Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz S-Attila #18494 üzenetére

    Vagy 2 egyéb lehetőség van:

    - másik HDMI bemenetbe dugni a kábelt a megjelenítő eszközön, olyanba, amit "PC bementként" aposztrofálnak. Samsung TV-men 4 HDMI-ből 1 ilyen van.
    - másik megoldás, hogy a megjeneítő eszközön állítjuk át az érkező kép kezelését, méretezését. Samsung TV-men én ezt a lehetőséget választottam, mert nem a "PC bemenet"-ként aposztrofált HDMI-be dugtam a gépet hanem egy másikba.

    A 2 bement között a különbség (legalábbis az én TV-men /Samsung D5000/):

    - A PC bemeneten nem feltétlenül "vár" hangot az TV, mivel lehet hogy DVI->HDMI átalakítás van, tehát nem feltétlenül fog érkezni hang is. A többi bemeneten várja a hangot is (vagy legalábbis az összeköttetést).
    - A PC bementre kötött számítógép esetén a TV-n rengeteg képbeállítási funkció le van tiltva, mivel az az elv, hogy majd mindent beállítunk a számítógépen. Plusz itt eleve teljesen kitölti a képet, nem kell mókolni a beállításokkal (úgy fog viselkedni a TV mint egy monitor).

    A többi bemeneten valamennyi értelmezhető képbeállítási lehetőséget "odaad" a TV is, én ezért választottam ezt a lehetőséget. Viszont itt a kép kitöltését meg kellett adni (hogyan értelmezze a bejövő jelet a TV, a sok lehetőség közül egyetlen olyan volt, amivel teljesen kitölti méretezés nélkül). Ily módon a számítógépen nem kellett állítanom semmit, ami a kép méretével kapcsolatos. Az overscan-underscan csúszkát se kellett piszkálni.

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák