Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slash

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #23 üzenetére

    Newman, sztem le ne cseréld a Klipschet! Ugye, mint tudod, pont olyanra vadásztam nyáron én is (+ az ultrára), de sehol sem lehet(ett) kapni. Hallottam a Klipschet szólni és nem lenne nagy változás egy ilyet beújítani (ami ráadásul a klipsch árának kb 60%-ába kerül, tehát...). És az sem utolsó szempont szerintem, hogy a Klipsch szépen néz ki!

  • slash

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #28 üzenetére

    Szerintem olyan szembetűnő különbség nincs, ugyanis ez az új logitech különösen jóra sikerült (lehet, hogy csak véletlen:D), szóval ezt nem tudom így megítélni, hogy melyik jobb vagy rosszabb, hiszen a klipschet egy üzletben hallottam szólni (asszem a pixelnél talán) és hát eléggé meggyőzött, de nem merném egyikre sem mondani, hogy jobb volt. Már csak azért sem, mert az ott bolti körülmények között volt, lehet, hogy órákat állítgatták az elhelyezéseket, meg a hangkártyát, szóval ezt nehéz így eldönteni.
    Amit én hallottam az az, hogy z5500-nek jobb a mélye, mint a klipsché (valamilyen tesztben volt), igazából ebben a tesztben figyeltem fel a szettre...:DD
    Másik, hogy ez a szett az ultrával szinte egy árban van az usában. Ha megnézed bármelyik boltot náluk, akkor láthatod, hogy az ultra 250$, míg a z-5500 300$ körül van, de ugye ez utóbbiban van dekóder is.

    Sztereó szettet úgy gondoltam, hogy vehetnél a klipschekhez megfelelő teljesítményű/minőségű, valami jobbfajta 2.0-ás szettet, hogy 7.1-ed legyen. Bár lehet, hogy 60-70W-osban nem igazán lehet illyet kapni, ami viszont gáz. Vegyél egy promedia 2.1-et kiegészítésként...:))

  • slash

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #30 üzenetére

    Nem tudom sajnos, kb novemberben találtam, utána meg mindenhol teszteket próbáltam keresni róla (amivel eléggé megszenvedtem, mert alig voltak).
    De egyébként meg úgysem kell kézpénznek venni, mert teljesen eltérőek lehetnek a vélemények. Előtte én is s750-et akartam, arról elég könnyen lehet találni hosszú cikkeket (google) és egyik helyen azt írják, hogy tökéletes, máshol meg hogy puffog a szubja, aztán meg hogy a közép nem elég hangos stb. Ugyanezt végig lehet játszani a Klipschel és logitechkel is. A Klipschről nem fogsz annyi rosszat olvasni, mert jóval régebbi típusról van szó, így régebbiek a cikkek is és akkoriban még nem volt mivel összehasonlítani, tehát mindenki elájult tőle. Szóval itt jön be az, hogy fórumokat olvasgatok (külföldit), mert ott legalább sok vélemény van 1 helyen. Ha van valami hiba, amit többen megemlítenek, akkor az valószínűleg igaz, azt azért elhiszem. A ''nagy'' tesztek általában csak arra jók, hogy láthass a szettről sok képet és nagyvonalakban olvasgass róla. De egy ilyen tesztnek én sohasem hiszek. A magyar pc-s újságokban meg annyira gyenge teszteket lehet olvasni, hogy azt már bűn leírni is.
    Szóval nagy meló volt utánanézni a z-5500-nek, úgyhogy ha érdekel akkor keresgélj, most már biztos több infót találsz róla.;)

  • slash

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #33 üzenetére

    Pl:
    DELL(TM) USA small business:
    380$ klipsch (ultra), 375$ log 5500, 500$ (!!!, kicsit furcsa) creative s750
    Amazon:
    400$ klipsch, 400$ logitech, 500$ crea
    ezekből hetente változó kedvezmények jönnek le, tehát ezek a listaárak

    Ezeken kívül van egy csomó bolt, ahol logitech és creative kapható (jóval kedvezőbb árakon), viszont ott nincs klipsch. Tehát ezek itt amolyan mediamarktos, ''kissé'' megemelt árak, de azért az kiderül, hogy a klipsch promedia ultra és a logitech nagyjából egy árban van. A Klipsch honlapján 300$ alatt hozzá lehetett nyáron jutni (amikor írtam is ezzel kapcsolatban a klipschnek, hátha ide is küldene egyet:DDD), de most az oldalukon épp nem rendelhető a termék.
    A creative meg annak ellenére, hogy itt egy árban van a logi-val (kb 95 bruttó), kint a többi szettnél jóval drágábban árulja a szettjét, amit azért minden tesztben szóvá is tesznek... Szóval ne az itteni árakat nézd, mert a klipsch usában feleannyiba sem kerül, csak a szállítása elég költséges (hiszen onnan hozzák), a logitech pedig nagyon olcsón tud szállítani mindenhova (gondolom több gyáruk van és azok is keletebbre)

    De én még mindig azt mondom, hogy szerintem nem kéne cserélned, főleg mivel sokkal jobb úgysem lesz. De én nem is igazán értem, hogy létezik, hogy 20nm-en nem elég hangos???

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #41 üzenetére

    Amúgy+ nem sokkal komolyabb az S750-es satellitjei már nem azért, így +nézve, de most komolyan?!?! Már csak ránézésre, nem olyan ''egyszerű'' és az 1 utas :o a másik kettő: az S750-es!

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #44 üzenetére

    Na igen. Valóban sokkal szebb magasa van az S750-nek a szatellitekbe épített Titánium SuperTweeters-nek is köszönhetően. Úgy ahogy írtad, itt már nem csak a fizika érvényesül. Bővebben: link
    Az érdekes, hogy a titántweeter's-t átalában audiophile termékekben szokták felhasználni. Talán hasonló kategóriájú szettben, csak a Klipsch rendszereiben található meg.
    [kép]

    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák