Új hozzászólás Aktív témák

  • TBoY406HDI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy elég érdekes jelenséggel állok szemben, két különböző (AMD és Intel) gépemmel kapcsolatban.

    AMD-s gépemnél ami már kicsit nyugdíjas korú, de ez van, szóval nála áll fenn a következő dolog:

    A játékok a prociját többnyire 50 százaléknál jobban nem igen terhelik le, míg a videókártya az afterburner szerint "ki van hajtva" rendesen 720p-n (1280x720 vagy 1366x768).

    AMD-s gép konfig:
    Opteron 3365 (2,3 GHz 4 mag 8 szál), 8GB DDR3, Radeon HD 7850 2GB, Win10 pro x64 1903
    Inteles gép konfig:
    Pentium G3250 (2x3,2 GHz 2 mag), 6GB DDR3, Radeon RX550 2GB,
    Win7 pro x64 sp1 van még rajta, de hamarosan erre is windows 10 kerül.

    Na most pl. veszem a Ride 3-at. AMD-s gépnél a proci 30-50%, VGA 75-85% kihasználtság.
    Inteles gépnél proci 70-80%, VGA 90-100% kihasználtság.

    Viszont ami érdekesség, hogy az inteles gépen több FPS-sel megy ugyanaz a játék, mint az AMD-n. Míg az AMD-s gépen átlag 35-45 fps addig az intelesen 55-65 fps körüli közepes részletességgel ha jól emlékszem.

    Más játékoknál is feltűnt az AMD-s gépem kevés proci kihasználtsága.
    Ezt a procinál az órajelkülönbségnek tudhatom be vajon?
    Ha igen, ilyenkor miért az inteles gépem procija van jobban terhelve?
    Az AMD-s gépben SSD van, az Intelesben még HDD, de abba is kerül SSD hamarosan.

    Még arra gondoltam, hogy az afterburner nem jó FPS-t jelez. A billentyűzetem egy
    Logitech G19-es amin van lcd kijelző és tudja mérni a cpu leterheltséget. Itt is ugyanaz az érték, mint amit az MSI afterburner ír.

    A kérdésem az lenne, ez a jelenség az AMD-s gépnél így rendben van, vagy van valahol valami gebasz, amit még nem vettem észre?
    Biosban is nézelődtem, hátha van olyan beállítás ami alapbeállításnál esetleg foghatná a
    cpu-t... Semmi érdemi változás...
    Van egy FX 6100-as procim is, ami ugye 3,3 GHz 3 mag 6 szál.
    Számottevő különbség szinte semmi, a kihasználtság talán felmegy 55%-ra, a játékok szinte ugyanúgy futnak...
    Nem is nagyon melegszik egyébként egyik proci sem (FX-nél épp hogy meleg, Opteronnál langyos a hűtő), pedig gyári hűtő van és még pasztázva sincs.

    Tehát: fogadjam el, hogy egy kb. 7-8 éves gépben ennyi van, vagy ott van még az
    alaplap (Asus M4A89 GTD PRO /USB3), ami egy AM3-mas és nem kifejezetten az AM3+ -os procikhoz készült és nem hajtaná ki rendesen az AM3+ -os procikat?
    Vagy csak valami bios beállítás, ami elkerülte volna a figyelmem?
    Annak idején csak egy bios frissítés kellett hozzá, hogy menjen benne pár AM3+-os proci.

    Sok mindent megéltem már az elmúlt 22 év alatt a számítástechnikában, de erre még nem jöttem rá, hogy ezt mi okozza, de most hogy írtam fentebb az alaplapot, lehet az lesz a gond.

    Remélhetőleg nálam okosabbak tudják erre a választ, amit előre is köszönök! :)
    Elnézést a hosszúra sikerült kommentért! :)

Új hozzászólás Aktív témák