Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacman_123

    tag

    válasz Szalmakutya #46352 üzenetére

    Én meg azt mondom: hobbista környezetben ez ba**ottul túl van lihegve és komplikálva. Én ezt a cirka 2 évvel ezelőtti tesztem óta tudom. Arra is emlékszem h jó nagy veszekedés is támadt a szakik között, pedig én csak kísérleztem egyet. A Bernoulli cső - elvileg - nem hazudik, de én nem tudtam olyan konfigot előállítani, ami miatt érdemes lenne hobbista (hangsúlyoznám a szót!) környezetben az áralmlástannal, azon belül pl a vákum veszteségével foglalkozni. A fenti link pedig csak egy része az egész kísérletnek. Mutat némi különbséget persze az, ha 90 fokban vagy 2x45 fokban fordulsz rá egy adott irányra. Meg nyilván jobb a sima falú cső a bordázottal szemben. Stb.

    De nem ér az egész annyit, hogy sokat agyalj rajta.
    Zoli! (Generátoros) Te se sokat tedd sztem. De te szerintem emlékszel is a másik fórumról erre a vitára. Egy 30 éves de működő "Raketa" porszívó is jó lesz maró elszívásra. Én a Tritont asztalba építve CSAK bordás csöveken át szívom el. Gond nélkül. Triton - bordás cső - ciklon - bordás cső - porszívó.

    A 3 (+ majd valamikor még egy) csiszológépemet meg egy 4 utas elszívó-elosztón keresztül szívom el. Itt a por útja úgy néz ki hogy: csiszológép - (sima falú pvc)cső az elosztóig - (sima falú pvc)cső egy közös kivezetésig - (bordázott flexi)cső a ciklonig. És bordázott flexicső a porszívó és a ciklon között.
    Szerinted? :) Egy áramlástani szakember sztem ezen a ponton lenne öngyilkos :D De a vegyesfelvágott ellenére enni lehetne pl a az oszcilláló hengercsiszoló elszívóteréből. Mindent elszív (a "gagyi" obis porszívóról beszélünk még mindig, a több mint 3 éve szolgálóról). A dupla korongcsiszolóéból majdnem. A szalagcsiszolóéból - na azon van még mit tuningolni. De ott a legnyitottabb az elszívótér, itt kicsi a játszótér.

    Kár ezt túlspilázni.

    A lényeg: ha teheted se nagyobb, se kisebb átmérőjű csővel ne közelíts a ciklon felé, mint amit a porszívód szívócsöve megad. Azzal ugyanis varázsolni nem tudsz. Nagyobb csővel nem lesz nagyobb a szívásod (vákum pl) Az meg nyilván vili, hogy kisebbel meg lefojtod. Érdekes, hogy sokan a ciklon környékén keresgélnek először, pedig nem onnan indul a történet. Tehát ha 35-ös a porszívód szívócsöve, menj 35-ös csővel a ciklonig, ha annak 50-es a csonkja, ott szélesítsd ki (nem sok cső van ami menet közben "alakul át" 35-ről 50mm átmérőre :D).
    A ciklonon "túl" pedig, megint az van, hogy azzal menj az elszívandó szerszámig, ami a ciklontól kiindul, és alakítsd át, amennyire szükséges. Nem kell ettől több bűvészmutatvány.

    Nyilván olyan ciklon ki- vagy bemenet nincs a világon, ami minden szerszámhoz jó.

    A lényeg hogy olyan csodát ne várjon senki, hogy egy klasszik porszívó + 35mm-es porszívócsővel egyaránt jól elszív egy kézi csiszológépet, marógépet, ezt megfejelve és "felbővítve" 100-asra, majd jól elszív egy kombigyalut is. Na ez utóbbi nem fog menni. Saját tapasztalat ... pedig mondták nekem az "öregek" hogy nem, de majd én igen - hát nem.

    [ Szerkesztve ]

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák