Új hozzászólás Aktív témák

  • dobobazsy

    őstag

    sziasztok! van egy szedán E46-om, amiben sajnos még nincs rendes hi-fi-nek nevezhető szett, viszont egy JVC KD-X330BT fej van, illetve van egy szub a csomiban egy mono erővel.
    az első ajtóban a gyári 13 cm-es mélyközép van a kis csipogójával, a kalaptartóból pár napja kidobtam a 16-osokat, hogy normálisan bejöjjön a láda hangja. ezzel tettem meg az első lépést felfelé.. :))újra megkedveltem a ládát. később szeretnék egyébként egy normális szettet előre + erősítőt hozzá de egyelőre még ebből kellene gazdálkodnom. a napokban jöttem ide olvasgatni a beállításokról mert meguntam, hogy pocsékul szól. hát nem véletlen. össze-vissza volt a fej is és az erősítő is állítva. :DDD
    a gondolatmenet alapján, miszerint a 13-as hangszórók nem tudnak elég mélyre menni, úgy lőttem be, hogy 180hz-ig felküldöm a ládát, és innen veszik át a szerepet a hangszórók a fejegységgel karöltve.. ne kövezzetek meg, de szerintem ahhoz képest elég jó lett :B persze az eddigi hanghoz viszonyítva.. lehet még ez se elég, de így már legalább nincs torzítás elől nagyobb hangerőn. egy kis EQ-t elbírna, mert a teszthangjaimat végiglapozva kicsit hullámzik a menet a mélytartományban.

    amit viszont nem tudok: vajon hova kéne állítani a tweeter HPF-jét? asszem 4-5kHz körülre állítottam. egyáltalán számít az esetemben? ha valakinek van tippje ne tartsa magába :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák