Keresés

Aktív témák

  • pesszimista

    csendes tag

    válasz azigazforest #1101 üzenetére

    Szia azigazforest

    Kissé megkésve reagálok 1101-es írásodra. De találtam benne egy igen elnagyolt véleményt. Írod:15 évig nélkülözött 1M-t, most van neki 2 M....mindenesetre a bankbetét ezt nem tudta volna. Igazad van, ezt nem tudta volna, mivel sokkal többet tudott volna.
    Te nagyon fiatal vagy (vagy feledékeny) Ezért Te nem tudod, hogy ebben a 15 évess ciklusban voltak óriási inflációs szakaszok. 1992-től- 1997-ig a legkisebb éves inf. 18.3% volt a legmagasabb 28.2%, utána 2001-ig a legkisebb is 9.2 %. Ezután tovább cssökkent.
    Amennyiben a banki kamatokat szolidan az infláció 80%-ának vesszük, akkor kiderül hogy a bankbetét nem 2 millát hozott volna. Be se merem írni mennyit. De nektek vannak táblazataitok átlagos 12-15-20 %-os hozammal. De csak tizes átlaggal nézd meg. A betét 15 év alatt kb 5 % kamattal már dupláz(-kamatadó) Ebben az időszakban nekem végig voltak államkötvényeim és bankbetéteim (is). Természetesen, azt elismerem, hogy az államkötvények és bankbetétek nem hoznak nyereséget de annyi vesztességet sem, mint az ismerősöd UL-je.
    De én abból a pénzből bármikor AZONNAL ki tudtam venni pl 10 éve 300 ezer ft-ot. építési telekre, amiért tavaly 6 millát ígértek. De nem adtam el, mert egy kiváló tartalék.
    A hosszútávú befektetéseknek egy (sok) hátránya van. A hosszú táv. Adjak oda 15 évre pénzt szinte bebetonozva, és már annak is örüljek, ha megduplázzátok?
    Amúgy a Brókernettel csak egy bajom van: Nem én találtam ki. A nagyfőnököket már betoltátok az első 100-ba. Megérdemlik. Jövőre a leggazdagabb 10 -be lesznek. Csak azokkal az alulképzett "pénzügyi tanácsadókkal" van bajom, akik feltétel nélkül elhisznek mindent, amit a "kiképzésen" mondanak. Ezután besszervezik magukat, szüleiket barátaikat. És ha még ezután is azt hiszik jót tettek, az már a baj. 98%-a kigyógyul. Te se fogsz itt irogatni 2 év múlva.

    Szia, dolgozz lekesen, hogy a górék a 10-be kerüljenek. Minden vágyam Csányi előtt látni őket.

    Ui: Kűggyé má el egy szerződéstervezetet, hagy lássam mennyi a kőccség.

    2.ui:Ha van olyan befektetéssi ajánlat ami infláció plussz 4 %- a költségek felett, akkor keress meg. Potenciális ügyfél leszek.

    Motto: A pénz olyan mint a trágya. Szét kell szórni, hogy hassznot hozzon.

Aktív témák