Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izriot

    tag

    Tavaszmezőről tudok nyilatkozni, ott végeztem (F5: Számítógépes folyamatautomatizálás). Jobban jársz vele, ha erre mégy, mint a durungáramos automatikára, vért fogsz pisálni, mert itt többet tanítanak és főként folyamatautomatizálásról, szabályozásokról szól a PLCs dolog, nem vezérlésről. Ha mégis érdekel a motoros téma, veszel egy könyvet a villamos forgógépekről és hobbiból kitanulod.
    Itt a legnagyobb koponya Harkay, az országban sehol máshol nem oktatnak ilyen részletesen folyamatanalízist és folytszabot. Mikor végeztem úgy volt minkek végigvisz és lerakja a lantot, de ahogy hallottam még mindig tanít.
    Amit automatikából sehol nem fogsz megtanulni az a vegy- és különböző ipari gépészet. Ugye ahhoz, hogy valamit automatizálj, tudni is kell hogyan működik. Az F5-ön ehhez Harkay meg Jármai ad némi útmutatást, de azért nem ártott volna ebből is egy félév.

    Műszerautomatikán F4 modulra (gyártásautomatizálás) ne menj, lakótársam ott végzett, azt beszéltük, hogy többet ért volna, ha ő is F5-re jelentkezik. A conveyoros témát meg az SAP-t hobbiból is ki tudod tanulni, sokat nem érsz vele, azon kívül meg atmel és pic vezérlések voltak ugyanazokon a kismintákon, amiket mi PLC-vel vezéreltünk/szabályoztunk. De ez inkább ilyen szabadfoglalkozásnak tűnt, ahogy elmesélte : ) Schuster meg SanyiTomi elég lájtosan tanítanak, alig van vmi számonkérés, meg rengeteg óra elmaradt, mert mindkettő maszekol mellette.

    Más: kandoTK-val nem tudjátok mi lehet? Én sehogy nem tudok feltölteni! Az ok, hogy az FTP elérés már egy éve elbaszódott, de a feltöltés legalább még pár hónapja működött. Szoktam F5 tananyagokat töltögetni a leendő sorstársaknak, de így már nem megy...

  • izriot

    tag

    válasz buherton #2916 üzenetére

    Kár, Harkayt szerettem, még be is akartam menni valamikor beköszönni neki. Ezekszerint Kucsera vette át az egész folytszabot. Mondjuk olyan szempontból nem baj, hogy Kucsera otthon van a PLC-s témában, de a klasszikus elméletet nem hiszem, hogy olyan jól le tudja adni, mint Harkay.
    Laboron Bajuszt csíptem nagyon. Mikor Vajda tartott labort, akkor is kiszöktunk a kis hátsó tanári szobába és inkább Bajusztól kértünk segítséget, mert olyan értelmes fazon : ) Nem is értem miért csak segédnek volt beosztva...

  • izriot

    tag

    válasz buherton #2918 üzenetére

    Harkay F5 modul labort soha nem tartott, sőt én egy laboron sem találkoztam vele, nekünk a modulos főtárgyat oktatta, a folytszabot, de azt korrektül, úgy, hogy mindenki megértette. Automatizálás labort tartotta nekünk Vajda, de teli volt vele mindenkinek a hócipője. Egyszer nagyon felkurtam az agyam és odaültem mellé, hogy magyarázza el a mérést, negyed óráig nyaggattam, hogy mondjon már valami értelmeset és ne csak félrebeszéljen, mikor végre kibújt a szög a zsákból. Azt mondta nem árulja el hogyan kell megcsinálni, mert a diák dolga hogy tanuljon. Ezután 1 órás kiselőadás jött, hogy bezzeg az ő idejében... és a végén szokásosan kilyukadt a buziknál. Egyébként azt a jegyzőkönyvet az évfolyamból senki nem tudta összedobni úgy, hogy bárkinek is elfogadta volna, végül Bajuszt hívtuk segítségül : )
    Gecsey az nem szakember... a Z tranformációs meg stabilitási kritériumos mérésnél mikor az ember segítséget kért elővette a kis fekete füzetét, amiben mindenféle képlet fel volt írva, de aztán végül semmire sem jutott vele... és széttárta a kezét. Kösz... Azon a mérésen volt az, hogy bejött Harkay csak úgy, mi meg jól elkaptuk, hogy ugyan legyen szíves má segíteni megoldani a Z trafós egyenletet, mert még Gecsey sem tudja. Erre Harkay jónagy lebaszást tartott Vajdának meg Gecseinek, hogy egyáltalán mi a pékért kell labormérést tartani belőle, ha még gyakorlat sem volt belőle.

    Én Kohuttal egyedül Jeleken találkoztam, de ott voltak nevetséges megmozdulásai. Mikor arról győzködött mindenkit, hogy a LabView milyen jó, mert valami bonyi függvényt ki lehet vele rajzoltatni... Nyílván nem fog az ember megvenni pár milláért egy soft, ha leprogramozza a feladatot pl. perlben 10 perc alatt.

    Én általában óbudás tanárok neveit hallom, ha megyek ide-oda. Annyira nem vagyok képben óbudás tanárokkal, úgyhogy nem nagyon tudom kikről lehet szó, de valszeg automatikások. Múlt héten mikor voltam APC előadáson a Schneder Electricnél, akkor mondta a recepciós csaj egyok kollegájának, hogy (asszem) Novothy tanár úr mindjárt itt lesz.
    Ódudásoktól elég sokan publikálnak szaklapokba, azért is botlok mindig beléjük. Neszvedát látom még sok helyen, szakkiállításokon, pl. regula, contsruma, múltkor ABB előadás, de még egyszer sem ismert fel (szerencsére) : )

    [ Szerkesztve ]

  • izriot

    tag

    válasz vidékiürge #3050 üzenetére

    Levelezősként gyanítom nem kapsz ösztöndíjat, ezért csak akkor van értelme több kreditet felvenned, ha az elkövetkezendő féléveidet meg akarod könnyíteni, Pl. 1-2 szabadon választhatót felvehetsz, hogy ne mondjuk uccsó évben jusson eszedbe, hogy a kötelező 3-ból 1 nincs meg, és még szakdoga mellet kelljen kizárólag csak Kommunikációra vagy valami hasonlóan hasznos tárgyra/vizsgára bejárnod. Amúgy az első év úgy is elég húzós lesz, hogy bármi pluszkreditet bevállalnál, de csak rajtad múlik.

    Engem meg valaki dobjon meg pls az óbudai VEI jelszóval, mert találtam tökjó dolgokat, amiket le akarok szedni és a TK-n sincs fennt : )

Új hozzászólás Aktív témák