Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Anaren91 #1100 üzenetére

    Nos, vásárlás elött hónapokig gugliztam a témában, és szinte mindenhol a "szarolasz", "kukafrancia", "über-német", "rohadó japán" infókba botlottam.
    Sokan cáfolták mindegyiket, de sajnos nem tudtam végső következtetést levonni. Mindenkinek volt határozott véleménye, de másoknak meg ellentétes.
    Szóval márkára, típusra nem tudtam szűrni netes infók alapján.

    Azért vettem meg végül ezt, mert teljesen tanácstalan voltam és olcsónak tűnt.
    Amúgy nem volt próbaút, mert akkor még nem volt meg a jogsim, és mivel egy modern erős turbodízelen tanultam, gondoltam úgysem tudok egy 21 éves gyenge benzinesről sokat megállapítani. Ez be is igazolódott, mert két hónapig agyaltam azon, hogy vajon én vagyok ilyen béna, hogy nem tudok rendesen elindulni, vagy a kuplung szar. :DDD

    Magamnak a következő tanulságokat szűrtem le:
    1.) Nem vittem magammal olyan embert, aki kipróbálja az autót. Ez megoldódik magától, mert már van rutinom.
    2.) A szerelő is hanyag volt, mert sem a kuplungot, sem a kipufogót nem vette észre.
    3.) Vásárlás elött utána kellett volna néznem, hogy mibe fáj a problémák javítása.

    Ha van még javaslatotok, akkor elfogadok többet is.

    A jövőbeli autóvásárlás felé nézve (még odébb van, de fel akarok készülni) a következő kérdéseim vannak:

    A.) A hengerfej tömítés hibájának mik az előjelei?

    B.) Találok valahol neten infót arról, hogy milyen típusoknak milyen várható hibái vannak? A költségesebbek érdekelnek főleg. pl. hengerfej, vagy főtengelycsapágy, vagy komolyabb rozsda, féltengely törés, vagy bármi, ami drága.
    A fórumokat szoktam olvasgatni, de valami összesítő oldal nincs, hogy ne kelljen 20 típus fórumát átolvasni? :D

    C.) Tudtok javasolni megbízható szervízt, ahol lelkiismeretesen és alaposan átnézik az autót? Ahol van rázópad, fékpad, meg minden.

    Köszi szépen! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák