Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz slash #36 üzenetére

    Véleményem szerint, akinek a körítés, esetleg a design fontosabb, akkor jobb büdzsé-szett a Z-5500. Ez tény. De a Gigaworks THD 0, 1% torzítása, nagyobb teljesítménye, klasszikus high-end titán szatellitjei (40Khz-ig!), és a kristálytiszta hangzás világa, messze feledteti ezeket a hiányosságokat. (Szerintem pont a Logitechnek vannak grízes magasai, döngő mélyei, az S750 sokkal zeneibb …) Az S750 formája olyan amilyen, hagyományos, nem hivalkodó, de nem is ez a fő szempont. A másik. 7.1-ben sokkal jobban szólnak az 5.1-s filmek is! Oldalra upmixeli a hátsókat, így egy hátraható lövés/robbanás sokkal pozícionáltabb 7.1-ben, szabályosan halad hátra. Itt nincs „üres” tér. Nem is beszélve a mostanában terjedő DTS-es/matrix/discrete lemezcsodákról, ami 7.1-ben hihetetlen élmény. Igaz, elhelyezni nehéz a 7.1-et, de ha sikerül akkor nagyon üt.
    Addig, míg nem hallottam 5.1 vs 7.1-et én is szkeptikus voltam.
    A Gigaworks S750 merem állítani, hogy kategóriájában a legjobb. A DDTS-100 dekóderrel verhetetlen. Csak optikán rá a DVD/CD lejátszót és lehet döbbeni. (Külföldi tesztek így PM-Ultra kategóriába sororják.)


    Egy pár teszt.
    S750: Bővebben: link
    vs Z-5500: Bővebben: link
    Logi ill. S750 belezés, érdemes megnézni…:
    Bővebben: link

    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz norbyte™ #38 üzenetére

    Érdemes egy pillantást vetni az S750 Titanium Supertweeters, kétutas keresztváltós, hangszorón olvasható ''CambridgeSoundWorks'' szatelitjeire:

    [kép]


    Illetve a Logitech Z-5300 állítólagos ''B&W'' szatelitjeire:

    [kép]

    Szerintem a képek sejtetnek valamit.


    [Szerkesztve]

    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz [HUN]Newman #44 üzenetére

    Na igen. Valóban sokkal szebb magasa van az S750-nek a szatellitekbe épített Titánium SuperTweeters-nek is köszönhetően. Úgy ahogy írtad, itt már nem csak a fizika érvényesül. Bővebben: link
    Az érdekes, hogy a titántweeter's-t átalában audiophile termékekben szokták felhasználni. Talán hasonló kategóriájú szettben, csak a Klipsch rendszereiben található meg.
    [kép]

    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz ByB #56 üzenetére


    Hangerő, tisztaság, tartomány!

    Majd ha tisztán, DDTS-100 dekóderen keresztül meghallgatsz egy DTS/DTS- ES referencia disket! :Y Pl. egy Sample Various Artists vagy egy Music Demo and Setup Disc korongot. :C Majd akkor mit fogsz mondani :)) Komolyan mondom, mindent lemos az S750 ebben a kategóriában. Nem véletlen, hogy a Klipsch Promedia Ultra szinten emlegetik. Paraméterei még a Klipsch Ultránál is jobbak. Hangszórók nem gagyi utánzatok, hanem mind eredeti Cambridge Soundworks, mágnesei meg majdnem ugyanakkora, mint maga a membrán. MOSFET végfok, Pioneer BASH rendszerű erősítő stb... szal nincsenek véletlenek. Ha ezt a minőséget komponensekből kéne mondjuk összehozni ( RMS 700W ; THD 0,1% ; 7.1 csatorna, 130dB, 25-40Khz stb.) nagyságrendekkel mélyebben a zsebbe kéne nyúlni.
    Ha meghúzunk egy költségvetési határt, és ha különösebben utólag fejleszteni nem akarunk, szubjektív véleményem szerint, nagyon jó vételnek tartom.


    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák