Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz Maki73 #475 üzenetére

    A legfontosabb a memóriakártya! Ugyanis ez nem tartozéka a gépnek. Én 12 ezer Ft-ért vettem bontatlan, új 1 gigás Kingston kártyát élettartam garival. Nem árt hozzá egy táska, mivel könnyen koszolódik a gép váza. Érdemes olyat venni, amiben több rekesz van, gondolva a távoli jövőre, szükség lesz a helyre az obiknak, portrémarkolatnak stb. Amennyiben kicsi a tenyered, érdemes a portrémarkolatos kit-et választani, ugyanis elég kicsi a 350D váza, és külön 30-40 ezer Ft-ba kerül a markolat. Másik nagy előnye, hogy két akku fér bele, vagy 6 ceruza akku. Érdemes egy UV szűrőre is beruházni, ennek legnagyobb előnye, hogy védi az objektívet a karcoktól, kosztól (természetesen nem ez a célja, de sok ember csak ezért veszi meg). Én ezeket vettem meg idáig (egy-két hetes a gépem), és ma vettem egy nagyon jó fényerejű (f/1.8), fix fókuszú (50mm) obit. Azért döntöttem emellett, mert sokkal szebb a képe, mint a 18-55-ös kitobinak, és teremben vaku nélkül is sokkal használhatóbb. Hátránya a fix fókusz. Egy ilyen fényerejű zoom-os obi már több száz ezer Ft-ba került volna, így ~25 ezer Ft volt. Amennyiben valaki nagyobb teremben, szobában is szeretne használható képeket készíteni egy ilyen fényerejű obi elengedhetetlen lesz előbb-utóbb. Következő beruházásom egy tele obi lesz.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák