Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #25 üzenetére

    Értem én, csak hát az a plussz 2 csatorna betöltené azt az űrt a frontok és a surroundok között. Meg nekem (másik gépen), volt Creative 250D és tudom, milyen annak mélynyomója.
    Az egy 20nm-es szobában volt, ott nagyon ütött a 250D SUB-ja, viszont az én 12nm-es szobámban nem szólt jól, gyengébb volt a mély, mint a 20nm-es szobában! A Klipsch PM5.1-et átvittem a 20nm-es szobába és ott annak a SUB-jának volt gyenge a hangja!
    Én nem jobb hangot akarok, mert ennél jobbat nem tudok én se, viszont 7.1-em lenne. Az tényleg tény,h a Klipsch falai szépek, megállják a helyét külsőre is. Nem láttam még számítógépre szebbet. Ez már tényleg ''komolyabbságot'' igéz a Creative MW/GW satellitjeivel szemben. Viszont a Creativenek durvábban néz ki a SUB-ja. Nem azt mondtam, h szebben, csak komolyabb (megjelenésben, főleg hátul azzal a hűtővel, meg nagy THX felirattal ilyesmi...) A Klipsch-ben pedig a 2 20centi membrán az egyedi... Meg a szép logó. Nagyon nehéz lenne lecserélni, nagyon vonz a 7.1 és a SUB-tól félek mindig a multimediaban. És mivel a 250D-je nagyon szólt így ez már egy GW! Sőt térfogatban nagyobb is, mint a PM5.1-em, így azon a téren rossz(abb), nem lehet (mármint nem a térfogat miatt!). Jobb hangkarim is lenne, a ''sima'' Audigy2 (OEM) helyett lehetne ZS-m, ami alapból aranyozott csatis stb. Egyszerűen nehéz lenne a Klipsch-től megválni. Nem tudom mi lenne a jó. (az h ha lenne olyan forgalmazó ilyen multimedias hangfalaknál is, h leperkálom az összeget és elhozom, otthoni körülmények kipróbálhatnám, sajnos ez nem lehetséges) Nagyon nehéz a döntés! Mert amennyiért eladom a PM-et annyiért simán veszek S750-et is és még marad is A2 ZS upgrade-re is, meg új kábelekre. Ja Neotech kábelekkel vannak bekötve a Klipscek.
    Egyébként, már én is néztem Ultra-t. Európába még mindig nem tervezik, h árulni fogják. Tök kár. Főleg, mert már ''sima'' PM5.1-et nem gyártanak. Így mit kap a magyar user? GMX-et...............

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #27 üzenetére

    Alapvetően nincs gond a hangal, 7.1 vonz.

    Neked ez a Z-5500-ad van? Hallottál már Klipsch-et? Szted melyik? Őszintén. Most felfigyeltem a 25cm-es membránra!

    H érted, h vegyek hozzá sztereo szettet?

    Két oldalra sugárzó egyenként 20cm-es memránja van összedolgozik működik.

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #29 üzenetére

    melyik tesztben olvastad h a logitech subja/mélye jobb?? lécci keresd meg és írd be ide nekem. köszi!!

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #32 üzenetére

    Most, h kezd meggyőzni a z5500 mintsem a s750. Egy vmi még mindig zavar, amit mivel tudsz megmagyarázni. Ha tényleg jobbnak ígérkezik a Klipsch PM5.1-el szemben, akkor miért olcsóbb 70e Ft-al és még dekódert is tartalmaz, ami minden csilli-villi opciót tartalmaz....

    [Szerkesztve]

  • xcbiker

    addikt

    válasz slash #32 üzenetére

    szerintem abszolute nem puffog a szubja.
    de ha vársz 1-2hónapot amikor felviszem dunakeszire, meg is hallgathatja az akit érdekel. Bár a szoba nem ehhez van tervezve.

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • xcbiker

    addikt

    válasz slash #36 üzenetére

    nekem a creative hangzás jön be.
    Volt creative insp5300, 5500, 5700, most s750
    logitech: Z-640, az ratyesz volt.
    Hallottam Z-560-at havernál az már jó.

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz slash #36 üzenetére

    Véleményem szerint, akinek a körítés, esetleg a design fontosabb, akkor jobb büdzsé-szett a Z-5500. Ez tény. De a Gigaworks THD 0, 1% torzítása, nagyobb teljesítménye, klasszikus high-end titán szatellitjei (40Khz-ig!), és a kristálytiszta hangzás világa, messze feledteti ezeket a hiányosságokat. (Szerintem pont a Logitechnek vannak grízes magasai, döngő mélyei, az S750 sokkal zeneibb …) Az S750 formája olyan amilyen, hagyományos, nem hivalkodó, de nem is ez a fő szempont. A másik. 7.1-ben sokkal jobban szólnak az 5.1-s filmek is! Oldalra upmixeli a hátsókat, így egy hátraható lövés/robbanás sokkal pozícionáltabb 7.1-ben, szabályosan halad hátra. Itt nincs „üres” tér. Nem is beszélve a mostanában terjedő DTS-es/matrix/discrete lemezcsodákról, ami 7.1-ben hihetetlen élmény. Igaz, elhelyezni nehéz a 7.1-et, de ha sikerül akkor nagyon üt.
    Addig, míg nem hallottam 5.1 vs 7.1-et én is szkeptikus voltam.
    A Gigaworks S750 merem állítani, hogy kategóriájában a legjobb. A DDTS-100 dekóderrel verhetetlen. Csak optikán rá a DVD/CD lejátszót és lehet döbbeni. (Külföldi tesztek így PM-Ultra kategóriába sororják.)


    Egy pár teszt.
    S750: Bővebben: link
    vs Z-5500: Bővebben: link
    Logi ill. S750 belezés, érdemes megnézni…:
    Bővebben: link

    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #36 üzenetére

    Most akkor filmekre melyik a jobb?
    Eszembe jutott, h eladom a Klipsch-et és megveszem az S750+DDTS100 kombinációt... Ami tényleg dúrva kombináció, így sztem már jobb, mint Klipsch.
    Bár ha veszek Z5500-est, akkor ahhoz nem kell dekóder és mondjuk veszek mellé egy Pioneer DVD írót (csak egy példa volt). Bár nálam a hang a legfontosabb a gépen, ezért lenne inkább hangfal+dekóder kombi. Bár félek filmekre jobb lenne a 25centis SUB, viszont ott len lehet upmixelni 7.1-re, mert az csak 5.1-es. Meg tényleg tök jól néz ki a Z5500-es, aaz 5 hangfalat fel tudnám akasztani a falra amint láttam képeken, passzolna a 15:9-es TFT monitorhoz a falon.

    Nekem volt régen Creative MegaWorks 250D (THX, 2.1) hangszettem, gond nem volt vele. Mármint nem volt bajom a SUB-al. Most h ez már GigaWorks nevet kapott és 7.1 módosítottak a SUB-on. Ez annál lett jobb? (250D-nél S750 SUB-SUB).

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #43 üzenetére

    ''Ha kétutas, akkor még jó, hogy van benne olyan váltó. Különben nem úgy működne, ahogy kell.''
    Mér az egy-utasba nincs is váltó? Ott nem kell elválasztani bizonyos hangfrekiket? Gondolom egy magassugárzó nem ad le 120Hz-es hangokat :F Tudom, h egy hangszórós, de mégis van ott ''váltogatni való'' hm?:o
    ''Egyébként meg én is olvastam, hogy 40khz-ig adja ki a hangokat, de most mit csináljak vele? Tőlem 100khz-ig is kiadhatja, de úgysem hallom, szóval tök mindegy''
    Ez igaz 20KHz-ig hall az ember. (20Hz-től) Én viszont azt olvastam, h nem hallod mégis másmilyennek hallod, mivel tudja 40-ig (elvileg, mondjuk inkább 20 felett), akkor nem hallod 20KHz feletti hangot, viszont másmilyen hallgatni, másh érzed, ezt igazábólnem tudom jól elmagyarázni... :(
    '' Szóval ha jobb is a creative a klipschnél, akkor nem emiatt, az tuti.''
    Ez egyértelmű! Csak ha már a hangkártya is, akkor már a hangfalai is DVD-Audio Ready.


    Kár, h a Creative egy 7 satellites rendszerhez marad 20cm-es memránnál, ő is előrukkalhatna egy 25ssel (talán látva a Logitech-et, h ezért jobban felfigyelnek a cuccaira, talán ő is lép majd vmit a jövőben: reméljük).

    Tényleg, ha már SUB, akkor maradjunk a SUB-nál: a Creative miért csinál lefelé sugárzó SUB-okat? Ezek most jobbak v. rosszabbak (vmilyen szempontból), főleg az előre sugárzó v. az oldalra sugárzó SUB-ok közül?
    Mi lényege/jelentősége? Azt hiszem ''rosszabb'', mint az oldalra, de inkább előre sugárzónál v. tévedek, rosszul gondolom? :F



    Most már megkérdezem:
    Slash, Te nem DVDCenter-es vagy?

Új hozzászólás Aktív témák