Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pali923

    aktív tag

    válasz thyeby #18097 üzenetére

    A másolás azért nem mindig ennyire egyértelmű, mint ahogy leírtad. Egy rádióműsorban hallottam, hogy valamilyen márkás divatcuccból (Gucci vagy hasonló) lefoglaltak egy csomó hamisítványt. Elvitték Milanoba, a központba, ahol a tervezők nem tudták megkülönböztetni az eredetitől. :) Lehet, hogy ilyet már akár meg is lehetne venni.
    Azért a barkács kicsit más világ. Az öltönyben legfeljebb lebőgsz, ha hamisítottat veszel, de ha nem tudsz úgy dolgozni egy hamis géppel, mint az igazival, akkor muszáj másikat venni, és még örülhetsz, ha nem ér baleset. Azért aki olyan olcsó "Hiltit" vesz, meg is érdemli...
    Olvasok gyakran egy hifis fórumot is, ahol a tulaj évtizedek óta kínai árukkal kereskedik, nagy tételben ceruzától elemeken át a hifis gépekig. Ő állítja, hogy olyan márkanevet tesznek az elemre, amilyet akarsz. Volt egy eset, amikor egy japán céggel voltak szerződésben már évek óta, egyszer kitalálták a japán főnökök, hogy megnéznék a gyárat. Mire odaértek, ki volt cserélve a tábla a gyár tetején a japán márkanévre, mindenkinek legyártva a megfelelő névjegy stb. Mikor hazamentek a vendégek, visszacsináltak mindent. A minőségen nem vették észre a japcsik sem, hogy ez milyen gyár.

    A Maktecről: ez ugye nem hamisítvány, csak butított Makita. Nem használtam még, de a kedvenc szerszámboltomban árulnak ilyet is, én bízom bennük. A tulaj alapvetően nem Makita-párti, de azt állítja, hogy a Maktec nem rossz minőség, inkább a kifutott technológiákat adják el ezen a néven továbbra is. Pl. az akksikat simán meg lehet venni belőle a Makita gépekhez is, pl. nekem volt olyan, hogy 1,3Ah helyett vettem ilyen Maktec 2Ah-st ugyanannyiért, és nem bántam meg.

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Új hozzászólás Aktív témák