Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #7364 üzenetére

    Formatizáló asztal:
    a másfél milliós gép derék dolog, de szerintem, éppen azt, amit te csinálsz, azt olcsóbb géppel is abszolválni lehet. Nyilván több ügyeskedéssel, nem folyamatos üzemben, de jó minőségben. Akár még a "legcikibb" Parkside körfűrészasztallal is, amilyet én vettem szeptemberben. Nyilván arra nem alkalmas, hogy folyamatosan menjen, de éppen az ilyen kockagyártás úgyis szakaszos szakaszosan végezhető, lehet úgy szervezni a munkát, hogy ne melegedjen túl a gép.
    De itt van ez az öntöttvas, 200kilós masina 250.000Ft-ért. Még ha be is kell fejezni rajta a gyártást, szerintem akkor is megéri. Mérete alapján táblákat is lehetne rajta tologatni, bár nyilván bútorlapot nem ezzel kell vágni. Valószínűleg én hamarabb vennék egy ilyet, mint mondjuk Metabót ugyanennyiért, vagy egy kék Boscht.
    Tologatható asztallal meg van több kisebb gép is: Einhell, zöld Bosch stb. - bár tudom, ezeket nem nagyon illik emberszámba venni :)

    "A rúdanyagból kerekek szeletelése viszont nem jól kivitelezhető..."

    Két csík ragasztószalag, lenyomod egy hungarocell darabbal, talán megfogja annyira, hogy tolni lehessen. Vagy a rudak egyik végét bevágod, bele egy hasonló vastagságú fa/műanyag lemezke, máris nem forognak el. de ezek csak hirtelen ötletek...

    A sűrített levegő valóban csak port csinál, viszont el tudom képzelni, hogy egy megfelelő erejű porszívóval és egy közbenső tartállyal a munkadarabok szépen összegyűjthetőek.

    Mennyibe kerül egy olyan lézervágó, ami szóba jöhetne?

Új hozzászólás Aktív témák