Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imi3estNew

    csendes tag

    válasz paatrick #16 üzenetére

    "Amíg meg ezek az AI-k csak az emberi gondolkodást tudják utánozni addig nem is fognak túlszárnyalni minket. " - Szerintem ez nem igaz. Nem az emberi gondolkodást utánozza. Sajnos az az érzésem hogy túl tud szárnyalni minket. Nézz meg egy számológépet Mennyi idő alatt számol ki egy bonyolult szorzást? Az AI is processzorokon fut, simán lehet ezerszer gyorsabb mint az ember. Nézd meg mennyi idő alatt válaszol a GPT 3.5. Mondjuk vegyük hogy nem okosabb nálam, csak ugyanolyan okos és a 8 órás munkámat 10 perc alatt elvégzi. De persze most még én előnyben vagyok bizonyos téren, mert az összefüggéseket még sokkal jobban átlátom mint az AI. Viszont szerintem a tárgyi tudása már most nagyobb. Sokan írják hogy ez csak nyelvi modell, csak dob egy szöveget és csak a betáplált dolgokból építkezik. Hát ez igaz, mint ahogy mi emberek is a betáplált (tanult) dolgokból dobjuk ki a választ. Ha kicsit kipróbálgatjátok a ChatGPT-t gyorsan észre lehet venni hogy tud következtetéseket levonni. Tehát ha előadsz egy történetet ahol egymásra épülnek a tények azt végig tudja követni egy szintig. Persze néha elveszti a fonalat, de ez még nem a végleges verzió, folyamatosan fejlődik.Ráadásul most csak kérdésekre válaszol, magától nem gondolkodik (szerintem). De mi van ha továbbfejlesztik olyan irányban hogy elemezze végig az összes adatot és minden logikai hibát próbáljon megoldani? Gondolkodjon el a dolgokon, magától is elemezze a tapasztaltakat, ne csak passzívan válaszolgasson. A számológépből indultunk, de ma ott tartunk hogy szinte bármilyen kérdésre tökéletes magyarsággal válaszol a számítógép. És ezt már nem egy olyan program mint a többi hogy programozók megírták hogy ha ez a kérdés akkor ez a válasz. Ez egy egy neuronhálózat csak épp számítógépen fut, nem pedig agysejtekből áll. Ez még tovább lesz fejlesztve és hiába értjük majd a felépítését nagyjából, a konkrét gondolatokat már senki se fogja átlátni. (ha lehetővé teszik hogy automatán kérdés nélkül működjön). Szerintem veszélyes játék. Lehet nagyon jó is, de nagyon rossz is a végeredmény. És az a durva hogy ha eléri az emberi szintet, azt kb azon nyomban meg is haladja. Mert neki azonnal elérhető minden információ, ott az internet, nem kell begépelnie a kérdéseket. Fejleszthető a hardver, csak kicsit gyorsabb proci, több memória kell alá. Izgalmas lesz a következő 50 év. Kíváncsi leszek elérik-e a gépek az emberi intelligenciát (és egyben rögtön meghaladják). Ha elérik akkor nagyon komoly változások lesznek.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz paatrick #44 üzenetére

    Na de a fizika törvényei alapján tudna szimulálni különféle folyamatokat és ha egy folyamat a ma ismert fizika és kémia törvényei szerint működik, csak épp senki nem gondolt rá, hogy úgy és ott is fel lehet használni, vagy csak annyiféle módja lenne, hogy nincs idő végig kísérletezni minddel, az MI meg talál egy rejtett összefüggést, amivel gyorsabban rá lehet találni a megoldásra, akár még segíthet is. De ha csak annyiban segít, hogy egy szöveges leírás alapján előállítja az összes lehetséges kísérleti feltételt és akkor szól, ha valami ígéretesnek tűnik szimulációban, már az is rengeteget segíthet. Orvoslásban meg teljes kortörténetekből és a betegek biológiai adottságaiból találhat összefüggéseket, pl gyógyszerek egymásra hatásaira, hatékonyságára adott vércsoport esetén ésatöbbi. Fel tudna írni úgy antibiotikumot, hogy nem a hasára csap, hanem látja, hogy adott típusú betegnél és betegségnél az hatott a leggyorsabban vagy épp legkevesebb mellékhatással. Persze gyakran hibás összefüggéseket is kihozhat, de ezeknek a problémáknak a kiszűrésével már foglalkoznak egy ideje, valamint ezért kellenek még szakemberek. Sok adattal, jó és hozzáértő kezekben nagy segítség (lehet)

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Imi3estNew

    csendes tag

    válasz paatrick #44 üzenetére

    A mi tudásunkból táplálkozik, tehát nem tud újat alkotni? A gyerekek mit csinálnak az iskolában? Nem a felhalmozott tudásból tanulnak? Mert szerintem nem maguktól találnak ki dolgokat. Aztán ha elég idősek lesznek elmennek dolgozni valahova ahol ezt a tudást felhasználva alkotnak valami újat (Most ne nézzük azokat a munkákat hogy ide két csavart, oda egy alátétet és jöhet a következő). Kevés ember alkot a semmiből újat előzőleg másoktól beszedett információ nélkül. Ha egy csecsemőt kidobnál a dzsuneglbe és valahogy túlélné de nem lenne semmi kapcsolata a külvilággal ahonnan tanulhatna, akkor szerintem nem lenne belőle Einstein. A Musk-nak lehet nem holnap lesz AI robotja, de idő kérdése hogy összeérjenek a dolgok. Az hogy valami ma még nincs attól még látszik a tendencia, és afelé mutat hogy 10-50 év és meglehet az emberi szintű intelligencia. Lehet az önvezető autó se tökéletes még, de a zsigulinál azért már észrevehetően jobb. És az idő nem áll meg, ennél csak még fejlettebb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • csendes

    őstag

    válasz paatrick #44 üzenetére

    Ezzel messzemenően nem értek egyet. A megerősítéses tanulás pont arról szól, hogy a mesterséges intelligencia képes extrapolálni a rendelkezésre álló tudás alapján, képes kísérletek alapján ezt a valóságban ellenőrizni és továbbfejleszteni magát az új begyűjtött információkkal. Ha ez egyszer érdemben megvalósul, akkor robbanásszerű lesz a hatás.
    Az internet már most is tele van adatgyűjtő robotokkal.
    A technológiai szempontból fontos fizikai törvények sokkal egyszerűbben használhatók és fejleszthetők gépi tanulási módszerekkel kiegészítve, amik aztán a jövőben az elméleti fizikát teljes mértékben feleslegessé teszik majd. Fölösleges azon vitatkozni, hogy X vagy Y elméleti fizikusnak van igaza olyan területeken, ahol alig van értékelhető mérési adat, mert a kísérletek fogják majd eldönteni a jövőben.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz paatrick #52 üzenetére

    Az is az MI mint tudományág része, a próbálgatás :D. Állapottér reprezentáció, backtracking, heurisztikai, mind az, nem csak az NN, a másik, hogy az NN pont segíthet a heurisztikában, hogy ne 10000 évig tartson az a nyüves próbálgatás, csak két évig.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz paatrick #44 üzenetére

    "Fizikai törvények meg kb napjainkban is változnak folyamatosan..."

    Melyik fizikai törvény változik folyamatosan?
    Legfeljebb a megfigyelt és mért dolgokat és eseményeket, pontosabb tudjuk törvénybe foglalni.

    "....nem tud a semmiből új szuperakkut csinálni, mert egyszerűen nincsen tudása róla."

    Meg kell adni a szükséges információkat és meg kell adni a célt. Illetve szabadon hozzáférhetővé kell tenni a programnak a meglévő tudás halmazunkat.
    Valószínűleg fog használható megoldást ajánlani szuper akku ügyben is.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák