Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macilaci457

    őstag

    válasz portrait #1 üzenetére

    Hello!

    Amit te szeretnél, ahhoz komoly rendszereket lehet készen is venni. Egyes Házimozi erősítők tudják már a funkciót, hogy 1 szobában 7 csatorna megy, vagy egyikban 5 és a másik szobában még lehet sztereóban hallgatni valamit. De szerintem amire te gondolsz, az valami olcsóbb, és ezen én is gondolkoztam már, azért írom le a véleményem.

    Szerintem az a könnyebb megoldás, ha egy központi PC tárolja a fájlokat, de nem sok db hangkártyán adja ki a jelet, hanem egy hálózati vevő olvas róla, mint szerverről minden szobában külön. Igy mindenütt azt lehet hallgatni amit akarnak.
    Az nem tudom miért kell, hogy a PC-ről irányíthasd minden szobában mi szóljon...

    Abban az esetben (is) több erősítőt kell használnod minden szobához.
    Tulajdonképpen ugyan ott vagy, mint ha vennél 4 erősítőt, mindet egy helyre tennéd, és onnan kapcsolgathatnád a bemeneteket, csak Te a Pc-ről akarod. Akkor viszont a szobákban hogy állítod a hangerőt?

    Ahol analog jelet viszel, ott folyamatos a minőségromlás. Én amíg lehet, digitálisan vinném a lejet! Ez jó irányelv. A csatlakozóknál meg felejtsd el a jack dugót, vagy csavaros, vagy banándugót használj.

    Tehát, én ezt csinálnám:
    Minden szobába hangfalak, kábel esetleg falban (falon belül min. 3 mm2-es réz), de csak a szobán belül!
    Minden szobába erősítő.
    Minden szobában vevő vagy hálózatról, vagy valamilyen digitális bemenetes erősítővel.

    De nem biztos, hogy Te pont erre gondoltál.

  • nyunyu

    félisten

    válasz portrait #1 üzenetére

    Ha jol ertelmezem, akkor valami keveropult szeruseget akarsz szamitogep alapon osszehozni, X bemenet Y kimenet, melyik hova legyen kotve.

    Csak azt nem ertem, minek akarod tulbonyolitani a rendszert?

    B szobaban levo TV hangjat ugysem akarod hallgatni a D szobaban, szoval teljesen felesleges keresztul-kasul kabelezni mindent.
    Aminek meg van ertelme: ha szamitogeprol nezel filmet a szomszed, nagykepernyos TVs szobaban, akkor a geptol elhuzni a TV melle lerakott hazimozierositoig egy digitalis madzagot (koax vagy optikai) a video kabel mellett.
    Tobbi szobaba meg kulon erosito, amire az adott szoba kutyui vannak rakotve.

    Ha meg arra kene a rendszer, hogy mindegyik szobaban egymastol fuggetlenul lehessen mondjuk MP3-at hallgatni, akkor egy kozponti gepbe 4 hangkartya, onnan drot a 4 szoba erositojehez, aztan beallitod a lejatszo programban, melyik hangkartyat hasznalja.
    (Nem tudom, Linux alatt hogy megy, Wines progikban (WinAmp, Foobar, MediaPlayerClassic) siman allithato, hogy mit hasznaljon)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák