Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz BBéci #49997 üzenetére

    Ahogy előtted is írják, ha nem nyúl hozzá akkor nincs gond. 4 éve használja, nem biztos, hogy még 4 évig használni fogja. Valaki kért egy véleményt, leírtam, most venné és nem 4 évvel ezelőtt, neki mostantól kell 4 évre tervezni és nem eddig.

    A hasonlatom meg teljesen jó, NAS esetén számít a gyorsaság, a könnyű hozzéférés, az akadásmentes továbbítás, egy NAS sokmindenre képes, ahhoz, hogy egy klikkre be tudjál klépni, (közben streamel 3 eszközre, netán az egyikre transzkódol, két másik eszközön megy az online rádió akkor a belépés, másolgatás, bármilyen apró cselekvés is idő), ahhoz kell a RAM a proci mellett.

    Én "beléptem" saját NASként egy 512MB-os példánnyal, ha nem nyúltam hozzá akkor nekem sem volt gondom, ment az SMB, NFS, FTP, Twonky (Plex már sok volt neki), amikor be akartam lépni, hogy letöltsek valamit akkor már lassú volt,néha megállt az egyik stream vagy épp a másolás, netán a letöltés. Ezekkel egy bizonyos szintíg együtt lehet élni, de egy idő után azért már hiányzik a kicsit könnyedebb, használhatóbb működés, pontosan emiatt váltottam komolyabbra.

    Senki nem volt támadó mégis mindenki támadott. :)

    (#49998) gbors
    Hol írtam, hogy vegyen drágábbat? Azt írtam, hogy 1GB RAM jobb és az alatt nem vennék NAS-t. Egyáltalán nem kell mindenből drágábbat venni, sőt, de ettől még ha egy szinten akarjuk tartani a dolgainkat akkor igenis meg kell nézni, hogy melyik az a szint, én sem veszem a drágábbat, sőt NAS-ból, pont, hogy az olcsónbbikat vettem a tudáshoz mérten. Persze, hogy ugyanúgy továbbítja 256MB RAM-on az anyagot, de közben 3 másik eszközön már nem biztos, hogy megy a kódolás, a streamelés, a másolás és a letöltés. Én használom és szükségem van a minimum 1GB RAM-ra.

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák