Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blitzkrieg01

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bencétől én egy Apple iPhone 13 128GB midnight készüléket vásároltam, amit letiltottak. A feljelentést csalás miatt már megtettem a Pécsi Rendőrkapitányságon.

    Az alábbi részletet a feljelentésből másoltam ki:

    A készülék 2021. 12. 16. napjáig problémamentesen üzemelt. 2021. 12. 16. napjától azonban a készülék nem jelentkezett fel a Telekom hálózatára. A Telekom ügyfélszolgálata a megkeresésemre azt a tájékoztatást adta, hogy a készülékhez tartozó IMEI szám (****) tiltásra került a hálózatukon.

    Ezt követően Bencével telefonon keresztül felvettem a kapcsolatot. A telefonban tájékoztatott, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek a tőle vásárolt telefonját letiltották. Egy hét türelmet kért tőlem. Arról tájékoztatott, hogy egy bizonyos Tóth Ádámmal próbálja felvenni a kapcsolatot, aki az ő beszerzési forrása. Arról tájékoztatott, hogy Tóth Ádám már év eleje óta “hordja ki” a Telekomtól a különböző műszaki cikkeket. Arról tájékoztatott, hogy ez a Tóth Ádám eddig a Telekom alkalmazottja volt és az alkalmazottaknak adott kedvezményekkel visszaélve tudta a műszaki cikkeket Bencének szállítani. Bence elmondása alapján ez a visszaélés tűnhetett fel a Telekomnak, melynek révén tiltásra került a Bence által a részemre értékesített készülék.

    A 2021. 12. 21. napon, a kért türelmi idő után Bencét újra felkerestem. Bencétől ekkor már a kártérítésemmel kapcsolatos előrehaladást szerettem volna kapni. Bence arról tájékoztatott, hogy nem áll szándékában a letiltott telefon 299.990 forintért történő visszavásárlása, azaz nem áll szándékában a kártalanítás. Bence arra hivatkozott, hogy ő is csalás áldozata lett és hogy nem rendelkezik már ezzel a pénzzel. Bence teljes mértékben elzárkózott a felelősségvállalástól.

    Az általam megismert információk alapján Bence tisztában volt a beszerzési forrásának kockázatával, azaz tisztában volt azzal, hogy az általa értékesített telefonokat a szolgáltató bármely pillanatban letiltja. Ezzel szemben Bence a hirdetésében azt a látszatot keltette, hogy az általa értékesített készülék megbízható forrásból származik. Bence szándékosan ejtett tévedésbe.

    "Van valami baj van?"

  • Blitzkrieg01

    csendes tag

    válasz szanna97 #4 üzenetére

    Nagyon fontos, hogy tegyél feljelentést és nagyon fontos, hogy minél több károsult előkerüljön.

    Ha elérjük az 5 millió forintos határt, onnantól kezdve ez jelentős kárnak minősül, amit 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel honorálnak. Emellett van jó pár minősítő tényező üzletszerűen (rendszeresen, haszonszerzéssel), valamint a bűnszövetkezetben elkövetve (2 vagy több ember által és itt szóba kerül a Tóth Ádámmal történő együttműködés).

    Nem beszélve arról, hogy nem a Telekom azért tiltotta ezeket a telefonokat, mert lopottnak minősítette. Bűncselekményből származó termék továbbértékesítése pedig orgazdaságnak számít.

    "Van valami baj van?"

Új hozzászólás Aktív témák