Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Q #55683 üzenetére

    Azt hiszel amit akarsz, annyi olvasást és tájékozottságot igényel mint mármilyen új eszköz vásárlása előtti olvasás, stb. Soha nem volt dolgom LibreELEC-kel, elovastam, hogy micsoda, megnéztem hogyan kell telepíteni, megrendeltem az eszközt, megjött és 3 perc alatt feltettem egy SD-kártyára. Mi kell ennél több, ha úgy érzed, hogy ez neked így nem jó akkor vegyél mást, de a mai világban olyan eszköz nincs amit ne kellene frissítnei, mert ez vagy az nem jó.
    14 "dedikált" médialejátszóm volt/van és ennek függvényében írom, hogy a LibreELEC egy HTPC rendszer, tökéletesen helytáll minden "dedikált" médialejátszó mellett, ha nem hiszed akkor tegyél egy próbát én megtettem, tudom milyen a Dune rendszere és ahhor mérten is sokkal jobb, de minimum ugyanazt hozza tudásban, beállítási lehetőségekben, stb. a Popi rendszere ennél butább, Himedia/Zidoo még butább de ettől még ugyanúgy elég sok formátummal megbírkóznak csak nincs annyi paraméter amit be kéne állítani.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Q #55683 üzenetére

    A dedikált médialejátszót meg bedugod a konnektorba, összekötöd a megjelenítővel, végigmész a beáll.varázsló kB. 5 lépésén és élvezed
    Azért mert ilyen amit írsz már nem létezik (mondjuk szerintem soha nem létezett), mert minden "dedikált" médialejátszó hemzseg a hibáktól, amire vagy jön fw vagy nem, ami persze újabb hibát okoz, mindez fél évente.
    A LibreElec telepítéshez pedig tényleg nem kell semmi tudás: millió magyar nyelvű leírás van hozzá, (képíró programmal kiírod a LibreElec image-t egy SD-re és újraindítod vele a boxot. Atomatikusan települ és feljön a beállítás varázsló... Innen már neked is ismerős lehet:) )

    Box's don't touch!

  • Technoman

    őstag

    válasz Q #55683 üzenetére

    Szerintem is kár hisztizned, mert nincs igazad.
    Nem kell hozzá több óra/nap/év (esetleg évszázad) Csak el kell olvasnod az aktuális fórum összefoglalóját, amit más ingyé', a szabadideje rovására elkészített, pont olyanoknak, akik nem ismerik a tutit.
    Ezt annak tudatában írom, -s mivel kereskedelembe dolgozom-, napi szinten találkozom olyan szituval, hogy a kedves ügyfél lusta elolvasni a vásárolt termékhez adott leírást, inkább visszajön "asztalt borogatni", amikor meg feltesszük neki a nagy kérdést ill. szembesítjük saját hülyeségével, jön a "JA" szócska.
    Nem űzöm/űztem az ipart olyan mélységekben az MP-kel, mint blakey, de azért nekem is volt pár dedikált mp-m (Dune, Mede8er), azokat is cca annyi ideig tartott beállítani, mint a mostani Minix Neo U1-est, amin LE-t használok.
    Szerintem te ott vagy képzavarba, hogy a mostani Droidos boxoknál (9xx) , amikre van LE támogatottság, sokkal mélyebben lehet személyre szabni, mint a saját op-al működő Dune-t/Popit.
    Maga a "nyers" LE Kiírása/felrakása talán még kevesebb is mint 3 perc. (ennek metódusa, a már említett összefoglalóban, "hülye biztosan" le van írva)
    De ha igényes vagy, ez eltarthat akár több hétig is.
    Én pld elhatároztam, hogy minden filmemet -mint a jó könyvtáros- profin katalogizálom. Ez eltarthat még további 1 hónapig is. De ez senkinek sem kötelező. Ez az én hülyeségem. Enélkül is megtalálom a 2 x 4 terkás vinyóimon, a Frodós filmjeimet.
    Pontosan ez a szép a KODI-ban, hogy úgy paraméterezheted, ahogy te akarod. Ilyen tekintetben az általad említett dedikált mp-k (Dune/Popi/Mede8er), a hideg vizet sem vihetik az LE-vel felturbózott boxok után.

Új hozzászólás Aktív témák