Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasquez

    senior tag

    válasz BBéci #45989 üzenetére

    Mire gondolsz, hogy egy házimozi hangfalszet mit tud többet, milyen szolgáltatások vannak, amik extrák?
    A hangbeállításnál, sokszor volt olyan problémám, hogy elvész valahol a hangerő, akkor ez azért volt, mert a pc megcsinálta már a kódolást, és erre a külső dekóder még egyszer rákódolt?
    Most a lejátszón LPCI beállításnál a külső dekóderen keresztül lényegesen halkabb a hang, mint ha a RAW esetén a külső dekóder végzi a kódolást.
    Apropó, milyen eszköz az ami tudja fogadni a már kódolt hang LPCI formátumot, de önmaga nem képes kódolni? Jelen esetben két lehetőség jöhet szóba a jelátvitelre, kétcsatornás RCA, vagy optika.
    Van olyan aktív hangfal, ami ezekből tud térhangzást, de nem tud kódolni?

    Egyébként már általánosságban írtam, hogy leszaroznak mindent, te a dts-t, egy másik felhasználó a maxell lejátszót. A hangfalszettem, pont nem kapott még senkitől! :)
    Nyilván nem ismerjük egymás affinitását a témához, ezért kalibráljuk, hogy itt, hogy kinek mik az elvárásai.
    Nem mozit építek itthon, csak a TV hangszóróinál lényegesen jobb hangot szeretnék és nincs kedvem egy film megnézéséhez, több probléma leküzdésére, állítgatására. Bekapcs és menjen, ennyi volt a cél. És nem anyagi okai vannak, hanem engem más jobban érdekel, arra költök inkább.

    PC

Új hozzászólás Aktív témák