Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    Sziasztok. Egy számomra eddig ismert de nem megfogható hibával állok szemben. Adott egy asztali pc amit nemrég raktam össze a nagypapámnak és valamiért véletlen szerüen lefagy időnként és csak a reset segít.
    Amiket átnéztem.
    3 szelvényes merevlemez van benne plusz az SSD amin a rendszer fut. Mindegyik lemez hibátlan és nincs átviteli vagy áramkimaradási hiba sem. (nem volt random újraindulás).
    Legelőször a RAM okra gyanakodtam hogy esetleg ott van valami gond így gyorsan kicseréltem két teljesen eltérő másik kitre de a hiba maradt. a Ramok at 2-4 es slotba vannak ahogy annak lennie kell. Utána arra gondoltam hogy a VGA fekszik meg mivel újra lett pasztázva de a furmark se birta kifetetni 3 perc futás után sem tartotta a 75 fokot. Ezek után már csak az alaplap maradt amire gyanakodom ez egy MSI B460 Tomahawk lap benn egy i3 10100F procival ami szintén nem melegszik egy bequiet torony hűtő van rajta holott még ezt sem indokolná hogy kelljen. A segitségeteket szeretném kérni. Most megprobálok egy memtestet futtatni hátha kiad valamit bár úgy vettem észre hogyha egy modul van az alaplaban 2 es foglalatban tökmindegy melyik nagyon lassan indul be az alaplap mig a 4 es pillanatok alatt. Lehet az alaplap a hibás de mielőtt újat vennék és garanciába küldeném kizárnám ezeket a dolgokat. Van amit esetleg kihagytam vagy amire nem gondoltam? Már a biost is frissitettem de ugyanaz. :R

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák