójeles elemnek, azzal a felirattal, hogy "Ismeretlen eszköz" vagy angolul "Unknown device". Ez kell nekünk.
    - Kattints a jobb egérgombbal rá, és válaszd a legfelső menüpontot (frissítés) vagy angolul "Update Driver Software..."
    - Felugrik egy ablak, az alsó opciót válaszd (a számítógépen keresed meg a driver-t, angolul "Browse my computer for driver software"
    - A következő form-on tallózd ki a driver mappát, vagy másold be az útvonalat.
    - Kattints a Következő-re, hagyd hogy feltelepítse, és utána folytathatjuk.
    - Most hogy már fennt van a driver, indítsd el a "Rockchip Batch Tool v1.7"-t.
    - Alul kis négyzeteket fogsz látni számokkal. Az első, amin " 1 " van, zöld kell, hogy legyen. Ha nem zöld, akkor valami gond van, próbálkozz újra a fent leírtakkal.
    - Ha zöld, akkor kattints a form tetején lévő " ... " gombra és keresd ki az image fájlt amit rá akarsz tenni a tabletre.
    - Nyomd meg az Update gombot.
    - Adj pár percet a masinának, igyál valamit, a lényeg, hogy ne idegeskedj, és még véletlenül se húzd ki ilyenkor az USB kábelt, és lehetőleg áramszünet-se legyen.
    - Miután végzett a frissítéssel, be fog kapcsolni automatikusan, és az Android fog fogadni téged. Ha sötét a képernyő 5 perc után, akkor csak nyomd meg a power gombot, biztos készenlétbe rakta magát. Az első bekapcsolás hosszú ideig tart, mert ilyenkor optimalizálja magát a rendszer.
    Kész.

    Jó bonyolultan hangzik így leírva, de 3 alkalom után már rutin lesz. A driveres rész meg csak először kell, legközelebb már átugorhatod a driver telepítős részt és indíthatod a RockChup tool-t a csatlakoztatás után.
    Itt megtalálod a step-by-step guide-ot angolul, képekkel: [link]
    Jelenleg ajánlott a pre-rooted 1.05-ös firmware. Sok sikert!

    [ Szerkesztve ]

    GG

Új hozzászólás Aktív témák