Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Genesis87

    tag

    válasz delta9 #819 üzenetére

    Köszönöm az észrevételt, javítom a hibát!

    AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

  • Winner_hun

    félisten

    válasz delta9 #822 üzenetére

    Routered vagy tűzfalad van?

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Genesis87

    tag

    válasz delta9 #824 üzenetére

    Ebben az esetben add hozzá a kivételek listájához az SPD.EXE-t. A cfosspeed.exe-t nem kell.

    De ki is kapcsolhatod az xp tűzfalalt, mert amúgy is csak a kimenő kapcsolatok ellen ér valamit. Másra nem használható.

    AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

  • Genesis87

    tag

    válasz delta9 #826 üzenetére

    Engedélyezd a speciális fülön az icmp beállításoknál az echo kérés engedélyezése lehetőséget, hátha segít, mert ez is kell ahhoz, hogy rendesen működjön a progi.

    Előfordulhat, hogy a szolgáltatóval van probléma és azért nem megy a program!!!

    AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

  • shabbarulez

    őstag

    válasz delta9 #822 üzenetére

    Át kell állítani a cfos-t hogy ne a 2. hopot, hanem az elsőt vagy a 3.-at pingelje. Sok szolgáltatónál egyes routerek pingelése le van tiltva vagy csak korlátozott darabszámra válaszol 1 mp-en belül. Ez főleg a cfos megjelenése óta van így mivel a program elég erőszakosan akár 4-5 pinget is küld egy mp alatt és ez folyamtosan végzi. Egy nagyobb szolgáltatónál ahol több száz ezer user van és sokan használnak ilyen proggit, az már elég nagy számú ping floodot eredményez amik mind azonos routert céloznak meg. A routerek elsődleges feladata pedig nem a pingek válaszolgatása, hanem az hogy routoljanak, ezért hogy ne foglaljon a válaszolgatás felesleges erőforrásokat a 2. hop-on amit alapbeállításba megcéloz a cfos jellemzően tiltják az icmp-t. Igazából a cfos-t a legelső hop késleltetése érdekli, de azért van alapból 2.-re állítva mert elég sok usernek van soho routere és abban az esetben a 1. hop lényegtelen a program szempontjából.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz delta9 #830 üzenetére

    Ha a legelső hopot pingeled akkor az érzékeli hogy ő a célállomás és válaszcsomagot küld, de csak akkor ha ez a képesség épp nincs letiltva vagy korlátozva benne. Ha a másodikat pingeled, akkor először az első hop kapja meg az adatcsomagot, érzékeli hogy nem ő a célállomás és tovább routolja a következő hopnak, az érzékeli hogy ő a célállomás vagy válaszol vagy nem konfigurálástól függően. Ha a harmadik hopot pingeled akkor az első kettő érzékeli hogy nem ő a célállomás és tovább routol, a harmadiknál ér célt az adatcsomag és vagy küld válasz vagy csak lenyeli beállítástól függően. És így tovább.

    A te gépeden is ha a tűzfal úgy van bekonfigurálva hogy válaszoljon az ICMP adatcsomagokra, akkor ha megpingelem a gépedet akkor válaszcsomagot fog küldeni. De ha a tűzfalodon tiltod a válaszküldés, akkor a géped a beérkező ICMP csomagokat lenyeli és nem foglalkozik válaszcsomag küldésével. Ezt az én gépem úgy érzékeli ha adott időintervallum után sem kap tőled választ(timeout) akkor elveszett csomagként fogja elkönyvelni és a késleltetési idő helyett a kis csillagokat fogja kiírni.

    Attól mert a 2. hop routere nem értékeli ki és válaszol az ICMP csomagokra, attól még a fő feladatát elvégzi és ha kell továbbroutolja az adatcsomagokat a következő állomásoknak. Épp ezért a 3. hoptól az ICMP kiértékelés ugyanúgy megtörténik ha azok válaszolnak, pont úgy ahogy a te esetedben is látható.

    Neked szerintem az első hopot kellene nézned és a cfost úgy konfigurálni hogy csak egyetlen hop távolságig nézze a késleltetést(spd sethops x). Persze csak akkor ha az első hop rendesen válaszol és nem dobálja el a kéréseket, ez ki tudod tapasztalni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz delta9 #832 üzenetére

    "Útvonal követése a következőhöz: www.cfos.de [194.95.249.23]
    legfeljebb 30 ugrással:
    1 44 ms 34 ms 8 ms catv-c3b8ba9e.catv.broadband.hu [195.184.186.158]
    2 * * * A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
    3 62 ms 9 ms 8 ms 195.184.167.9
    ....."

    Ahogy láthatod a saját tracedből az első hop is válaszol, az a "fejállomás" a környékeden, CMTS az eszköz neve, így néz ki:[link]

    A cél IP nem olyan lényeges, ha az alap kplay.de oldalét hagyod meg akkor is ugyanazokat fogod kapni az első néhány hopnak, a cfos ebből csak azt az egyet figyeli amit a sethops-ban beállítasz a többivel nem foglalkozik. De érdemes a cél IP-nek azt a hopot megadni ami a sethops értéke szerint figyelve lesz, mert némileg máshogy működik az ICMP kiértékelés a két esetben.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz delta9 #835 üzenetére

    Akkor hagyd a cél IP-t az eredeti cfos.de-n, és hop-ot állítsd 1-re. A magyarázat arra hogy a pingre nem válaszol és a tracertre igen, a hálózati eszköz beállításában keresendő.

    A ping úgy működik hogy az adott cél IP-re elküld egy ICMP adatcsomagot. Egy ICMP csomagnak többféle üzemet típusa van, ez a csomagba van kódolva. Amikor küldi az ICMP-t a célnek akkor egy echo request-et, vagyis egy visszhang kérés típusú üzenetet küld. Amikor ezt megkapja a célállomás és úgy van beállítva hogy erre válaszoljon, akkor visszaküld egy echo reply, vagyis egy visszhang válasz típusú ICMP csomagot. Amikor a géped megkapja a válaszcsomagot közben mérte az elküldés és a visszaérkezés között eltelt késleltetés és ezt írja ki a ping parancs. Ha a célállomás nem válaszol akkor adott időtartam után(timeout) nem vár tovább és elveszettnek tekinti a csomagot: "A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül."

    A tracert is a ping parancsot használja a köztes állomások felderítésére és késleltetéseinek kiírására, de ezt trükkösen teszi. Mivel a géped azt nem tudhatja hogy a célállomásig milyen IP-vel rendelkező routerek vannak, ezért közvetlen ping parancsot nem lehetne küldeni ezekhez. Ezt úgy oldja meg a tracert hogy a TTL(Time to live) mezővel játszik. Minden adatcsomagnak van TTL mezője amiben induláskor ez szám kerül, ami minden egyes alkalommal amikor áthalad egy routeren egyel csökken. Ha eléri a nullát akkor az az adott router ahol ez megtörtént visszaküld neked egy olyan ICMP válaszcsomagot aminek az üzenet típusa TTL exceeded. A TTL-re azért van szükség hogy ha valami ok miatt egy adatcsomag nem ér célba, akkor ne bolyongjon az idők végezetéig a hálózatban, hanem mivel minden router egyes csökkenti az értékét, ha nullára fut kvázi a csomag "elhal", az adott eszköz eldobja és nem foglalkozik vele tovább.

    Szóval a tracert azt csinálja hogy küld a ping csomagot a cél IP-nek(ami tegyük fel 12 hop távolságra van, mint a példádba a cfos webszervere), de úgy hogy a TTL-t először egyre állítja. Ezt megkapja az első router a TTL-t egyel csökkenti ami ezzel nullára fut, ezt a router érzékeli és visszaküld neked egy TTL exceed válaszcsomagot. Mivel ezt maga a router küld a feladóban ott lesz az IP címe, és a késleltetés és mérhető. Ezt 3x megismétli a tracert ez az amit a első hopra kiír a tracert parancs. Utána ezt ismételgeti a tracert emelkedő TTL értékekkel így jutva el egyre távolabbi hopokig, egészen addig amíg cél IP-vel meg nem egyezik a válaszoló gép IP címe. Így alakul ki az általad is látható tracert parancs végeredménye.

    Nálad az első hopnál ami a CMTS, a echo reply üzenetet küldő ICMP válasz le van tiltva, ezért nem válaszol a ping parancsra, de a TTL exceded nincs, ezért van hogy a tracertben viszont megjelenik. A cfos is hasonlóképpen mér késleltetést ahogy a tracert, a beállított cél IP-re pingel egyet, de a TTL-be a sethops-nál beállítátt értéket teszi, vagyis csak az x. hopra kíváncsi.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz delta9 #837 üzenetére

    De mindegy. Ezt írtam eddig is, hogy hagyd nyugodtan alapértelmezetten dest ip-t ami a cfos.de weblapjára mutat, hisz oda sosem fog elérni, mert alapértéken kettő a sethops. De mivel a kettő neked nem jó a upc eszköz beállításai miatt, ezért rakd át inkább egyre, vagy ha ez nem válik be akkor háromra. Igazából minél közelebbire érdemes rakni, ha az rendesen válaszol, csak alapesetben azért nem rakják egyre, mert akinek otthon van kis broadband routere, mert a lakásában osztja a netet, az mindig az pingelgetné, de az a pont a cfos rendes működése szempontjából nem megfelelő, hisz ott még nem lépett kis az adatcsomag szolgáltató hálózatába.

Új hozzászólás Aktív témák