Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz Cray Tyler #3043 üzenetére

    Cray, igazad van, sajnos nem vagyok elég alázatos. Konok vagyok és fújom az igazam, ez egy jellemhibám, amin javítani kell.

    De még az optika témára visszatérve Kovisoft: ezekből sokat tanulok, de hozzátenném a következőt. Ha van egy észlelő, akinek van X típusú, Y átmérőjű távcsöve, és úgy érzi többre vágyik, szeretne halványabb objektumokat is látni, vagy több részletet bennük, akkor mi javasolt neki?
    Ugyan akkora apertúrájú eszközt venni, csak minőségibb optikával?
    Vagy nagyobb apertúrájú eszközt?

    A válasz szerintem az utóbbi. Még akkor is, ha optikai színvonalban visszalépés, pl refraktor --> reflektor. Apertúrát gyakorlatilag bármeddig növelheted, de az optikai minőségnek lesz egy felső határa. Az utóbbi növelésének határhasznossága nem az igazi.
    Ezért mondják, hogy aperture is king.

    [ Szerkesztve ]

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • Nimda

    addikt

    válasz Cray Tyler #3043 üzenetére

    Kicsit örültem, hogy felpörgött a topik, de látván a hitvitát, ami lassan átment egyfajta laza egoista arculatba, kicsit csalódtam. Elképzelhető, hogy rosszul jöttek át a dolgok, írásban sajnos nem lehet a reakciókat lefogalmazni.

    Sajnos, vagy nem sajnos ez egy olyan hobbi, ami folyamatos tanulást és tapasztalást igényel. Amiért egyáltalán nem mindegy, hogyan közelítjük, vagy szólítjuk meg a témát, pláne a másik embert.

    Jómagam is tapasztalatlan vagyok, pláne, hogy közel 1 éve nem nyúltam a cucchoz (sajnos ebbe a járvány is erősen besegített), de igyekszem kellő alázattal figyelni a többieket és elővenni a már tanultakat. Sajnos gyorsan felejtek dolgokat, néha muszáj ráfrissítenem az emlékezetemre, hogy ne kövessem el a régi hibákat és tudjam pl. hogyan kell kiszámítani a szükséges dolgokat.

    Nálam "hullámokban" jön, van, mikor egyáltalán nincs gyomrom a csillagászathoz, viszont van, mikor elkap a gépszíj. Ezért nem leszek soha amolyan megszállott és naprakészebb másoknál. És ennek nem is adok hangot.

    Nem szabadna elkövetni olyan hibákat, hogy valaki kihagy a számításból lényeges dolgokat és mantrázza a sajátját és X vs X vita alakuljon ki. Ez egy full kezdőnek nagyon félrevezető információ lehet, főleg annak, aki csak read only. Szerintem nem minden a matematikai képlet, mindenképpen a mögötte lévő tapasztalat is a mérvadó, de itt is minden helyzet függő, ki, mire használja a felszerelését, és ki, hogy lát a szemével.

    Amúgy pont ezért lenne szép és érdekes ez a topik, mert szinte megtalálható minden felhasználói réteg, nem nagyon van két egyforma felszerelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák