Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Xaels linkelte a Metacritic oldalát, ahol különféle tesztek vannak felsorolva.

    Furi, hogy elég látványos hibákat felsorolva (nagyon egyen-Unity grafika, erősen hiányos voice-acting részek, lassú játékmenet, stb.) ellenére is akad kritikus, aki 80%-ot ad a játékra. Az is érdekes, hogy a jelek szerint bár szinte mindegyik felhozza a Mechwarrior játékokat, az olyan apróságokra nem tesznek szóvá, hogy a "látótáv" messze elmarad minden hasonló BT játéktól (nagyon alapszinten 300 méter, de a pilóta képességei növelik, átlagosan 320-360 méter), így már egy AC/5 vagy Large Laser is messzebb lő, mint amennyire ellátsz.

    Ami vicc.

    Ezt amúgy készakarva csinálták, hogy több közelharc legyen, illetve a fizikai harc megvalósulhasson.

    Szerencsére a JSOD fájlok simán szerkeszthetőek, szóval én esélyesen azzal fogom kezdeni, hogy a látótávolságot felemelem vagy 800 méterre...

    Majd, ha lesz időm foglalkozni a játékkal egyáltalán... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz duvi #5 üzenetére

    Én 21 óra körül érek haza és kétlem, hogy fogok tudni ma játszani. Szóval letöltöm a játékot... és megyek aludni... :O

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Nézegettem gyorsan az extrákat, hát a desktop-hátterek nem nyűgöztek le. A zenét még nem tudtam meghallgatni, az Art Bookra is csak ránézni volt időm, elsőre nem is rossz, bár nekem egy picit összecsapottnak tűnik - lehet látni, hogy hol vágták le a kanyarokat (pl. van egy csomó (mind?) Mech-ről 3D ábra - de nincs odaírva, hogy melyik Mechet látjuk...

    Ezzel együtt az Art Book tetszik.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #9 üzenetére

    15 órája érkezett nekem egy e-mail azzal, hogy "New Digital Content for BATTLETECH on BackerKit". Mondjuk én Backerit-es és nem Kickstarteres támogató vagyok. Benne volt az Art Book, Wallpaper és az OST linkje, meg egy aktiváló kód a skinhez.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Odáig még nem jutottam el. A

    ..\Steam\steamapps\common\BATTLETECH\BattleTech_Data\StreamingAssets\data\constants

    könyvtában van a CombatGameConstants.json fájl, ebben található a CombatGameConstans, ebben ott van a

    "BaseSpotterDistance": 300.0

    ill.

    "BaseSensorDistance": 300.0

    Én mindkettőt élből javítottam 600-ra indulásnak... :P

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz duvi #13 üzenetére

    Yepp, nálam is ez van... :U

    Tök jó, ha meg újat akarok, akkor "user already have profile" :DDD

    Hát, a HBS nem kap piros pontot az indulásért. :(

    Szerk.: A játékot lelőttem a feladatkezelőben, és újra elindítottam. Így már működik. :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Na, az induló küldetés megvolt. Nem volt nagy kihívás, csak a kisasszony főtt bele kétszer a Kintaro pilótafülkéjébe... :D

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Ry0K3N: Az utolsó résznél a wolverine DFA-zta a mentoromat a centurionba mert őt sprinteltem előre. Nem tudtam scriptelt szarság lesz, hát mission faliled

    Ha nem rajongsz a közelharcért, javaslom te is állítsd fel az alap látótávolságot és az alap szenzortávolságot legalább 450-500 méterre. Nálam az a harc úgy nézett ki, hogy a saját karakterem Blackjack-je lőtt, és kilőtt egy Jump Jetet a Wolverine-en. Aztán jött Mostiff, és kilőtt még egy Jump Jetet. Utána a Wolverine egyhelyben állt és onnan lőtt. Gondolom a script szerint várt, hogy majd én közelebb megyek.

    Na de az eredeti ár 10%-át adják csak érte egyenlőre, úgyhogy ez nagyon nem buli

    Tényleg érdemes átnézni a JSON fájlokat. Szó szerint minden átírható. A fegyverek, Mech-ek tulajdonságaitól kezdve mindenféle marhaság.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #24 üzenetére

    ...Ezt még kombinálhatod a specilás morál képességgel...

    Most te a Called Shot-ról beszélsz, vagy valami másról? :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #27 üzenetére

    Én pont ettől a közelharctól megyek falnak. Irgalmatlan és érthetettlen erős lett a közelharc meg a DFA (Death From Above). Konkrétan játszottam egy próbaküldit és hirtelen azon kaptam magam, hogy nem éri meg lőni, oda kell menni mögé, és Attack vagy pedig DFA-t csinálni, ha Jump Jet-es Mech-ed van.

    Mindezt az után, hogy rádöbbentem, miért rohamoz egy AI Griffin (PPC plusz LRM fegyverzet ugye) felém. Mondom ez öngyilkos, csupa hosszú távú fegyverrel bír, mi a francot csinál. Hát konkrétan DFA-zot. 3 közepes Mech lőtte 2 körön át, és a páncélzatának kb. a felét vesztette el, majd ráugrott a Shadow Hawk-omra, és instakill lett a vége.

    Nekem meg Load, mert ez egy vicc. :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #29 üzenetére

    Nem hinném, hogy balanceolnák. A tavalyi multi-béta idején folyamatosan téma volt, de az általános vélekedés az volt, hogy jó ez így. A háttér annyi, hogy ha nagyobb a látótáv, akkor kevesebb a közelharc, márpedig Weismann-ék közelharcokat akartak látni.

    A vicc az, hogy még 600 méteres látótávolságnál is sokszor kerül sor közelharcra. Jön egy Scorpion, és jobban megéri egy Spider Mech-el odarohanni és belerúgni, mint rálőni... Kész agyrém... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #31 üzenetére

    Nem baj majd szét lesz ez moddolva.

    Most is szét lehet, azt írsz át a JSON fájlokban, amit akarsz. :)

    Nekem hiányzik hogy darabokból rakom össze a gépet...

    Ezt nem értem, milyen darabokból? :F

    ...meg nem lehet igazán gépet leamortizálni.

    Ha minden eleme megsemmisül, akkor teljesen elveszik. Ha csak az egyik lába vagy keze marad meg, az már elég. Igaz ilyenkor kvázi nulláról építik újjá.

    Ja ami meg vicces hogy ha lescrappelsz egy mechet többet kapsz azt hiszem érte mintha eladnád a helyi bolygón.

    Ez a bolygót uraló frakcióval való kapcsolatodtól függ, ha jobb a kapcsolat, többet kapsz érte.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #33 üzenetére

    A játék könyvtárába keress rá a JSON-ra, és mindent feldob - szó szerint. A Mech-ek, fegyverek, stb. külön-külön fájlokban vannak tárolva.

    A skill pontok terén szvsz ez nem működik, de bevallom azt a részt nem is néztem.
    Minden vonatkozik mindenre, tehát ha a látótávot átírod, akkor az AI látótávja is megnő, ha a fegyverek tulajdonságait átírod (pl. 300-at sebző Medium Laser), akkor az ellenfélnél lévő fegyverek is ilyenek lesznek.

    A korábbi hsz.-emben ott van, hogy merre találod azt a JSON fájlt, ami a látó- és szenzor távolságot tartalmazza. A fegyverek lőtávolságai a fegyvereknél vannak, a Medium Laser 270m, a Small Laser és az MG 90m, a Large Laser 450m és így tovább.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #37 üzenetére

    Sok más téren is egyszerűsítettek, máshol viszont bonyolítottak (a táblás játékban csak Gunnery és Pilot skill van, például). A "kereskedelmi" BT játékok eddig is lazán kezelték a táblás játék szabályait, szóval ebben semmi meglepő nincs.

    Itt azért döntöttek ezen megoldás mellett, mert irtó dühítő lehet, ha mondjuk a 3 részelemből van 10db egyes és 26db kettes, de soha, sehol nem jön szembe hármas... És különféle MMO játékbéli tapasztalatim alapján ebben teljesen egyet is értek velük...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz psyonist #41 üzenetére

    Sajnos erre nem találtam eddig opciót.

    De ha anyagi gondjaid vannak a játékban, akkor van hozzá cheat.

    Én eddig anyagi problémával nem találkoztam, pedig az Argo megszerzésénél az a fránya kalóz némber ronccsá lőtte az összes Mech-em... :O

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Ha valaki sokat ment, és esetleg a visszatöltésnél megunja, hogy néha perceket malmozik a játék, a save fájlok a

    ...\Steam\userdata\*SteamID*\637090\remote\C0\SGS1

    könyvtárban vannak, ha biztonsági mentés után törli a régebbieket, a Load gombra kattintva látványosan gyorsul a játék.

    Egyébként valami iszonyat, hogy mennyire lassu a játék kezelőfelülete... :(

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz duvi #45 üzenetére

    Nekem SATA3-as SSD-n van, és így lassú. :D

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #47 üzenetére

    A topic elején írtam, hogy a látó- és szenzor-távolságokat hol lehet átírni.
    Alapértelmezésben nagyon rövid (300 méter, amit befolyásol a pilóta tactical képessége), és emiatt a hosszú távú fegyvereknek (már egy AC/10 is annak minősül!) csak úgy van értelme, ha van felderítőd, aki Sensor Lock-al vagy közvetlen rálátással felfedi a célpontokat.
    Én 600/600 méterre állítottam át, de ilyen feltételek mellett viszont az LRM-ek igen erősek lettek - nem töri szét a játékmechanikáját, de igen hasznos lett az LRM, PPC és az AC/2 és AC/5 (az AC/2-nek szvsz alapértelmezésen (300 méteres látótáv) semmi értelme, hiába a nagy lőtáv, ha az életben nem tudod kihasználni).

    Túl sok tanács nincs: Ments sűrűn, és találd meg a játékstílusodnak megfelelő összeállítást. Hiába jó dolog a PPC és a lézerek alaphelyzetben és kevésbé jók az AC-k (recoil, lőszerkorlátozás, lőszerrobbanás), egy Martian vagy Desert biome-n tűzforrók lesznek a Mech-ek, ha eneriafegyver-boatot csinálsz belőlük.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #50 üzenetére

    Annyi kiegészítés, hogy úgy is kiesik a Mech a játékból, ha a pilótájának elfogy a HP-ja. Alaphelyzetben 3 van, a Guts tulajdonság adhat többet. Életerőt veszteség, ha fejlövést kap a Mech, ha a stabilitás-sérülés (barna csík) megtelik és a Mech elesik (Knockdown), vagy ha az egyik oldalsó test (side torso) megsemmisült. Emiatt érdemes plusz stabilitás sérülést (+Stb Dmg) okozó fegyvereket használni.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #52 üzenetére

    Gunnery: Találati esély fegyverekkel
    Piloting: Találati esély közelharcnál, bónusz a stabilitásra
    Guts: Plusz életerő, kevesebb büntetés AC fegyvereknél a folyamatos tüzelésnél, magasabb limit a túlhevülésnél
    Tactical: Látó / szenzor távolság bónusz, csökken minimum lőtáv (a minimum lőtávval rendelkező fegyvereknél), kevesebb büntetés az LRM indirekt tüzelésnél

    Mind a négynél van 2-2 extra képesség 4 illetve 8 pontnál, a 4 pontosak a Tier 1, a 8 pontosak a Tier 2 képességek, két Tier 1 és egy Tier 2 kiválasztására van lehetőség, úgy, hogy a Tier 2 csak olyanból választható, ahol a Tier 1-et is kiválasztottad.

    Ezek:

    Gunnery: Multi-target (több célpontra is tüzelhetsz, érthetően különböző fegyverekkek) és Breaching Shot (nem érvényesül a célpont fedezék (cover) bónusza)
    Piloting: Evasive Movement (bónusz elkerülés (Evasine) ha mozogsz), Ace Pilot (alaphelyzetben először mozoghatsz és utána lőhetsz, ennél a képességnél ahogy tetszik, tehát lövés után mozoghatsz)
    Guts: Bulwark (ha nem mozogsz, feleződik a bekapott sebzés), Juggernaut (bónusz a közelharcnál)
    Tactical: Sensor Lock (lövés helyett befoghatsz egy célpontot, amelyre nem is kell rálátnod, a kör hátralévő részében a befogott célpontra lehet indirekt LRM indítást csinálni, illetve a befogott célpont elveszti az elkerülés (Evasine) bónuszait), Master Tactician (kap plusz egy kezdeményezést (Initiate))

    Mire érdemes menni?

    Először is én felvettem 600 méterre a látótávolságot, tehát nem érvényes az alaphelyzet. Én 2-2 Mech-et használok 2-2 célra, van 2 "Meat shiled", akik elől vannak és célpontot játszanak, direkt-tüzelésű fegyverekkel bírnak. Nekik a Bulwark kötelező és Sensor Lock / Master Tactician vagy a Breaching Shot jó. Van 2 LRM boatom, nekik a Tactical fontos, de a Breaching Shot a legjobb skilljük (és a Bullwark sem árt).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #54 üzenetére

    A sztori-küldetéseknél számít, hogy milyen válaszokat adok? A történet gondolom mindenképpen megy tovább, de lesz ennek valamilyen következménye?

    Hajdan arról volt szó, hogy igen, több végű lesz a fő szál. Én eddig nem vettem észre nagy dolgokat, de hát még gondolom messze a vége.

    Ha meglesz az Argo, akkor lesznek különféle események, amelyeknél a választásodtól függően ideiglenes buff / nerf lesz a Tech (Mech javítási idő) vagy a Med (Mechwarrior gyógyulási idő) terén, avagy vesztesz / nyersz egy kisebb összeget, vagy pedig valamelyik Mechwarrior ideiglenes buffot / nerfet kap (High Spirit -> olcsóbbak a csatában a speciális képességek, a Low Spirit ennek fordítottja).

    Illetve az előtörténetnél beállított adatok a plusz párbeszéd-opción kívül adnak még valami pluszt a történetben?

    A történetben szerintem nem.

    A válaszható Salvage-t megéri felhúzni vagy az elején nyugodtan mehetek a pénzre?

    Nehéz megmondani előre, kb. egálban van a kettő alaphelyzetben. Ha ugyanis pl. egy Medium mech-et sikerül kikukáznod (mindhárom darabja megvan) és scrap-eled, az alapból cirka 300 000 c-bill, plusz néha a salvage-ban akadnak plusszos fegyverek. Szóval a Salvage se rossz. Pláne, hogy kb. csak így tudsz Mech-eket gyűjtögetni. És elég ciki, ha szembe jön egy jó kis Mech, de azért nem tudod megszerezni, mert nincs vagy minimális a Salvage....

    Máskor viszont a küldetéseknél vannak secondary vagy plusz feladatok (objectives), amelyek plusz 10-25% prémiumot jelentenek - és néha 2 is akad, ami már kétszer plusz 25% is lehet.... Na, ha sikerül egy ilyen küldit kifogni max.-ra húzott pénzbevételnél, az nagyon sok pénzt fog jelenteni.

    De csak a teljesség kedvéért: van egy harmadik opció, hogy ha visszább veszed a pénzt és a salvage-t is, akkor plusz reputációt kapsz, amivel az adott küldetés adó frakcióval fog változni a viszonyod. Ha Friendly vagy, akkor +10% a küldetések összege és -5% az adott frakció boltjaiban a cuccok ára, míg ha Allied vagy, akkor +15% és -10% ugyanez.

    Eddig csak egyszer éreztem úgy, hogy jó lett volna két alkatrészt választani (ha már ellőttem a Hunchback lábait), egyébként csak random bedobok valamit. Csak az eladási ár is elég vacak.

    Mondom, a Mech-ek miatt éri meg...

    Sztorival megéri haladni? Most kellene mennem az Argoért, de egyelőre inkább mellékküldetéseket csinálok.

    Egyéni ingerencia kérdése, de szerintem az Argo-t minél előbb célszerű megszerezni. Először is az Argo-t is lehet (és kell) fejleszteni, ami sok pénzbe fog kerülni (és a fejlesztésekkel haladva azoknak is van karbantartási költsége, tehát a havi kiadásokban is jelentkezni fog). Viszont nem mindegy, hogy ha ripityára lövik a Mech-edet, akkor 30 nap alatt pofozzák ki, avagy 11 nap alatt, illetve ha megsérül valami alap Mechwarriorod, akkor 30 napra esik ki, vagy csak 15-re.

    Szóval az Argo szerintem legyen prioritás, aztán utána ráérsz szórakozni a mellékküldetésekkel.

    Viszont az Argo küldetéshez én ajánlom, hogy legalább 3-4 jól felszerelt Medium Mech-ed legyen, jó közepes Mechwarriorokkal...

    Csak újabban rászokott, hogy mikor elvállalom kettőt mutat arra a rendszerre, mire odaérek meg egy marad... Ilyenkor pörgessem az időt és cserélődik vagy utazhatok tovább?

    Ha magadtól utazol (a Navigation menüponttal), akkor 30 000 c-bill egy ugrás, míg ha a Contract-oknál rányomsz, akkor a megbízó állja ezt az összeget. Olyan nekem még nem volt, hogy az adott bolygón két küldetést jelzett, az egyiket elfogadtam, megcsináltam, majd a másik erre eltűnt.

    +1 Az normális, hogy 5 óra alatt elfogy 16GB RAM? :Y

    Nem normális, de valami iszonyú tré a játék programozása... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #56 üzenetére

    Na akkor ezt még hanyagolom, idáig az előző hsz-ben említett Hunchback volt az egyetlen medium, amivel találkoztam

    :Y
    Az alap, saját kis BlackJack is Medium Mech. ;)

    Én egy Panther (PPC és LRM-5) / Vindicator (PPC és LRM-10) / Blackjack (2x Large Laser és 2x Medium Laser, de sajnos elég sokat túlmelegedett) / Shadow Hawk (AC/5, LRM-10, MedLaser) csapattal estem neki, és bizony elég ciki volt a végén, gyakorlatilag mindegyik Mech-em nagyjavításra szorult, belső sérülésekkel, plusz két Mechwarriorom tett egy hónapos látogatást a gyengélkedőre...

    de az sem standard mech volt: hacsak nem tévedek nagyot hiányzott róla a gépágyú, helyette plusz medium lézerek voltak.

    Nekem nemrég sikerült egy ilyen HBK-4P-t szereznem, és igazából csak az a bajom vele, hogy már van nehezebb Mech-em nála. Mert 8 MedLas-errel felszerelve (a small lasert leszereltem, annyival több páncélt raktam rá) brutális közelharcos (ha nem Desert vagy Martian területen van a harc). Ezért félre van rakva, ha a Catapult K2 és/vagy a Dragon kiesik, mert Meatshieldnek nem rossz. Szóval az nagyon jó kis Mech! :C

    Akkor ezek szerint nem nálam van a hiba... Mondjuk kicsit szíven ütött, mert pont a küldetés végén fagyott ki miatta a játék és nem volt mentésem, csak a harc elejéről.

    Nekem is kifagyott egyszer, de én minden kör elején mentek, zűrösebb harcoknál minden egyes fordulóban.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz duvi #58 üzenetére

    Elvállahatom, de kétlem, hogy akkora forgalom lesz, hogy valóban nagy szükség lenne rá. :DD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Ellenfélként gondoltam, amit el is tudok hozni

    Ja, hogy ja... :)

    Ha így nézem akkor a Shadow Hawk és a Vindicator is az, amik megvannak az elejétől kezdve.

    Akkor viszont nekifoghatsz nyugodtan, szerintem.

    az Argo küldetés nem martian terület?

    Nem, Lunar, ott is van egy kisebb nerf a hőháztartásra, de azért nem olyan, mint a Martian / Desert...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #63 üzenetére

    A Mech-ek besorolása (most a kezdeményezésnél tippelek, ugyebár balról jobbra 5-től 1-ig tart a körnél a kezdeményezés, minél magasabb, annál előbb kerülsz sorra a körben, ha neked és az ellenségnek is van azonos kezdeményezésű Mech-je, akkor felváltva jöttök):

    Light (20-35 tonna): Könnyű Mech-ek, főleg felderítésre, a játék elején harcra is jók. Alapból 4-es a kezdeményezésük.

    Medium (40-55 tonna): Közepes Mech-ek, a játék elején a fő harci Mech-ek, később egyre inkább eltolódik felderítő / taktikai egységgé, akik aféle "mindenre jó" kategóriát képviselnek, rugalmasan használhatóak a legkülönfélébb feladatokra. Alapból 3-as a kezdeményezésük.

    Heavy (60-75 tonna): Nehéz Mech-ek, ők a fő harci Mech-ek általában, de a játék elején csak "főellenségnek" fordulnak elő. Alapból 2-es a kezdeményezésük.

    Assault (80-100 tonna): Roham Mech-ek, elviekben csak a legkiváltságosabb Belső Szféra tisztek / főtisztek / nemes urak és hölgyek kezeibe kerülnek efféle harci gépek, általában lassúak, de rengeteg fegyverük van és komoly páncélzatuk. Alapból 1-es a kezdeményezésük.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #66 üzenetére

    Ahogy olvason lehetőségeket nekem a távolra lövő egység lesz a haver.

    Alaphelyzetben korántsem biztos. Mint írtam, a gyári 300 méteres látó / szenzor távolság messze bekorlátozza a távoli fegyvereket. Egy AC/10-es vagy Large Laser is 450 méteres lőtávolsággal bír, tehát már ezeket is csak úgy tudod kihasználni, ha valaki felderít neked. Emiatt ha hosszú távú fegyverekre építesz, és nem akarsz JSON-t átírni, akkor biza érdemes a kis- és közepes hatótávolságú fegyvereket is számba venni...

    Én nem rajongok a közelharcért (igen, sok dolog nevetséges a Battletech világában, kezdve a 90 méteres lőtávolságú géppuskával, de az egymást rúgdaló meg pofozó robotok már a tűréshatáromon túl vannak), ezért írtam át a látó / szenzor távolságot 600 méterre. Ez sem optimális, mert így borul a játékegyensúly, többet érnek a nagy lőtávú fegyverek, az LRM még többet, míg a csökevényes hatótávolságú fegyverek (MG, Small Laser) eléggé elértéktelenedtek.

    Gondolom a felderítő nagyon fontos.

    Játékstílustól függ. El tudnék képzelni én is olyan összeállítást, amiben négy közelharcos Mech van, működhet is (próbálkoztam AC/20-assal 300 méteres alap látótávolságnál, ha a másik oldalon nincsenek LRM-rakétás egységek / tornyok, akkor végső megoldás szinten lehet aratni velük....). Szóval nem feltétlen kell felderítő. A mostani összeállításomban sincs Könnyű Mech...

    Mi a leghasználhatobb csapatosszeallitas?

    Próbáld ki a játékot, és találd meg a neked legjobb összeállítást. Mindenki máshogy játszik, lent Cain69 felvázolt olyan változatot, amely a páncélzatra és a jump jetekre helyezi a hangsúlyt. Az is egy életképes verzió.

    Amennyire én meg tudom ítélni, "gyári" változatban ki vannak jól egyensúlyozva a fegyverek, tehát nem fogsz nagyon mellényúlni, ha gépágyúkat (AC) választasz, de akkor sem, ha lézereket, vagy rakétákat. Menet közben fogsz majd te is rájönni arra, neked mi tetszik....

    Amint írtad a kozelhatc elég erős. Érdemes ra gyúrni?

    Gyári állapotban lehet, de akkor tényleg erre érdemes gyúrni, sok páncélzat, gyors és nehéz Mech (a közelharci sebzés a Mech-ed tömegétől függ alaphelyzetben), jump jetek... Én is csinálok most is olyat, hogy ha túl van hevülve a Mech-em, akkor nekirontok, mert megéri...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #68 üzenetére

    A rövid látótáv miatt elképesztően erősek a közepes hatótávolságú fegyverek (MedLas, AC/20, SRM2-4-6) alapértelmezésben. Emiatt pedig a Demolisher harckocsi is (2x AC/20... :DDD ), az egyik küldetésben találkoztam 2 Demolisher-el... hát... nem volt szép, ahogy lapos kúszásba mentek át a Mech-jeim... :DDD

    Én 600 méteres látótávnál pont, hogy most kezdtem el a PPC-re áttérni, a K2-es Catapult nagyon szépen arat vele. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #70 üzenetére

    Előre bocsátva: a lőszer azért hátrány első sorban, mert kritikus találatnál (amikor a szerkezet (structure, a narancssárga) sérül) felrobbanhat plusz sebzést okozva és megsebezve a pilótát.

    Laser v. Las: lézerfegyverek, Small / Med vagy Medium / Large (Kicsi / Közepes / Nagy) méretben vannak, ebben a sorrendben nő a lőtávolságuk (90, 270 és 450 méter) és sebzésük (15, 25 és 40) - meg a tömegük és a hőgenerálásuk is. A játékban igen pontos fegyvernek számítanak, de ugye hőtermelés árán. A Small Laser közelharci fegyvernek számít, tehát ha közelharcnál automatikusan lősz vele egyet. Az MG-t leszámítva az egyetlen fegyverek, amelyek nem okoznak stabilitás-sebzést a célpontnak.

    PPC: Particle Projection Cannon, magyarul részecskeágyú. Viszonylag nagy lőtávolsága van (540 méter), sokat sebez (60), okoz egy kevés stabilitás-sérülést, de piszok sok hőt is generál és van minimum lőtávja (90 méter vagy 3 lépés) amin belül nehezebben találod el vele a célpontot.

    AC v. Autocannon: Gépágyúk, AC/2, AC/5, AC/10 és AC/20-as méret van belőle, a szám növekedésével a sebzés is nő (25, 45, 60 és 100), viszont a lőtávja egyre csökken ebben a sorrendben. Hátrányuk, hogy relatíve nehezek, lőszer kell hozzájuk, és büntetés jár a visszarúgás miatt (minden lövés után kumulatív csökken a találati esélyed, ha egy körig nem lősz, nullázódik a büntetés), előnyük, hogy jó a hatótávolságuk, még az AC/20-nak is 270 méter (annyi, mint a Medium Lasernek) és a sebzésükhöz képest kevés hőt termelnek. Az AC/2-nek és az AC/5-nek van minimum lőtávja is.

    MG: Géppuska, könnyű, kicsi, de a hatótávolsága a dugós puskáénak felel meg (90 méter vagyis 3 lépés). Itt azzal bolondították meg, hogy egyfelől rögtön többet lő (5x 3 sebzés, ami a tömegéhez képest sok), másfelől közelharcnál automatikusan lősz vele.

    SRM: Rövid hatótávolságú rakéta, a szám utána azt mutatja, egy indításnál hány rakétát lő ki (2-4-6). 270 méter a lőtávja (mint az AC/20-nak és a MedLas-nak), viszonylag sokat sebez (8-at per rakéta), hátránya, hogy kell hozzá lőszer, és viszonylag sok hőt generálnak. A rakéták találati esélye minden egyes rakétánál számítódik, tehát ha 80%-os találati esélyed van egy SRM-6-nál, akkor mindegyik rakétának egyenként 80% esélye van a találatra. A másik jellemzőjük, hogy mindegyiknél véletlenszerű, hogy melyik testrészét találja el a célpontnak. Emiatt szokták sörétes puskának is csúfolni, mert kb. úgy viselkednek a rakétát, mint a sörétraj...

    LRM: Nagy hatótávolságú rakéta, a szám utána az egy lövésnél indított rakéták számát jelöli (5-10-15-20), a játékban csak az AC/2 tud messzebb lőni (meg a Gauss Rifle) mint az LRM, ráadásul (legalábbis tudomásom szerint) a játékban az egyetlen fegyver, amelyik indirekt is tud lőni, tehát neki nem kell rálátni a célpontra, elég, ha az egyik társad rálát, a rakéták ilyenkor ballisztikus pályán repülve kikerülik az akadályokat. A sebzése fele akkora, mint az SRM-nek (alapból 4 per rakéta), és az SRM-hez hasonlóan itt is él a "sörétraj" effektus, vagyis nem egy ponton, hanem szétszórva kerül a sebzés kiosztásra. Relatíve nehezek és ugye lőszer is kell hozzá. Alapból 90 méteres minimum lőtávja van.

    LosTech, vagyis eltűnt/elveszett technológiák, de lehet, hogy feltűnik a játékban (a táblás játékból vannak az infok, tehát nem a játékbeli hatásukról írok):

    Gauss Rifle: Gaussz-ágyú, vagy Elektromagnetikus ágyú (EM ágyú). Nagyon nagy lőtávolságú, nagy sebzésű, nehéz, de kevés hőt termelő, és nem robbanó lőszert használó fegyver.

    Pulse Lasers: Pulzus lézerek, a lőtávja és a sebzése azonos a sima lézerrel, de körönként kétszer lőhet - és emiatt kétszer annyi hőt is termel. Cserébe nehezebb, mint az azonos típusú sima lézer.

    ER Laser. Nagy hatótávolságú lézerek, a sebzésük azonos a hagyományos lézerekével, de messzebb lőnek - és több hőt termelnek.

    ER PPC: A PPC-vel megegyező sebzésű, de annál nagyobb lőtávú, viszont több hőt is termelő PPC variáns.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #71 üzenetére

    A Vindicatoron PPC van, hátránya ugye, hogy van minimum lőtávja... ;)
    A Hunchback 4G-n van AC/20. Durva, ha betalál. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #76 üzenetére

    Én ketté választanám a problémát.

    Anno még az MWO kapcsán találkozott a Piranha Games Interactive azzal a problémával, hogy mi a frászt kezdjen a "minmax"-olókkal, akik ugye a játék lehetőségeit kihasználják - maximálisan. A minmaxolók csinálják az LRM-boatokat, MedLas-boatokat és így tovább. Ráadásul alaphelyzetben ugye a Battletech szabályai szabad kezet adtak, tehát a legnagyobb nyugalommal tudtál egy Hunchback-ből mondjuk 2 PPC-s Mech-et építeni, vagy egy Warhammerből LRM-boatot. Ezzel alapból törik a játékmechanika azon része, hogy minden Mech-nek "specifikus" feladata, egyfajta "stílusa" van.

    Jött az isteni szikra, hogy az un. Hardpoint-rendszerrel (~rögzítési pont) meg tudják oldani a problémát. Így például nem fog senki hat MedLas-t rakni mondjuk egy Panther-re, csakmertazért. Van egy energiafegyver-pontja a karján, egy rakétapont a törzsön, és kész. Ezzel lehet játszani - megadja a játékosnak a "customizálom a Mech-em" érzést, de keretek közé szorítja.

    A Kurita-féle Catapult más tészta, ez még az 3025-ös Technical Readout-ból származott, megemlítették, hogy van ilyen, csak anno nem volt túl népszerű - 2 PPC-s Mech-nek volt már elég főváltozat, nem hiányzott plusz egy, így a kutya nem foglalkozott vele. Csakhogy jött a Mechwarrior: Online, és a Catapult K2 roppant népszerű lett. És paradox módon nem is PPC-vel, hanem két Gauss-al (mert az oldalsó testbe rakott MG-k miatt ugye volt Ballistic Hardpointja). Ennyi...

    A Catapult nálam is főleg LRM-boat lenne (de én még nem találkoztam C verziós Catapulttal a játékban, igaz K2-essel is csak egyszer....), de az ilyen alváltozat dolgok especiel nem zavarnak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz torma1981 #77 üzenetére

    Heat Sink-nek (kb. radiátor vagy hűtő) hívják, 1 tonna és 1 crit helyért nyújt 3 pontnyi hőelvezetést.

    De ugye a hatékonysága függ a biome-től (vagyis hogy milyen pályán vagy), a hideg helyeken (pl. Tundra) jobban hűt, több hőt vezet el, a forró és/vagy légüres helyeken (Desert vagy Martian) viszont kevesebbet.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Na, az Összefoglaló elkezdve, ha valaki szeretné bővíteni, nyugodtan küldje el priviben, vagy rakja be ide.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @cain69: Köszi, belerakva az összefoglalóba.

    @Ry0K3N: Szvsz a hardpoint rendszer a Battletech-ben (ebben a játékban) jól működik, ennél tovább nem kellene korlátozni a személyre szabást. A Mechwarrior Online esetében ezer sebből vérzik a dolog, szvsz ott szúrták el, hogy nem 3015-3025 lett az időszak, hanem mindenáron be akarták hozni a Csillagligás cuccokat és a Klánokat. Ha nem lenne Gauss, nem lenne ECM, nem lennének ER fegyverek, és mindenek előtt nem lennének a Klános cuccok, sokkal normálisabb lehetne a játékegyensúly. Ez nem ott ment félre, hogy Gauss-t lehet egy Catapult K2-re rakni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Kijött a v1.0.1:

    Changelog:

    Trial fix for an issue where save games could sometimes fail to appear upon re-launching the game.

    Trial fix for some occasional crashes when loading back into the sim-game scene.

    We now immediately apply changes to the windowed mode and fullscreen monitor selection settings.

    Added the ability to change the Callsign associated with your multiplayer profile.

    Fixed issues with the Vsync setting sometimes not applying correctly.

    Setting Vsync to be ON by default.

    Capping framerate at 120 when Vsync is OFF.

    Fixed an issue where redeeming a valid unlock code could cause a long loading screen.

    Fixed an issue where 'Mech model variants unlocked using an access code could be seen clipping through other Argo UI screens, after selecting the unlocked 'Mech in the Mech Bay.

    Fixed minor graphical issues with the pre-order Shadow Hawk Umbra skin.

    Fixed an issue where enemy AI could sometimes act slowly during Defend Base contracts.

    Improved loading sequence stability when alt-tabbed.

    Support for non-standard Steam install directories (directory paths with special characters like "=" in them.)

    Removing debug F6 pilot-injury hotkey.

    Adding version number display to the Main Menu.

    Adding protections for errors in the GOG Galaxy client when playing through GOG.

    Making DirectX 11 a required component in Steam and GOG installers.

    Known Issues

    If you are fielding a Shadow Hawk with the Valhalla paint job, all combat missions will fail to load. This includes loading combat save games as well as dropping from your Dropship. To work around the issue in Skirmish, remove the Valhalla Shadow Hawk variant from your lance. To work around the issue in Campaign, change the Shadow Hawk paint job to one of the base options. We will fix this asap (v1.0.2).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #85 üzenetére

    A koponyák száma a rendelkezésre álló információk alapján való küldetés-nehézség meghatározásról szól. Van, amikor messze nem fedi a megbízó információja a valós helyzetet - ilyenkor repül a kaki a ventillátorba...

    Én is így jártam tegnap este, 3 koponya, nekem van egy Quickdraw (LRM-boat), Trebuchet (LRM-boat), egy Catapult K2 (2x PPC) és egy Dragon (AC/10 és két MedLas). Indul a küldetés, ellenfél egy Quickdraw, egy Catapult C1 (végre LRM boat, nyami-nyami, kell(ett volna)), egy Wolverine és egy Cicada. Nagy nehezen kilövöm a C1 mindkét lábát, lenyomom a Cicadat, majd szól, hogy jön az erősítés. Egy Black Knight (75 tonna), egy Thunderbolt (75 tonna) és két Quickdraw (60 tonna), úgy, hogy a Wolverine és a Quickdraw már a nyakamon van... :Y
    Hát nem lett szép vége, majd újra neki kell esnem a küldetésnek, és feltehetően a Dragon helyett majd viszek mást, vagy nem tudom, mert sajnos ripityára lőtték és a Desert biome miatt csak minden második közben tudott lőni mindkét PPC-vel. Így pedig nem kicsit, nagyon lettem laposra verve...

    Egyébként mennyi reputáció kell mire látom valami hasznát is?

    Pontosan nem tudom, dea következő opciók vannak:

    Loathed: gyűlölnek, 90%-al kevesebbet fizetnek küldetésekért, és a bolygóikon nem tudsz vásárolni.
    Hated: utálnak, 50%-al kevesebbet fizetnek, és 50%-al többe kerül minden az adott frakció boltjaiban.
    Disliked: nem kedvelnek, 10%-al kevesebbet fizetnek küldetések után, és 20%-al drágább a boltjaikban minden.
    Indiferendt: semleges vagy, nincs se bünti, se bónusz.
    Liked: +5% bónusz a küldetések után
    Friendly: +10% bónusz a küldetéseknél és -5% engedmény a store-ból az adott frakció bolygóin
    Allied: +15% bónusz a küldetéseknél és -10% engedmény a store-ból az adott frakció bolygóin

    Az Arano Restoration-al viszonylag hamar Allied-be kerülsz, szóval velük érdemes kezdeni a grindelést. :)

    Ha más frakciókat grindelsz, akkor csinálj úgy küldetést, hogy a Price és a Salvage csíkot is visszább veszed - alattuk van egy harmadik, a Reputation, ha áron alul / kevesebb salvage-al csinálod meg, akkor plusz reput kapsz az adott frakcióval.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Megcsináltam a fegyverek összesítését, sajnos a lőszereket fejből csináltam, ott lehet, hogy tévedtem.

    Plusz az összefoglalót tovább bővítettem, lehet olvasgatni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #91 üzenetére

    Hmm, azt tudtam, hogy tonnánkénti sebzést tekintve jobb az LRM5, de azt nem, hogy ennyivel

    Emiatt (is) kellett a Hardpoint-rendszer, mert legalábbis tömeg/sebzés alapján sokkal jobban megéri 4db LRM-5-öt felrakni (4x2 = 8 tonna), mint egy darab LRM-20-at (10 tonna). Persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy viszont hőgenerálás szempontjából sokkal rosszabb (4x6 = 24 heat vs. 18 heat). Lehet játszani ezzel szépen. ;)

    Esetleg annyit meg tudsz mondani még, hogy a +-os fegyvereknél ez mennyivel módosul?

    Az összefoglalóban írtam róla, három féle lehetőség van (a Flamer a negyedik):

    -Plusz sebzés (kisebb sebzésnél (50 alatt) +5, nagyobb sebzésnél (50-100) +10)
    -Plusz 25% kritikus sebzés esély
    -Plusz találati esély

    Két pluszosnál két fenti valósul meg - ez lehet mondjuk dupla plusz sebzés vagy plusz 25% kritikus sebzés és plusz találati esély, és így tovább. Három pluszos csak a Ballisztikus Fegyvereknél fordul elő.
    Egy kivétel is akar: a Flamer+ dupla akkora hősebzést okoz.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Amartus #93 üzenetére

    Ezt sehol sem írja ki...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #95 üzenetére

    Az alap Griffin nekem bevált PPC + LRM-10 kombóval, ugrójet-ekkel a hűvösebb helyeken mint felderítő / meatshield opció. Forróbb helyekre egy Wolverine-t vittem AC/10 + LRM-10 kombóval. Őket a Catapult K2 váltotta 2x PPC-vel, csak meleg éghajlaton nincs opcióm igazán...

    Egyébként a játék azon szakaszában, amikor már 75 tonnás Mech-ekkel rohangálsz, látod értelmét kisebb Mech-ekkel menni? A Reddit AMA-n is szóba került, hogy majd ráfeküdnek később arra, hogy optimalizálják a játékmenetet, mert kissé Lyrán utóérzés (állítólag) a játék vége - tök mindegy milyen küldetés jön, vidd a legnehezebb Mech-eket, és kész...

    Ez csak azért piszkálja a csőröm, mert él bennem a kisördög, hogy a dinamikus küldetéseket a saját drop-tonnage (össz-tonnaszám) alapján határozza meg, és ha könnyebb Mech-ekkel megyek, akkor ellenfélnek is könnyebbek jöhetnek...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #97 üzenetére

    [spoiler] Ilyesmire gondolsz? :D [/spoiler]

    Na, az a RiOS-ben nincs... :(

    De köszi, így akkor azért nem dobálom ki a közepes Mech-eket, csak elrakom a raktárba...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #99 üzenetére

    Na a Wolverine meg a másik ami ugyanúgy járt mint a Griffin. Pedig azt ki akartam volna próbálni. Medekből nekem shadow hawk meg centurion volt sok.

    Amíg Med-ek ellen harcolsz, addig kb. ugyan az, mint a Shadow Hawk, csak a ballisztikus fegyver ugye a kezén van, tehát ha arra kerül a sor, hamarabb critelik. Nekem annyira nem tetszik...

    Ha egy heavy szakaszba beviszel is egy medet felderíteni azt vagy sensor lockolják vagy bulvarkban is szarrá LRM-ezik a nehezebb gépek hogy hátraesik.

    Ezt vettem én is észre - az AI első sorban a legkönnyebb Mech-eket szemezik ki, kivéve, ha nem látnak rá. :(

    Most már 4,5-5 koponyás küldiket viszem ahol általában az a taktika hogy lebulwarkolok 3 highlandert és várom hogy rám jöjjön az ellenfél ahol hátul vár rájuk egy 4xLRM15 stalker.

    Ehh...

    Azért gáz, mert az Assault Mech-ek közül kb. az Awesome és a Battlemaster a két opció a felhozatalból, amelyik tetszik. Bár ez olyan, hogy az Urbie a kedvenckém, oszt azt sem láttam sehol... :(

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Shadowguard #101 üzenetére

    Mondjuk a PPC-t is simán kiváltaná az LRM. A sebzésben nincs nagy különbség, de a hőgenerálása jobb.

    Nem váltja ki. A PPC egy részegységre sebez 50-et. Az LRM-15 15 rakétát küld ki, és ez szétszórva kerül kiosztásra. Hamarabb bontasz le egy célpontot, ha egy helyre osztod ki a sebzést...

    Erről jut eszembe: Locustot használt bárki is? Valahogy nem látom létjogosultságát annak a mechnek.

    Nem lenne rossz... ha nem eleve Medium Mech-ekkel kezdenénk. Egy pusztán Light Mech-ekből álló Lance-be simán befér, pláne az LRM-es változat. De ezzel az erővel az UrbanMechnek sincs létjogosultsága, mert egy reumás csiga leelőzi hátramenetben, hegynek fel, ellenszélben... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #107 üzenetére

    Az LRM szórás totál el van cseszve, csak a CT-t és az oldaltorzókat sebzi. Lábra kézre szinte alig megy.

    Indirektnél teljesen normális az, hogy a lábat nem találod el, lévén fentről érkeznek a rakéták. Én úgy vettem észre, hogy teljesen átlagosan szóródnak, a felsőtest és a kar esetében. Direkt (tehát ha közvetlenül rálát az LRM-boat) indítva a lábat is eltalálják, ha nem is hatványozottan.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Shadowguard: Egyébként azon gondolkoztam, hogy a küldetés után kapott Centurionból lehet/van értelme Yen-Lo-Wangot csinálni?

    Csinálhatsz, de az gyakorlatilag egy Hunchback, csak nem a torzóban van az AC/20, hanem a karján. ;)

    @sith7: Multi van a játékban ?

    Van, igen.

    @cain69: bocs, de nem hinném, hogy te ebben a játékban +25 tonnát kapnál bármelyik mechre. és ha ez nincs, akkor annyi marad, amennyit már leírtam, az meg kevés.

    Ry0K3N azért mondta a plusz 25 tonnát, mert a Banshee 3S-ben ennyivel (egész pontosan 24,5 tonnával) könnyebb az engine (380 vs. 285) a 3E-hez képest. Mivel itt ugye nem tudsz engine-t cserélni, ezért ez elég látványos lenne.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Varazslo89 #121 üzenetére

    Nem feltétlen kell lecserélni, ha nem hibás, szvsz próbáld ki, hogy egy nagyobb ventivel (12-14cm-es, vagy ha nincs, akkor a gépház oldalát leszedve egy ventillátorral esetleg) oldalról levegőt fújsz rá.

    Ha ilyesmire vevő vagy, akkor szét is szerelheted a kártyát, és újra pasztázhatod esetleg, hátha az is jelent pár fokot. Sajnos az R9 290 / 390 forró fejű fajta kártya...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #125 üzenetére

    Simán betehették volna a típust mert az már tényleg assault mechre emlékeztet.

    Nekem inkább az a bajom, hogy túl sok hasonló Mech került a játékba így is (Griffin, Shadow Hawk, Centurion és Wolverine pl. csaknem copy-paste eset). Abból a szempontból ez "kedvező", hogy van egy alaposan eltérő Assault Mech. Hogy értelme nincs... az egy másik dolog (egyébként lehet, ha közelharci Mech-re gyúrsz, gondolom nem is gyenge a Banshee).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #128 üzenetére

    Nem lesz plusz 25 tonna a tömege. :)
    Mindkettő 95 tonnás, csak a 3M esetében a 24,5 tonnával több fegyvert / felszerelést rakhatsz fel, mert ennyivel több szabad kereted van a könnyebb engine miatt (380-as engine a 3E esetében 41 tonna, a 285-ös engine a 3M esetében 16,5 tonna tömegű).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz velizare #130 üzenetére

    Darn, én meg 3M-et írtam 3S helyett... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #134 üzenetére

    De ez hogy nagyon hasonlóak inkább a korlátlan hardpoint rendszer hibája. (machine gun=gauss).

    Az especiel nem, mert itt négy féle hardpoint van (Ballistic, Energy, Missile, Anti-Personel*) és az MG az Anti-personel, a Gauss meg ugye Ballistic...

    *Igen, az Anti-Personel valójában inkább Close-Combat lenne helyesen...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz duvi #139 üzenetére

    Bőven lenne még miről írni, de első körben szódával megteszi... :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák