Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz - = Zk = - #192 üzenetére

    jah, kihagytam.
    CITADEL... azt is próbáltam.. a grafikán kívül semmi extra sajnos.

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • Piszkos-Fred

    aktív tag

    válasz - = Zk = - #192 üzenetére

    Igen, csakhogy ez nem egy RPG játék :) (Bár szerintem ez az igazi rpg, ahol teljes a szabadság)

    Ez egy online sandbox survival játék, olyan, mint az ARK, RUST, Atlas, DayZ és a többi. Nincstelen rabszolgaként kezdesz, fejlődsz, egyre több dologhoz fogsz érteni és idővel letelepszel a vidéken és a menekülést felváltja a vadászat, a tervezés, a szervezett kalandok, a bázisod menedzselése, a helyi bossok megölése, dungeonok "takarítása", meteoritok vadászása és starmetal cuccok gyártása, stbstb.

    Mindezekre a játék sosem kötelez, teljes a szabadságod, azt csinálsz, ott és akkor, amit, ahol és amikor akarod. TE döntöd el, te alakítod úgy a sorsod, ahogy akarod.

    A játékban van egy "tutorial", egy amolyan guide, amely a játék főbb lépésein és lehetőségein végig fog vezetni téged. Ez a "JOURNEY" menüpont (link lentebb), melynek van több fejezete (Chapter). Ez onnan indul, hogy szedj bogyót, egyél, keress vizet, igyál, szerezz fegyvert, harcolj, stb. egészen odáig, hogy a Chapter X. végén lekerül rólad a rabszolgaságot jelképező mágikus karperec és szabad leszel. Ez tekinthető a fő küldetésnek, kvázi egy feladat-sorozat, amelyet nem egy NPC ad sárga felkiáltójellel a feje felett, hanem a rendszer jelzi neked, hogy mi a következő lépés.

    Journey összegzés és lépései a wikin

    Kevesen, de vannak NPC-k a játékban (spoiler nélkül: pár régi ismerős is), ezek rendszerint vagy kereskedők, vagy trénerek, vagy egy-egy isteni hit papjai, akiknél elsajátíthatod az adott vallást. És ennyi, a többi nem játékos karakter mind ellenség, akiket vagy agyoncsapsz, vagy - ha úgy ítéled meg, hogy hasznos lehet számodra -, rabszolgáddá teszed és onnantól téged fog szolgálni, lásd crafter szolgák, katonák, nevesebb/híresebb ellenfelek, stb.

    Emellett az emberi szolgák mellett állatokat is befoghatsz, kísérőnek, védelemnek, dísznek, amire szánod őket.

    De mindent, amit csinálsz, te csinálod azért, mert te akarod, és nem azért, mert kötelezve vagy rá. Ha nem akarod, nem csinálod :)

    Az elmúlt 2-3 hónapban csak azért léptem be, hogy ne dőljön össze a bázisom, de előtte 800 órányi játék csak beleszaladt és nem bántam meg egyetlen percét sem. Volt olyan nap, amikor azzal léptem be, hogy megépítem a bázisom keleti szárnyát. Másnap csak nevesített T4-es rabszolgákra vadásztam/tunk a "kalózhajónál". Megint máskor New Asagardot farmoltuk. Vagy összetrombitáltuk az embereket és mentünk az Arénába. Esetleg közösen felépítettük a wayshrinek mellé a gyorsutazást lehetővé tevő "map rendszert", hogy bárki tudjon közlekedni gyorsan a térkép egyik pontjából a másikba is. A lényeg, mint minden ilyen sandbox játéknál, hogy legyen egy kitűzött cél, amely felcsigáz és amelyet meg akarsz csinálni, mert anélkül egy idő után agyatlan hacknslash lesz a játékból.

    Én mindig "nyugdíjas" PVE official szerveren játszottam, így a PVP mint olyan, teljesen kimaradt, sajnos nincs időm se energiám rá. De, ha neked igen, akkor az megint ad egy újabb olyan lökést, tennivalókat és feladatokat (nem beszélve a folyamatos adrenalinfröccsről), amely megint plusz több száz órányi élményt jelent a pve tartalom mellett.

    Szóval küldetés ide vagy oda, mindenképpen érdemes bepróbálni a játékot és a kezdeti kínlódós szakaszt túlélve picit messzebb is jutni a folyónál.

    Aztán persze ez a játék sem kerülheti el a sorsát, amikor már mindened megvan, mindent láttál, akkor ez is unalmas lesz. Ekkor kell lelépni és később, pár frissítés után visszanézni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák