Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denis.p

    tag

    válasz MaCS_70 #8241 üzenetére

    akkor a bizonyítás felülírja a személyiségjogokat? Akkor a közlekedésben miért nem engedélyezett a bizonyítási jog?
    Volt egy esetem, hogy egy védett útvonalhoz közeledve a kersezteződéshez, második autóként megálltam. Az előttem álló tolatásba kezdett, mert beparázott attól, hogy a védett útvonalról balra kanyarodó teherautó eléri az autójának a bal elejét, s ezért kapcsolt egy hátramenetet és egy gyors tolatással nekem jött. Tanú persze sehol, aki látta az esetet az elhúzott a francba. Én egyedül voltam, míg a vétkes autóban ketten ültek. Szerencsémre korrekt volt a fazon , elismerte, hogy hibázott. Szerencsére nem történt nagy sérülés az autón. Betétlap helyett adott egy x összeget.
    Utána végiggondolva mondhatta volna, hogy én mentem bele hátulról, s a mellette üllő is ezt állítaná, akkor mehetnem volna a sóhivatalba. Ezt igazából egy helyszíni szemle se tudta volna megállapítani, hogy valójában ki ment kinek. Ebből az esetből arra a következtetésre jutottam hogy nagy ívben teszek a személyiségi jogokra, s beruházok egy kamerárba

    Amúgy, ha megnézed az előbb belinkelt jégpályás online webcam felvételt, tisztán látszanak, felismerhetők az arcok, akik ott elhaladnak. Persze most bezárt, de holnap megnézheted. Persze nem ez az egyetlen nyílvános helyen elhelyezett webcam, amin felismerhető személyek vannak.
    Deee mutass nekem olyan autós kamerás felvételt, ahol felismerhető arcok vannak. talán max. akkor, ha az előtted haladó autóban a csomagtartóból néz veled vki farkas szemet. Persze egy normális követőtávolság esetén egy1080P felvételen tuti nem ismernéd fel még így sem :)

    De pl bármely magyar. külföldi híradásokban is tökéletesen kivehető, felismerhető arcok látszanak !!! Az smafu, azoknak mi van a személyiségi jogukkal. Szóval nagyon szelektíven értelmezik ezt a szem.jogok megsértését.
    Nos részemről zárom ezt a témát, nem akarom szétoffolni a topikot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák