Új hozzászólás Aktív témák

  • portrait

    csendes tag

    Sziasztok,

    Épülő családi házba szeretnék egy elektronikai központot, ahonnan a különböző eszközökből (DVD, TV, rádió, számítógép, stb.) befutó audio inputokat ki tudnám küldeni a lakás négy helyiségében bekötött hangszórókra úgy, hogy akár egyidőben több inputot is kiadhassak párhuzamosan különböző helyekre.

    Központnak lehetne egy Linux-os gép, több full-duplex hangkártyával, de nem vagyok biztos benne, hogy megoldható-e velük, hogy a kártyák inputját real-time kiadjam akár egy másik hangkártya outputjára. Van ebben valakinek tapasztalata?

    Céleszköz is érdekelne, de ideális mindenképpen az lenne, ha számítógépről tudnám vezérelni a központot, akár LAN-on, akár USB porton keresztül.

    A falban elvezetett audio kábeleknek milyet javasoltok? Az erősáram elvileg másik kábelcsatornákban megy, de azért gondolom, valami árnyékolt kábel kellene. A végpontok távolsága max 40-50m lenne. Kábel paramétereket tudtok javasolni?

    A hangszórókat nem szeretném a falba építeni. Azt tudom, hogy hangfalakhoz létezik szorítós csatlakozójú fali csatlakozóaljzat. Lehet, hogy létezik jack dugós is?

    Hol érdemes utánanézni a témának?

    Nem lenne baj, ha profi, de olcsó lenne a megoldás. Bármiféle tapasztalatnak/ötletnek örülnék, mert laikus vagyok a témában.

    Köszönet,
    portrait

Új hozzászólás Aktív témák