Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Armahun #10439 üzenetére

    A hűtést :én egy 5l-es műanyagkanna vízzel és egy csővel akár akvarisztikai (egy elszorító bigyóval amit szintén adnak hozzá ugyanott )amit odadrótozok ,ahol köször-ül és alá egy tál hogy felfogja + takaró lemez (ne mehessen a feszültség alatt álló részekre vizpermet )
    Amúgy én is így vagyok a körfűrész asztalommal 6 éve ideiglenesen megcsináltam és mivel használható lett,úgymaradt.Most fogok másikat építeni . Szándékom szerint maximálisan megtervezettet, és igényeimet kiszolgálót : kis helyen elfér csendes erős 3 fázisú motorral, és eredeti , és új gyári tengely a tökéletes pontosság végett - profi körfűrészgyártó cégtől :) .A lap emelhető süllyeszthető lesz,és : lehet hogy dönthető lesz- vagy a gép összecsukható.Valószínűleg helyigény miatt a kettő kizárja egymást, de nem biztos :)
    Minden áttétel ,fogaskerék, fogasléc bükk rétegeltből lesz.(kiv a fűrésztengely hajtás arra veszek 1 ékszíjtárcsát+ ékszíjat)Asztallap rétegelt 2 oldalról fehér dekorittal borítva .(vagy 6-os vagy 10-es plexi1 oldalról.)Esetleg 16-os víztiszta plexi önmagában.A plexi nemtudom mennyire bírná ha egy bükk padlót a gép odavágna hozzá, mert mondjuk megszorul.Meg össze is karcolódna , nem maradna mindig szép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák