Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #76 üzenetére

    Én ketté választanám a problémát.

    Anno még az MWO kapcsán találkozott a Piranha Games Interactive azzal a problémával, hogy mi a frászt kezdjen a "minmax"-olókkal, akik ugye a játék lehetőségeit kihasználják - maximálisan. A minmaxolók csinálják az LRM-boatokat, MedLas-boatokat és így tovább. Ráadásul alaphelyzetben ugye a Battletech szabályai szabad kezet adtak, tehát a legnagyobb nyugalommal tudtál egy Hunchback-ből mondjuk 2 PPC-s Mech-et építeni, vagy egy Warhammerből LRM-boatot. Ezzel alapból törik a játékmechanika azon része, hogy minden Mech-nek "specifikus" feladata, egyfajta "stílusa" van.

    Jött az isteni szikra, hogy az un. Hardpoint-rendszerrel (~rögzítési pont) meg tudják oldani a problémát. Így például nem fog senki hat MedLas-t rakni mondjuk egy Panther-re, csakmertazért. Van egy energiafegyver-pontja a karján, egy rakétapont a törzsön, és kész. Ezzel lehet játszani - megadja a játékosnak a "customizálom a Mech-em" érzést, de keretek közé szorítja.

    A Kurita-féle Catapult más tészta, ez még az 3025-ös Technical Readout-ból származott, megemlítették, hogy van ilyen, csak anno nem volt túl népszerű - 2 PPC-s Mech-nek volt már elég főváltozat, nem hiányzott plusz egy, így a kutya nem foglalkozott vele. Csakhogy jött a Mechwarrior: Online, és a Catapult K2 roppant népszerű lett. És paradox módon nem is PPC-vel, hanem két Gauss-al (mert az oldalsó testbe rakott MG-k miatt ugye volt Ballistic Hardpointja). Ennyi...

    A Catapult nálam is főleg LRM-boat lenne (de én még nem találkoztam C verziós Catapulttal a játékban, igaz K2-essel is csak egyszer....), de az ilyen alváltozat dolgok especiel nem zavarnak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák