Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • messi6502

    tag

    válasz messi6502 #8061 üzenetére

    Közben Megoldódott!, gondoltam leírom hátha másnak is előjönne valami hasonló!

    Találtam neten egy angol leírást, ahol a csávónak ugyanilyen hibát az oldotta meg, hogy fel volt neki is telepítve az alaplapi cd-ről a Realtek hd audio manager hang driver, illetve mivel ő is intel igp-t használt, így annak a drivere is ami megint csak tartalmaz valami intel hd audio nevezetű drivert.
    A probléma ott adódik, hogy játék közben a két driver egymástól próbálja meg átvenni a hang irányítását, ami végül a gép lefagyását okozza, pontosabban mintha a CPU-t írta volna.

    Megoldás:
    A srácnak működött az hogy a realtek drivert csökkentett módban letörölte teljesen, minden registry fájljával együtt.
    Viszont nekem nem, hiába töröltem le. Nekem kicsit szenvedősebb lett a megoldás, mégpedig:
    1) start menü / futtatás: msconfig
    2) Általános és ott ki kell választani a szelektív indítást és a rendszeradatok betöltését.
    3) Szolgáltatások fül és bejelölöd " az összes Microsoft-szolgáltatás elrejtése" rublikát, majd utána rányomsz az " összes tiltása" gombra. Ilyenkor az MS szolgáltatások benn maradnak, nagy baj nem keletkezhet. (Igazából, utólag átgondolva nekem is elég lett volna itt az intel cuccát kikapcsolni, de akkor még nem tudtam, hogy nálam az kavar be, nem a realtek drivere.)
    4) Alkalmaz, majd ok és restart, ééééés örül ;)

    tag: fagyás, fagy, játék

Új hozzászólás Aktív témák