Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika25

    tag

    Sziasztok!

    Boldog tulajdonosa bagyok egy Fujifilm Finepix s2995-nek, ua. mint a 2950-es (legalábbis semmi eltérést nem láttam) csak ez kifejezetten egy bolt számára készült (Jessops).
    A kérdésem az lenne, hogy egy cserélhető objektíves dSLR-rel kisebb mélységéllességet lehet elérni mint egy Bridge kamerával? Tudom ez az objektívtől függ, de az én gépemen ez elég nagy, közel kell mennem a fényképezett dologhoz vagy rá kell nagyon zoom-olnom, ha a hátteret elmosottnak szeretném.
    Ha fullon zoom-olok és nem akarom, hogy pl. az arc amit fényképezni szeretnék ne töltse ki az egész képet, akkor a háttér nem annyira elmosódott mint szeretném.
    Láttam már leírást és azok alapján a gyűrűk segítségével állítható a rekeszérték több értékből, az én gépem viszont max kettőt tud adott zoom értéknél.

    Válaszokat előre is köszi.

    Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

  • Lacika25

    tag

    válasz fattyu #12229 üzenetére

    Ok, köszi, viszont a kérdésem az volt hogy egy cserélhetős obi-val mondjuk ez:
    [link]
    vagy ez:
    [link]
    mennyire lehet jobb vagyis esetemben kisebb a mélységélleség.
    És ha tudod, akkor megírhatnád a 2 obi közötti eltérést, mert árban eléggé távol esnek egymástol.

    Köszi

    Laci

    Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

  • Lacika25

    tag

    válasz kiskornel #12232 üzenetére

    Köszi a válaszodat.

    Nincs még testem hozzá és még obi-m sincsen, csak tervezem a vételüket jövő tájékán, mivel most vettem meg a Bridge gépet. Ezzel is nagyon jól elvagyok, még nincs 1 hónapos sem és már 3000 kép felett járok. A makró funkciója az valami nagyon jó, csak sokszor én vagyok láma :)) .
    Rengeteg beállítási lehetőség csak az a fránya mélységélesség ami túl nagy. Egyébként már csináltam jó képeket amin a dolgok el vannak mosódva a háttérben csak még portré alkalmával nem sikerült.
    Tegnap éjszakai felvételeket készítettem, azok is jók lettek, csak még nekem kell fejlődnöm, hogy még jobbak legyenek.

    Üdv

    Laci

    Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

  • Lacika25

    tag

    Sziasztok!

    Van egy bridge gépem, nemrég vettem, de hamar rájöttem, hogy ez kevés lesz.
    Most tudnék venni egy NIKON D3100-at alap 18-55 VR lencsével.
    A gépet többnyire tájfotózásra és portré készítésre használnám. A lényeg nálam a kis mélységélleség, mert nagyon szeretem a háttér elmosódott képeket, ha arcot fotózom vagy kiakarok egy dolgot ragadni a környezetéből.
    Ezzel a lencsével és géppel mekkora lenne a Fuji S2950-hez viszonyítva a különbség?
    Néha azzal is sikerül jobbat csinálnom, de az nem elég, a háttér elmosódott, de még így is éles nekem.
    A későbbiekben tervezem fix 50/f1.8-as lencse beszerzését és valami zoomosat 75-200 vagy 75-300.
    Ezekkel a lencsékkel többet ki lehet hozni ebből a gépből mint az alap lencsével?

    Köszi a válaszokat előre is.

    Üdv

    Laci

    Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

Új hozzászólás Aktív témák