Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz CPT.Pirk #1062 üzenetére

    Köszi, közben vannak fejlemények:

    Feltettem egy Ubuntut, az látta az SSD-t. Ja, az SSD teljesen új, még elvileg semmilyen fájlrendszer nem volt rajta. Amit viszont nem látott az Ubuntu, az a Dell 1515-ös (Atheros AR9280) mini PCI-E wi-fi modulom. Ezután megpróbálkoztam újra a Chakrával, csont nélkül fölment. Illetve egy pici "csont" azért volt. A Chakra sem látja a wi-fi modult. Ráparáztam, hogy hibás terméket kaptam (e-bay-es vásárlás), ezért átcseréltem a Giga Z77E ITX lapom gyári Intel 2200-as moduljával. A NUC-ban a Chakrával hibátlanul működik az Intel 2200-as, és a Giga lapban Win 7 alatt hibátlanul megy a Dell/Atheros modul. Utóbbit az Apple (Hackintosh) támogatás miatt választottam, tehát szeretném ha az működne a NUC-ban. A probléma ott kezdődik, hogy a NUC egy Thunderbolt-os verzió, tehát nincs Ethernet portja, így a amíg a Dell nem működik, nincs internet. Egyelőre benne hagyom az Intel kártyát, remélem találok megoldást, hogy visszatehessem a Dell-t. A mellékprobléma az, hogy behalt a másik tápkábelem, így egyszerre csak egy gép lehet bekapcsolva (monitor is csak egy van, de legalább több bemenetes :) ). A tárolóban lehet hozzá driver, vagy valami, amivel működhet? Na, kezdek guglizni :)

Új hozzászólás Aktív témák