Aktív témák

  • digit123

    újonc

    Azért itt sem látok tisztán, kevés információt osztott meg a "kolléga".
    Jó lenne tudni, melyik konstrukcióba mikor mekkora összeget helyezett el, és az eltelt időben mikor és hova mozgatta át.

    Sziasztok!

    Jogos: kevés információt osztott meg a "(volt) kolléga".
    Így is elég sokat koptattam a billentyűzetet. És erről nem lehet eleget írni. :-( :-)
    AVIVA, UNIQA befektetések voltak. Diverzifikált elhelyezésben. Többszöri (eseti)befizetéssel. Ha valaki lett volna olyan ügyes, hogy a csúcsok közelében kiszedeti parkolópályára (pénzpiaci alap) majd alacsonayabb értéken visszavásároltatja és így tovább. Akár pár ilyen akcióból csak néhány jött volna be. De NEM! Azért az elgondolkodtató, hogy a fő-fő vezetők eredeti foglalkozása hentes, focista stb. Semmi közük a közgazdasághoz, pénzvilághoz. (Tisztelet a kivételnek!) Attól még (lehetnek) lehetnének jó vezetők, de mindenki mást hisz Róluk. Vagyis azt hiszi mindenki, hogy Ők pénzt csinálnak. Sőt talán mottóként is szívesen használnák.És ugyan nem mondják ki, de gondoltatják Veled és ha konkrét kérdést teszel fel kitérő válaszokat kapsz! :-(

    Nagyon összetettek ezek a befektetések. Ha valaki ugyanabba az alapba fizet be többször és ugyanabba az alapba egy másik személy is ugyanakkora összegeket helyez el, de más időpontokban. Hihetetlen nagy különbséggel más végeredmény jön ki egy vizsgált időpontban. Mondjuk pár évre rá.
    Valamint hajlamos az ember (és a Brokernetes vezetők is erre terelnek) elhinni, hogy az alapkezelők kezelik a pénzünk és követés is van. Vannak olyan alapok ahol ez igaz, de nem ezeknél. (Amúgy is nehéz ezt megálapítani.) De amikor a referencia értékhez képest kisebb hozammal bír az alap, akkor az elgondolkodtató. Bár sokszor talán jobb is, hogy az alapkezelők "csak" befektetik az előre magdott arányban a pénzünket az általunk megadott piacon (általunk megadott alapba).
    Találkoztam olyan vezetővel, nem az én csapatomban volt. Ő felsőfokú végzettséggel rendelkező közgazdász volt, hogy mondta: A nagy biztonságot és hozamot ne felejtsétek el a folyamatos befizetés fogja hosszú távon teljesíteni. Most már elemezhető az elmúlt pár év, hogy neki lett igaza. Mint a Brokernetes kiadvány is mutatja, hogyan lehet hozamot elérni, úgy hogy évek alatt a piac egy U alakot ír le. Vagyis ugyanarra az értékre tér vissza. Mondjuk a BUX indult 17000-ről és 5 év múlva is 17000-ren vagy körülötte áll. Csak közben mondjuk 12000 is járt. És esetleg a környékén is vettél. :-)
    Nagy elemzők és több 10 éves tapasztalattal rendelkező tényleges szakemberek is sokszor vakargatják a fejüket, hogy mi legyen az alappal aminek a foundmanagere. Akkor hogyan lehet, hogy egy pár hónapja Brókernethez csatlakozott üzeltkötő mondja meg (javasolja) milyen alapba, mennyit, meddig tenyen az ügyfél? Vagy pár éve ott dolgozó vezető, akiknek a többsége csak az általa majd megszerzett bevétel kikalkulálásáig jut? Mert Nekik a többi nem számít csak, hogy az első 2 évet kibírja az Ügyfél. Aztán mi lesz??!! Őket nem érdekli. Itt is tisztelet a kivételnek, de én olyannal aki ennél jobb nem találkoztam... Sajnos.
    Amúgy a Cég könnyen elvakít mint újként csatlakozó üzletkötő. Az ajándékozott autók, utak stb.... Az aki az esetlegesen bekövetkezendő kockázatokról is közel teljes értékkel tájékoztat, annak nem lesz kötése. Meg amúgy is azt mondogatják: "Minek előre riogatni!"
    A tőzsde mert az alapjaik többsége RÉSZVÉNY alapú. Amúgy is hosszú távval tud nagyobb biztonságot adni. Ettől függetlenül lazán állítják, hogy pár év alatt is nagyon jó lesz. Persze vannak a fügvényekben ilyen időszakok, de azt nagyon el kell kapni... És ez az elkapás az utóbbi időben nem nagyon megy (ment)..

Aktív témák