Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szalmakutya

    tag

    válasz thyeby #44627 üzenetére

    Szuper, tanulságos történet volt, köszönöm szépen.

    Nekem nincs annyi fám, de le tudom elég durván nyomatni kocka kövekkel, mert az meg van. A szélezés alatt azt értetted hogy a kérget szedjem le, vagy hogy vágjam egyenesbe?

    Olyan nagyon durva mérget én se tennék rá. De például olvastam, hogy a borax elég jól riasztja a férgeket, és egész barátságos anyag. Mondjuk meg nem enném azt se.

    A dió anyag, amit találtam, nos, az már légszáraz, de annak a szélén bizony vannak szép kis millis lukak. Mondtam a csókának, aki szárította magának, hogy akkor ezt most asztalos addig vagdalja, amíg ki nem vágja mind a férget, aztán marad talán a fele, meg sok munka, meg kompromisszum, hogy mi jön ki belőle. De nem igazán értette meg.

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #44627 üzenetére

    Ha tudnád, nálunk a faluban a tavalyi évben hány köbméter diófát és juhart vágtak ki a helyi önkormányzat utasítására a félrészeg fakitermelők, hogy aztán szétosszák őket szociális tüzelő gyanánt többnyire rászoruló alkeszoknak és munkakerülőknek.

    Én szerencsére nem vagyok rászoruló, de 1-1 köbméter juhart és diót sikerült elboltolnom némi házi pálinkáért cserébe egy alkoholistával rászorulóval. Arra jobban rá volt szorulva. Szalagfűrészen felvágtam a rönköket, már egy éve rakatban pihennek, felmáglyázva. Szépséghibájuk annyi, hogy egy méterre lettek feldarabolva kint a harkálykopácsolások közepette, és nem túl vastagok. De akkor is kiváló fa!

    Irtózatos mennyiségű értékes fa kerül ilyen kereteken belül kivágásra ebben az országban, amely erdőkben amúgy meglehetősen szegény. A kertben kivágott, aztán tűzre dobott cseresznyékről\körtékről\diókról egyebekről ne is beszéljünk.

    Hogy is írtad?

    "Faluhelyen occóért odaadják, mert szegénység van ottan. Pénzileg is, agyilag is. "

    Az van.

    [ Szerkesztve ]

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

Új hozzászólás Aktív témák