Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz #71562240 #102 üzenetére

    Srácok !

    Nagyon tetszik az, ahogy alakulnak itt a dolgok.

    Kammerer! Mélységes hálám fogadd a személyes meghívóért! Köszönöm!

    Akkor, hogy érdemben is hozzászóljak...

    Ma voltam a Bartimexben, ahol személyesen is megtapasztalhattam a szinergia szükségességét!

    Hogy pontosak legyünk sajnos a szinergia hiányát.

    Reggel 9 óra után felhívtam a céget, mondván TMP alapú szettemhez keresnék hangsugárzót!

    Szó szót követett, megállapodtunk abban, hogy délre vár a rendszeremmel.

    Egy családi ház garázsa a bemutatóterem, tele jobbnál jobb cuccokkal, hangsugárzókkal, erősítőkkal, stb.

    Összeraktam az aláírásomban szereplő rendszerem.

    Ami nem szerepel ott: TMP 5Voltos táp, Mundorf IC VBT dugókkal, Mundorf coax Rean dugókkal.

    Amit meghallgattunk: [Living Voice Auditorium R25A 25th Anniversary] [Fyne Audio F501] [Sonus Faber Sonetto III] [Paradigm Premier 800F] egy Harbeth 7-es, Kábel AQ type4

    Az, hogy ilyen rövid idő alatt tudtak fogadni tiszteletre méltó, és nagy köszönet érte.

    De ! Azt viszont sajnálom hogy a [Magnat Transpuls 1500]-at, annak ellenére nem tudtam meghallgatni, hogy ott volt és miközben rángatta a saját elmondása szerint semmirevaló hangfalkábelét, - feltehetően azért, mert a bal oldali hangsugárzójának a csatlakozójából kiránthatta a kábelt, nos itt azért felszaladt a szemöldököm.

    Meg mondjuk az sem nyerte el a tetszésem, hogy a Fyne Audio hangsugárzójának a billegését sem tudta, akarta megoldani. Mindegy, nem ez a lényeg.

    Egyik meghallgatott hangsugárzóval sem volt finoman szólva sem szinergiában a rendszerem, hangerő szabályozó "kitekert" állásában mind torzított. ( Alacsony érzékenység !)

    Ez azért érdekes, mert a saját DIY, egyébként hagyományos hangváltót nélkülöz hangsugárzómmal nem torzít.

    Ebből arra következtettem, hogy nagy érzékenységű, lehetőleg hangváltót mellőző hangsugárzó lehetne esetleg jó társ.

    Ezt látszik alátámasztani egy korábbi Sonido-s meghallgatásom is, amikor is az alap erősítővel igen szépen teljesített a rendszerem, sokkal jobban, mint az itteniekkel, nem kendőzve el azt, hogy nagy hangerőn bizony ott is betorzítgatott, itt-ott, de korántsem olyan mértékben mint itt a Bartimexnél.

    Mielőtt távoztam voltna, még volt alkalmam kipróbálni a saját rendszerén egy [Martin Logan Electromotion ESL X] -t.

    A szájharmónika számomra nem volt az igazi az ML tolmácsolásában, illetve TIDAL-ról lement pár szám a Living Voiceról, de azzal sem voltam 100%-ig megelégedve.

    Kb. ennyi.

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák