Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #35982 üzenetére

    A harcművészeteket ne említsük egy lapon akármilyen sportággal,edzéssel....ha akárkinek is
    - a nulláról- mindösszesen egy év erejéig van mestere, jár el dojoba....az nagyjából arra elég, hogy helyesen fel tudjon öltözködni, és megfelelő módon elfoglalja a helyét a sorban, meg esetleg jól tudjon ki és belépni az ajtón, el tudjon köszönni stb....
    Mozdulatok elsajátítása és a jártasság, még inkább a készség megszerzése....egy élet munkája.( a fokozatokat hagyjuk is )

    De valóban igazad van, mert a helyes testmozgást, akármilyen sportról is legyen szó, nem is oly könnyű elsajátítani, sok embernek az ülés során is gondot okoz, a megfelelő testtartás. Nagyon jó, ha tapasztaltabb emberek veszik körül a kezdésnél, meg később is, és próbál tájékozódni az illető, mert a saját bőrös megtapasztalás, kellemetlen, hosszabb távon a rossz berögződés pedig súlyosabb dolgokhoz is vezethet. Igen, jó ha van hozzáértő személy az ember közelében, vagy távolában, akár örökkön örökké.... a visszajelzés nagyon fontos dolog, ez pozitív.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz philoxenia #35997 üzenetére

    Költői túlzás volt, érzékeltetés miatt.Tehát nem szó szerint kell érteni, valóban nem igaz szó szerint...egyértelmű, hogy amit írsz, az egyénfüggő, mindenki máshogy halad.
    A fokozatok még nem egyenértékűek a leírtakkal.. készséggel, ösztönös beidegződéssel, ez nem egzakt.Jó helyen, az ember tud haladni a fokozatokkal, persze, de ennek is van kivárási ideje.
    A harcművészet nem ilyen egyszerű...a formagyakorlatok, a bázis technikák a kumite és ami az egész mögött van.
    Nem, ez nem egy éves munka....és igen, ennyi idő alatt karistolni lehet a felszínt, alkat és hozzáállás? Szép dolog, segít hogy előrehaladj egy rögös úton, ami nagyon hosszú.

    De gondolom az egy hetet illetően van tapasztalat... :) persze értelek, de Te nem értettél meg engem.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz philoxenia #36002 üzenetére

    Van egy teljesen nulla ember, aki semmit nem tud, semmiről.
    Egy hét alatt bemagolja az alapvető etikai dolgokat, megjelenés, köszönés, mozgás stb... odahaza tök jól megy neki, patent. Tudja. Tök egyszerű, ugye? Végtére is csak be kell menni, helyesen mozdulni, japán vezényszavakra reagálni és egyebek.

    Másik héten elküldik mondjuk egy tradicionális helyre, egy kiemelt eseményre....vajon mennyi hibát fog véteni, pusztán az alapvető dolgokkal, ami pofon egyszerű? Pedig tudja, otthon ment ez.Csak nem mindegy milyen helyzetbe kerül, és arra hogy reagál ösztönösen, ami nem egyenlő a tudással.
    Erre írtam, hogy az öv fokozat sem egyenlő a ösztönösséggel, nem elég hogy valamiben van jártassága, erről pedig van mondjuk papírja. Egy öv arra jó, hogy szemléltesse az elhivatottságot, és mint egy jó iskolai felelet, képet ad hogy miről van tudásod. ( Jobb esetben, rosszabb esetben meg hozzád vágják, még az időt sem kivárva ) Aztán jöhetnek a "Dan"ok.( stb )
    De az megint más, hogy ha pl az utcán megtámadnak, akkor mi bukik ki az emberből, hogy reagálja le a szituációt, hogyan lehet a legjobban megoldani és egyebek...Ismerek hazai és külhoni Nagymestert is, és ők már hosszú hosszú ideje gyakorolják ezt az egészet, de roppant alázatosak az egész iránt, még mindig, mindennek ellenére.
    Nekem is volt/van porbafingó koromtól kezdve jártasságom, több irányzatban is..de hogy mi az ami bevésődés, azt magam sem tudom, mert nem egy a kettő és ehhez talán soha az életben nem leszek elég.

    Egyébként valószínű, hogy nem sok ember tanul kolostorban, de még ha ott is tanul....akkor is hosszú folyamat.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz philoxenia #36005 üzenetére

    Azt hittem, hogy ilyen csak a fairy tailben van... :P ;]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz philoxenia #36008 üzenetére

    Nulla, tehát az én értelmezésemben azt jelenti, semmi köze ehhez az egészhez, semmilyen formában. ;)

    Nem kell hasra esni, szó sem volt erről az elején sem.egyszer sem.
    Én csak arról beszéltem, amiről van tapasztalatom, vagy esetleg nálamnál jártasabb emberektől láttam/hallottam.
    Bármiről beszélhetünk, akármire terelhetjük a dolgot, igazad van. De nem mindegy, hogy olyanról van szó, ahol mondjuk egy pillanat alatt kell valamit lereagálni, gondolkodás nélkül...vagy pedig bármi másról, ami mögött ott van az idő a fej számára, ahol az ember jól át tudja gondolni a cselekvését, akár nyugodt körülmények közepette.
    Mert pl a fórumozás egy ilyen dolog, itt meg lehet gondolni mit cselekszel...

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz philoxenia #36013 üzenetére

    Igen, ismerem a munkásságát, az egyik irányzat kapcsán a Jászság is közel áll hozzám. (persze ez nem Szolnok, de egyéb okból ide is kötődöm )
    Hála az égnek, sikerült náladnál is idősebb emberekkel is megismerkednem, több sportág kapcsán is.(mában is, persze) Azt szeretem bennük, hogy úgy tudnak lelkesedni, és viselkedni, mint a "gyerekek," azzal a lelkülettel, még ha a fizikális rész nem is oly mértékben adott már ( de az ember csodákra képes ). Mindig örülök, ha ilyen emberekkel találkozok, akik fittyet hánynak az idő múlására, a berögződésekre.Ők is örülnek neki, mikor teljesen mást látok bennük, mint akárki is , és így is viselkedem... De egyébként egy sajnálatos eset kapcsán, kórházban is nagyon jó barátságot kötöttem egy másik " öregúrral" is , nem győztük a nővérkét ugratni, azt ettük amit a másik kapott, hagyva az ottani kosztot :C Hatalmas forma, tartjuk is a kapcsolatot, pedig már nem most volt...
    Ha jobban belegondolok, nem is annyira vagyok benne a korosztályomban....pedig már én sem 18 vagyok.

    Aláírásba?
    Nyugodtan, de na, mond hogy nem lehet kigondolni a szebbnél szebb és frappánsabb monológokat? Na de nem? Higgadtan, nyugodtan átgondoltan lehet billentyűzni, kivéve mikor nem :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz philoxenia #36036 üzenetére

    Azigeeen :D

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Új hozzászólás Aktív témák