Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osynho

    addikt

    válasz Osynho #39135 üzenetére

    Közben folytatnám a dialógust magammal. :P

    Sokkal jobb lett biamppal. A magasakat szépen belőttem, sub nélkül is egész korrekt a mély tartomány, a dinamika sokat javult. Úgyhogy sajnos nem úszom meg a + mély erősítőt. :D Erről lenne pár kérdésem. A táp elosztását mivel lehet legjobban, legolcsóbban megoldani? Láttam vörösréz tömböket, illetve lapokat. Megfelelő az ilyen, vagy kell biztosíték is az elágazáshoz?

  • B-enji

    tag

    válasz Osynho #39135 üzenetére

    Szia!
    A BT60U időkorrekciós beállításaival kapcsolatban: Én úgy tudom, hogy a hangszóró méret megadás csak arra jó, hogy változtatja a vágási pontokat (hpf) (pl egy 13cm-esnél feljebb, 16cm-esnél lejjebb viszi).
    Ha frontra kötöd a magast, állítsd "use"-ra. Ha a rear-re kötöd az első mélyközepet, nem fogja azt gondolni, hogy hátul van. Azon kívül hogy beállítottad bal1-be a hallgatási pozíciót, be kell állítani az időkorrekciós értékeket is, amit cm-ben tudsz megadni. Kiindulási alapnak jó lehet az, ha a megméred mérőszalaggal milyen távolságra vannak a hangszórók a füledtől, és ezeket az értékeket felírod. Kenwoodéknál kicsit számolni kell. A legtávolabbi hangszóród lesz a "0" érték és ehhez képest fogja a többi (közelebbi) hangszóród hangját késleltetni. Tételezzük fel, hogy a jobb magasod lesz a legtávolabbi, na most ebből az értékből kivonod a bal magasnál kapott értéket, és ezt az értéket viszed be a bal magas időkorrekciójához (ugyan így számold ki a mélyközepekét is). Hozzáteszem ezek csak kiindulási alapnak jó, ezen még tudsz finomhangolni a számodra legkedvezőbb színpadbeállításokhoz.
    Ha majd lesz mélynyomód akkor viszont az lesz a legtávolabbi, tehát "0" érték, és a fent vázolt módon kell majd újra számolnod az egészet.
    (De így számolgatni csak Kenwood fejeknél kell, a többinél pl.Pio,Alpine egyszerűen csak be kell írni a mért távolságot)

Új hozzászólás Aktív témák