Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mathiask #8884 üzenetére

    +1 megint.. én is ezért építek..

    A hat-ek jó mókák, egyetlen "baj" van velük, hogy a portjaik mikor milyen irányban állnak és nincs hozzájuk általában rendes hátlap, hogy "készükék szaga legyen" :D Nem olyan, mint egy standard PC-s alaplap, hogy a gyártó ad hozzá hátlapot, amit csak becuppantunk a nagy téglalap lyukba és ollé.

    Szóval egy full stack csini kis Pi-t összerak az ember mondjuk egy nagyobb, szép csilivili házikóban, aztán vakarózik, hogy hogy forgassa, meg milyen kis panelt nézzen, hogy a HDMI csati az gusztán a nagy ház seggén ott legyen hátul, ahogy illik. Nem egy buta résen akarok bemenni a ház belsejébe a HDMI kábellel, hogy majd ott dugom be. Nem beszélve a többiről, Pi portok hátul, oldalt, szóval uh, itt azért jó egy kis kreatívkodás.

    Van amúgy spéci, alacsony zajú Pi, már nem mtudom ki gyártja. Saját gyártmány az alaplap, alig nagyobb, szép csatik sorban stb. és Compute Module-t fogad (ez van Pi4-ből is mostmár), az is buli.

    Egyébként a gyári, Raspberry-féle Compute Module 4 IO Board nagyon szimpi, de még nem döntöttem. USB3 nincs, wifi opcionális (vagy USB2-be dugja az ember, úgysem a sebesség számít), PCIe viszont van, riser-el egy kontrollerer SATA, egyéb .. kicsit más állat, de nem rossz.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • #01758976

    törölt tag

    válasz Mathiask #8884 üzenetére

    Az Allo lenne itt is a minimum szint mire érdemes lenne a váltás, de a szoftver aggasztó. Megvárlak majd téged, te mire mész (bár azt nem tudom továbbra sem tervezel e Tidalt vagy sem), de úgy érzem maradok még így. Szoftveres hibákat, meg egyáltalán egy nyűgöt nem vállalok egy valamivel jobb hangért. Gondolom lényegien jobb hangja az IanC. vonal lenne, de ott már kevéske a lové, plusz szoftveres kérdés is ugyan úgy nyitott marad. Ha meg még is kell a Roon, akkor olcsóbb és jóval jobb kész megoldás van, annál mit ma hallottam. Ez a Sotm sms 200 kis tuningal. Igaz az usb, de 100-120K környékén a vége, aminél az IanC. még el sem kezdődik, és parádé hang parádé szoftverrel. Bár ezt mondjuk még le kell tesztelni nálam. Vagy marad ami van ;), kényelem is van a világon.

    gyuri: Nem olyan könnyű a saját D/A-jét sem felülmúlni. Ha jól emlékszem Gedeonnak sem ment 200k-ig. Külsőből. DE! Nem nehéz az N2I-n fogást találni, jobb a Digi One 100-ért forrásként, ok, hol a dac? Jobb egy Ant LE 150-200k-ért, ok, hol a streamer? Tényleg nagyon jó öszvér ez,de csak öszvér, nem ló, pláne nem verseny ló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák