Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wegener

    tag

    válasz jeffo #1308 üzenetére

    Sziasztok!

    Valami hasonlót találtam a netdepon 89800-ért.
    [link]


    Engem az érdekelne, hogy a Divx mellet Xvid-et tudnak-e ezek a készülékek
    (általában ami Divx-es).
    Leírva azt hiszem sehol nem láttam.
    Ne is reménykedjek, vagy teljesen egyértelmű, hogy tudnak?

    Kösz előre is.

  • wegener

    tag

    válasz jeffo #1308 üzenetére

    Ami azt illeti, ha így gondolkozol, 1-2 év múlva meg azt gondolhatod (esetleg),
    hogy nem veszek vinyósat, mert elavult technika, az új viszont még drága,
    várok 1-2 évet ... és soha nem lesz semmid.

    Csak azt akarom mondani, hogy persze, alaposan meg kell fontolni,
    hogy jó is legyen meg ne is legyen túl drága, de rá is kell szánni magad,
    még ha rizikósnak is érzed.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1314 üzenetére

    HI!

    Ram-os is siman e skivaona megy a vagas, csak utaan gep kell a kiirashoz: - ((((
    amugy en tavajj dec eleje ota hasznalok virnyosat es nagyon nem van kedven lenne visszaterni csak lemezesre... emugy ha eh80-at akrsz venni jobb lesz sietni, mert kifuto tipus az uj szerikban nem lesz ar 3-as kmbos....

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • KőkorSzaki

    tag

    válasz jeffo #1316 üzenetére

    Én egy 2005-ös Panát használok, de szerintem a 2006-os modellév képminősége kb ugyanaz, mert az mpeg2 kódolás az adott bitrátákon nagyjából ennyit tud, mondom ezt PC-s tapasztalat alapján. Én 3 órás FR módban használom, ott alig rosszabb a minőség a 2 órás SP-nél, de SOKKAL jobb a 4 órás LP-nél. Csak az bosszant, hogy nem csináltak eleve egy ilyen beállítást, és nekem kell a hátralévő időt 1.5-tel beszorozva mindig beállítgatni az FR felvételhosszt, ami ráadásul elég béne beállítóképernyőt kapott. Ezzel együtt is ajánlom ezt a módszert a Pana tulajoknak. Tudtommal más gyártók ennél a bitrátánál már felezik a függőleges felbontást (sőt talán a régebbi Panák is), szóval nekik ez nem megoldás.

    A kétoldalas RAM-ot szvsz fordítgatni kell (de ezt csak a józan ész mondatja velem, sőt RAM-ot eleve csak egyet vettem, mert inkább PC-n vagdosok úgyis).
    A caddy-s RAM-ot szerintem a Pana drive-okon kívül más nem eszi meg, ha az egyáltalán megeszi, de hát ugye legfeljebb kiveszed a caddy-ból a lemezt (!), meg különben is ez többé-kevésbé költői kérdés a caddy-s RAM széles körű elterjedtsége és alacsony ára miatt. ;)

    Még annyit, hogy az 1sec-es indítás a 2005-ös modellévben még RAM esetén is kamu, nem is beszélve a -R(W)-ről, ami 15-20 sec.

    [Szerkesztve]

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1316 üzenetére

    HI!

    Talan ki kene szedni azoka t ahozzasolasokat amikben baromsagok vannak, hogy az tisztesseges embereket akik vegigolvassak a totikot ne legyenek felrevezetve.: - )))
    Szoval ket odalast forditani kell... tokos termeszetesen eszi a gep, csak pan meghajtoban de nem hinnem hogegy ojjanba beneveznel /kb 60 rugo mo-i szallitassal a 821-es:- )))/
    a 2005-os szeroak ota apana rengetetegett javitott a sp modon, most mar hatarozottan veri a vhs-t ,de akkor eszt is olvastad...

    udv

    neduddki

    mod: a ez erdekes, egy honpaj meg eskudoztek hogy nem lesz 3-as kombi, megyek mekkerdezem...

    tothbe : en meg a 12W hejejt valassztottama a 1.6W-ot es a lassu bekapcsolast:- )))

    [Szerkesztve]

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • kapasz

    tag

    válasz jeffo #1316 üzenetére

    A kétoldalas RAM-okat mindig meg kell fordítani, így tulképpen semmivel nem jobbak mint ha 2 db egyoldalasod lenne. Én már csak 1 oldalasokat veszek, azokból van Ridisc meg Memorex is, amik legalább olcsók.

  • joey7

    őstag

    válasz jeffo #1382 üzenetére

    miért pont a Pana-t dicsőíti mindenki? a többi ennyire ratyi?
    erósen gondolkodom a JVC-n. a Pio-t néztem ki ugyan,de utánaolvastam és bizony vannak gondok vele,amik elriasztanak. a mostani asztali játékosom pioneer és megvok elégedve vele,de az írónál nem tom mi a pálya.... :U
    régi philipset is találtam nagyon olcsón,cak ott kompromisszumot kéne jötni,amit nem akarok...



    [Szerkesztve]

  • tothbe

    addikt

    válasz jeffo #1474 üzenetére

    Nálam (óbudán) nincs ilyen hangkimaradás. Az adás néha félórákra elment májusban, söt egyszer egy fél napra is, de ha van, akkor tökéletes a minösége is(már a Mo-on látottakhoz képest) és kimaradás meg ilyenek sincsenek.

    By(e) Tothbe

  • tothbe

    addikt

    válasz jeffo #1519 üzenetére

    Nos, nálam egész minösdégi a t-kábel adása, de még abból is csak akkor veszek föl ep-ben, ha csak megnézni akarom egyszer és utána törölni.
    Bármi másra lp-nél rosszabbat használni már bün rossz,nemhogy még tizenakárhány órát egy lemezre. :Y
    Ez kb olyan minöség lehet már, mint anno a videókon az ep(10/12 óra egy kazira) funkció, ami csak jól hangzott, de minöségre egy kalap tyúkkakit sem ért.
    A netes boltok legtöbbje pedig kintröl hozza be a németektöl pl. mert igy olcsóbb nekik, ezért lehet, hogy náluk már van. Persze a magyar nyelvü használati ilyenkor nem mindig van mellékelve. :U

    By(e) Tothbe

  • tothbe

    addikt

    válasz jeffo #1522 üzenetére

    az eh50 sem tud magyarul, de ha igaz az 55/65 már igen, bár ez nem megerösitett info, csak mint ha olvastam volna valahol.

    By(e) Tothbe

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1688 üzenetére

    Tegnap a VideoReDo progi visszajelzett, 8 nap múlva lejár, ma meg 7 napra váltott, és valamiért rendellenesen kezdett működni, a vágott anyagnak csak a felét mentette le. Aztán végül többszöri próbálkozásomra az lett belőle, hogy valahogyan letörlődött a VRO file a dvd-ram lemezről (mélyen ledöbbentett), valószínűleg a progi piszkált bele, bár arra is gyanakodom, talán én nyomtam el valamit, de erre kicsi az esély.
    Most CDRoller progival próbálom visszaállítani a törölt filet, 10 perc múlva kiderül, de ha nem lesz jó, az se nagy baj, mert közben megtaláltam torrenten a kérdéses sorozat epizódot.

    Az előbbiek kapcsán rájöttem, hogy a gépen a dvd-ram driver részeként van egy WPTool progi, amivel be lehet kapcsolni a lemezre az írásvédelmet, a jövőben ezt fogom tenni a mostani esetet elkerülendő.
    Azért még keresgetek vágó progit, ill. mindjárt megnézem a pár hsz-sal lentebb ajánlott Vidomi-t.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1704 üzenetére

    Nem sikerült visszaállítani a dvd-ram-ról véletlenül törölt vro filet.

    Az írásvédelemmel kapcsolatban van egy észrevételem. Kipróbáltam, a pc-n a dvd-ram-os wptool-lal beállított védelem hogyan látszik a lemezt dvd felvevőbe berakva. Nos, olvashatóként kezeli, elhalványul a delete menüpont, és valamiért nem lehet kikapcsolni a készülékkel a pc-s védelmet, így nem is lehet felvenni rá, akárha dvd-r-t raktam volna be. Ha a pc-n kikapcsolom, akkor a dvd felvevő is újra írhatónak veszi. Viszont ha a felvevőn kapcsolom be a védelmet, akkor meg a pc hagyja figyelmen kívül, vagyis a pc-n mégis írható lesz a lemez. Kár, hogy nem tudhattam le a felvevővel a védelmet, de végül is nem gond, addig nem töltöm be a vro-t editor progiba, amíg pcn nem állítom be a védelmet.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1706 üzenetére

    Az Mpeg-VCR progival kapcsolatban kis hibát fedeztem fel. Ha több cím van rögzítve egy dvd-ram lemezre, a vro fájlt megnyitom és a 2. címet szerkeszteném, akkor belekeveri az 1. címet, azaz ha le akarom vágni az 1. címet a 2. előttről, akkor levágja a másodiknak az elejét is, arányos tartományban. Javasolt megoldás: az 1. címet szerkeszteni és kimenteni előbb a progival, majd letöröltetni a dvd felvevővel, és ezután szerkeszteni a 2-est.
    Mondjuk hasonlóképp a VideoReDo is egy nagy videóként kezelte a vro fájlt, de az legalább rendesen. Kár, hogy nem lehet ifo alapján betölteni.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1706 üzenetére

    HI!

    A DVDmOvieAlbum az egy Canopus progi eleletielg pana irokhoz agyark es maikg a SE 3-ast hasznalom, mert a 4-es csak jappan nyelvu vindozzalkart felmenni... az e60-eh60-valtaskor kisse meg voltma lepodev, hogy sp-lp-ben nem kodol, ellenebn xp-be mint a ksiangyal kodojja az adast /arra inkabb tmpgenc dvdauthort hasznalok/
    Amugy a progi hihetlen stabil, de ha overlay abalk vagyon nyotva akkor feldobja a talpat:- )))
    Te mejjiket kaptad meg???

    udv

    neduddki

    mod: divx-re: stabla autokgk-t hasznalok sviddel, meret stimmel meg minden /ehhez kell astable/

    [Szerkesztve]

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Lebowski

    tag

    válasz jeffo #1706 üzenetére

    Érdekes, amit a Vidomiról írsz. Anno elég sok mpeg''-t tettem át XviD-be és pontosan vágott (még a crop is tökéletesen állítható volt) és pont az XviD-nél volt pontos a kimeneti méret becslése, DivX-nél nem.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1711 üzenetére

    HI!

    En mar tobb mint 2 eve dvdmovie-zok es kivaloan el vagyk vele, kodot lehte hozza tanani a neten, csak aprofgit nem:- ((( , amit el akarok avi-ba aszt leglabb sp-be, de sportoknal inkabb xp /rally vb:- )))/ es ugy nics vele gondja az AGK-nak, tobbkekel egnezettem egy juro-rolk felvett wrc sp-xp agk 700m-es valtozatat 1cd es mindkei jorektebbnek tnaanta a xp-set, a dvdmovie SE 3 az eh60-as /az eh55-meg nem proibaltam: -(((/ xp-jet mindkepp kodolni akarja, de ha a vro filet atmakolod virnyora akkor azzal issiman lewbanik /ne erdems ramon hagyni mert ugy lassab a kodolas:- ((( errol is irtam korabban... neha erdems visszolvasni:- )))/

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1711 üzenetére

    HI!

    Fogod a cuccost megvagod az asztalin, utanan atviszed a gepbe atmasoslod a vro-t es kiterjesztesbol csinasz mpeg-et es azzal meg aszt csibnasz amit akarsz... akar AGK akar author progi

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1749 üzenetére

    HI!

    1. a hejjhez: mar korbabn is volt rola szo, hogy kicsit pazarloan banik a hejjel, aszem Ricsi otletle a menuvel hogy annak tarja fel. korabban pedig en emlegettem, ha a dvdmovie-val lemezinfot kersz, akkor sp-ben kb 7 percnyi hejezt szabadit fel,
    2. azon gondolkodom, hogy miert nem a felvetelnem hozod letre a kb lemeznyi meretet, anaygot kivagod es utanna vagy makolsz es atnevezel es abbol mar egyszerun hozod lertre a lemeszt, nem hinem hogy a felvett mpeg2 -t erdemes tomoriotgetni meg cce-vel sem, hagy ugy es utanan lemezre ki akarom irni. /ugye a Tied csak lemezes azert van itt a gond?/ erdoke ajanlotta vhol vkinek a muxman-t kprobaltam es nicns vele semmi gond.


    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1812 üzenetére

    HI!

    Ez nem hinnem hogy hogy hiba, haneme leginkabb egy korrekt es jol hasznlhato ficsor.
    Mllesleg annyti kellet vola tennedx, hogya 4 reszt osszerakod egy lejaccasilistaba aszt makolod high-ba dvd-ra. ja bocsanat mindez termeszeteen virnyoanmuxik:- )))
    amugy igy sincs baj, gepre atveve a negy reszt siman osszetudo rakni tmpg aut-val siman eygbe...
    amugy kozvetlen +/-r feveteletol eltantoritwnk amindekit:- ))) ejjen a ram, vay avirnyo:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1812 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy a korábban súlyos hibának vélt vhs felvétel automatikusan több címre bontása megkerülhető a Pana vhs-es asztali íróval, mégpedig úgy, hogy nem a jobb oldalán található másolás irány gombbal indítok, hanem a menüből távirányítóval. A Copy menüben utolsó opcióként van egy Copy Time, amivel meghatározható az átjátszás ideje, és most látom, ott írja az időbepötyögős rész alatt angolul, hogy ha így beírsz időtartamot, akkor nem darabolja szét a felvételt a vhs kazin található index pontok alapján. Mondjuk kezdetben így másoltam, csak múltkor azért választottam a készülék-gombos indítást, hogy egyből leállíthassam, ha a 40 percnyi felvétel végetér, mert különben a Return gomb 3 másodperces nyomásával lehet csak.


    Másik kérdésem, hogy szerintetek igaz a dvd-ramok sokszor írhatósága, több százszor, ezerszer? Mert most éppen nem tudja az egyik tévés felvétel pár másodpercét olvasni se az asztali, se a számítógépes drive. Az mpeg vágó progi behal a mentés 90%-ánál, asztaliban pedig megakad a lejátszásnál a műsor vége fele, de aztán átugorja kis idő után és folytatja a lejátszást.
    Panasonic 4.7-es 3x-os lemez az alany, és kb. 20x volt a lemezre írva eddig, meg törölgettem is adott felvételekből az asztalival olykor a reklámokat, ha kellett hely egy újabb felvételnek.

    Az jutott eszembe, hogy talán formázni kellett volna időnként, mert eddig mindig csak letöröltem a címeket a Delete gombbal, és vettem is rá az újabb anyagot.
    Tudtok ajánlani valami megbízhatóbb DVD-RAM lemeztípust? Maxell-ből láttam, hogy van 5x-ös, azt hiszem, Verbatimból is van ilyen típus.

    Próbáltam hétvégén TDK DVD+RW 4x lemezt az asztaliban, azt mintha stabilabban kezelné, a DVD-RAM lassabbnak tűnik valamiért. RW-s vagy RAM-os lemezekre érdemesebb írni? Valahol mintha olvastam volna, hogy RW-t nem tud olyan sokszor, mint RAM-ot. Mondjuk a tárolás módja mindenképp különbözik (vro vs. vob), az RW-re felvett anyagot sajna nem tudom egészében megnyitni az mpeg vágó progimmal (Mpeg-VCR), más szoftverrel viszont le tudom rippelni.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz jeffo #1897 üzenetére

    HI!

    Nalam a tokos ram-k boen szaz fole vandoroltak irasban es semmi gond nem volt veluk /pana 2-3* ram/ a nehnay tok nelkulim maxel es pana azokkal se votl semmi gondom /mongyuk azok 20-30-nal megaltak a tokos beszerzesmiatt/ , minth a Lebowski panaszkdott volan tok nelkuli 2-3* panara.
    En pana 5* tokost hasznalok semmi gond nem merutl fel vel /kivev a doglott eh60-as iro:- (((/
    Irta korabban a +rw-s tapasztaltaimtol nekem teccik amit tud, de en teljesn raalta ramra tehat nem cserelem
    amugy +rwtapaszt;at #1845 es kornyek ha jo ltatom :- )
    en a vobal sicsn baj atnevezed mpg-re es amr kezedben us az anyag:- ))) vagy hasznalj pl. tmpgenc dvd autort... votl mar tobb otlet is korabban ki mivel dogozik

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Lebowski

    tag

    válasz jeffo #1900 üzenetére

    Teljes (fizikai) formázást csak pc-n lehet elvégezni, asztali felvevők csak normál formázást végeznek. Ám hiába próbáltam RAM driverrel is, az asztali az UDF2.0-ra formázottat látta, csak felvenni nem tudott rá, az ő saját formázása nélkül.
    (UDF2.0 kimondottan az asztali DVD felvevőkhöz ''fejlesztett'' szabvány; az 1.5 a pc-s fájlokhoz alkalmas formátum)
    Az RW-knél elegendő a felvevő saját gyorsformatja VR módnál is, ha pc-n formázom ugyanaz a helyzet, mint RAM-nál: nem tud rá felvenni.
    Végülis én nem tapasztaltam, hogy a felvevőn kívül is kellene formázni a lemezeket, sőt, csak a felvevővel formázott lemezek működnek zökkenőmentesen.
    Vlahol azt olvastam a RAM lemez érzékenyebb lehet a sérülésekre, mint a sima DVD, talán emiatt is van tokos változata, de sajna pc-s író még nem sok van, ami kezeli a tokost.

    [Szerkesztve]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #2076 üzenetére

    Tovább bővítve a Pana felvevők divx támogatottsághiányát, azt tapasztaltam, hogy két hangsávot tartalmazó avi fájlnál nem lehet váltani a 2. hangsávra. Próbáltam az AUDIO feliratú gombbal, de csak a bal-jobb csatorna között váltott. Másnak se megy? Normál divx-es dvd lejátszó tudja ezt?

  • tothbe

    addikt

    válasz jeffo #2081 üzenetére

    tudtommal azt csak a pc tudja, asztali nem, de mostanra már semmiben nem vagyok biztos. :F :DDD

    By(e) Tothbe

  • bwoay

    nagyúr

    válasz jeffo #2658 üzenetére

    nekem pont ez a kettő van, DMR-EH57 és ES15.
    A minap nézelődtem a neten, utóbbi árát kerestem,
    hogy majd jót röhögök, mennyire leesett.
    aztán nem röhögtem, mert mindenütt kb annyiért láttam,
    mint amennyiért még én vettem anno.
    Így marhára nem rúg labdába az EH57 mellett.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz jeffo #2662 üzenetére

    Na erről beszéltem, én még 2006 vége felé vettem 48-ért,
    és most sem láttam olcsóbban sehol. 40 jó ár.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz jeffo #2707 üzenetére

    "Az lenne a kérdésem, elképzelhető, hogy az asztali is bevenné egy firmware frissítés után?"
    Nem

    "Lehet ezt a ES15-öst frissíteni?"
    Lehet.

    "Az újabb merevlemezesek szerintem kezelnék a 8x-os pluszos RW-t"
    Nem valószínű, mert a directDVD felvételhez kell az 1x-es írhatóság.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Reyorkin

    tag

    válasz jeffo #2869 üzenetére

    Van abban ilyen funkció, csak épp nem mindegy, hogy melyik adó az első csatorna az ő listáján. Szóval szinkronizál ő, csak nem pont akkor, amikor az óraállítás történt, így az óraállítás reggelén biztos, hogy minden felvétel elcsúszik...
    Ha hagynád a régi időn, akkor legkésőbb holnapra beállna ő, csakhát az már nem biztos, hogy jó lesz...

    ...

  • biker

    nagyúr

    válasz jeffo #2869 üzenetére

    érdekes ez, én is dillemmában voltam, hogy az F1-re mit állítsak be, mi van ha átáll, mi van ha nem...
    végül belőttem -1,5 óra + 1,5 óra ráhagyással.

    Nos, nem állt át magától, de mikor bementem a system menübe, és kértem egy új auto beállítást, beállította.

    Mellesleg, stand by esetén honan is venné hogy mennyi a sugárzott idő a melyik csatornán?
    de nem tudom, hogy ha be lett volna kapcsolva, akkor beállt volna-e, nincs leírva a könyvében.

    sony 680-as

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • tothbe

    addikt

    válasz jeffo #2869 üzenetére

    Nekem az eh50 és az 58 is átállt automatikusan hajnalban. Be van állitva az automatikus idő letöltés? És az egyik kolléga által emlitett dolog miatt célszerü az 1-es programhelyre a magyar1-est tenni pl. mert az tuti átváltott, mig az rtlklub-on pl. reggel is el volt csúszva a teletext idő.

    [ Szerkesztve ]

    By(e) Tothbe

  • gabel

    csendes tag

    válasz jeffo #2863 üzenetére

    Szia Jeffo!

    Ez én Pana ES15-öm is ugyan ezt a hibát (Felvétel közben a furcsa hangok, a lézerfej mozgató mechanika ide-oda mozog, nyekereg, aztán U61-es hiba és kidobja a tálcát.) produkálta tegnap. Bármilyen próbálkozásom sikertelennek bizonyult a hiba javítására. Az én felvevőm 2 éves és egy hónapos, úgyhogy az 1+1 éves gari pont egy hónapja járt le, így egy kicsit ideges vagyok. Külföldi fórumokat is olvasva azt láttam, hogy rengeteg embernek van/volt ugyan ez a problémája, de amiket ott javasoltak azok sem segítettek. Te elvitted már szervízbe ? Ha igen mennyi volt a javítás ?
    Eddig nagyon meg voltam vele elégedve és nagyon vigyáztam a készülékre. Szerintem nem volt túlterhelve, mert kb. heti egy-két felvételt csináltam vele. Ha lejátszani akartam valamit akkor arra egy philips dvd játékost használtam.
    Most azon gondolkodom, hogy egy 20-ast már nem szánnék a javításra (szerintem ennyit simán elkérnének a szervízben), mert akkor már 40 körül vennék egy HDD-s Philips-et.

  • MMSZoli

    tag

    válasz jeffo #2926 üzenetére

    Szerintem tipikus tunerérzékenység, illetve ha a PLL áramkört a szoftver félrehangolja. Tipikusan alacsony frekvenciás adásoknál szokott az ilyen előfordulni. Vgay a ES15 gyengébb minőségű úgymost cost-savinges tunert alkalmaz. Tudni kell, hogy a tuner az egyik legdrágább alkatrész a készülékekben (az optikai egység és a HDD után)

    A DVD-írók abban különböznek a VHS magnóktól (legalábbia amiket már láttam), hogy nem aktív, hanem passzív tunerjük volt. A régi VHS magnók még erősítettek is a jelen, míg a DVD-írók 4-5 dB-t rontottak rajta. Ha eredetileg erős jeled van (75-80dBmV) akkor ez a -5 dB nem sokat számít. Amennyiben viszont csak 50-55dBmV jelszintet kapsz (mint ahogy én is 2 éve), akkor már csak az első készülék tudott türhető képet generálni belöle, a második a -5dB után már hangyásodott/zajosodott rendesen.
    Úgy tudod kideríteni (hacsak nincs egy spektrum analizátorod othon), hogy felcseréled a két készüléket a sorban. Ha az EH58 kezd zajosodni, akkor nagyon legyengül a jeled az első egység után.
    Ha továbbra is az ES-15 zajos, akkor a készülékben vana ahiba. Próbáld ki a csatorna manuális beállítását, általában minden készülékben van finomhangolás csatornánként.

    Egyébként a gyakori meghibásodásokról annyit, hogy nézd meg a cimkéjét: ha nem Made in Japan, hanem Made in China vagy PRC, akkor ott a válasz. A kínaiak minőségbiztosítása -mégha Pana is van ráírva- meg sem közelíti a japán vagy európai normákat, egyszerüen ott a hiba a dolgozó szeme előtt, és nem veszi észre, nem értik meg, hogy hibát lát. A hibák analízise és megoldása is nagyon esetleges. Tudom miről beszélek, voltam már többször kinai gyárakban, és voltam pár olyan európai gyárban is, melyeknek igen jó neve van az iparban. Ég és föld, habár minden eszközük megvan ahhoz, hogy a kínai is jó legyen, csak a vevők igényinek a megértése hiányzik, illetve a hibák esetén a megfelelő reakció. A szó legszorosabb értelmében betanított munkásokkal dolgoznak, akik a földekről jönnek.

  • tothbe

    addikt

    válasz jeffo #2925 üzenetére

    az eh50 és egy eh58 is megy minden nap legalább 1-1 órát rögzitenek. És kb. hetente 4-5 dvd-t irok is velük ki. az 58 még nem olyan régi, de az is birja a strapát egyelőre, az eh50 meg nagyon, pedig az elején még úgy volt, hogy vinyócserés is lesz, de aztán megúsztam az egészet és azóta semmi gond. kopp-kopp.

    By(e) Tothbe

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3026 üzenetére

    Sajnos a Pana EH58-as típussal nem lehet USB-s külső merevlemezre kimásolni a felvett műsorokat. Csak a külső eszközről lehet a felvevőre bemásolni képet, videót, az ellenkező irány nem működik, nem engedi sehol beállítani. Pedig hasznos lenne, hisz akkor nem kéne feleslegesen a dvd írót igénybevenni és a lemezeket koptatni, ha számítógépre további vágásra akarom átvinni az anyagokat. Mintha valahol olvastam volna, hogy ezt direkt nem engedik, valami jogvédés miatt.
    Neten keresgetve, bár nem annyira tüzetesen, de az jött le, hogy a drágább (vagy a csúcs) típusok már támogatják az usb-re exportálást, találtam valami konkrét Pioneer modellt, ami tudja is.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3027 üzenetére

    Hmm... Ennyire kihalt lett ez a topic, hogy senki sem reagált a hozzászólásaimra fél hónap alatt?

    Végül Panasonic EH68-ast sikerült venni. Jobb lett volna egy újabb modellt, de csak ez az 1 volt elérhetőben itt a környéken egy műszaki boltban. Rendelésre hoztak volna EH69-et vagy EH63-at, de az min. 1-2 napba beletelt volna, ráadásul drágább is lett volna, na meg az előző bejegyzésemet követő kedden az esti tévés felvételek miatt is jobbnak láttam, ha még aznap meglesz az új felvevő.
    Megfogadtam, hogy kímélem, mindig hagyok rajta min. 4-5 órányi szabad helyet, valamint soha nem teszek bele felvételre újraírható lemezt, mindig a hddre veszek fel, és csak kimásolásra használom a dvd részt.

    A régi felvevőm (ES15) kapcsán pedig rájöttem, hogy meghosszabbíthatom az élettartamát, ha ezentúl csak DVD-RAM lemezeket teszek bele. Ugyanis ha belegondolunk, a DVD+RW (vagy DVD-RW) lemezeknél a stop gomb lenyomása után végigtekergeti a lemezt, mindig látni a százalék számlálót, mivelhogy ekkor aktualizálja a video_ts struktúrához az ifo fájlokat, ahogyan egy dvd author progi teszi ezt a videóanyag dvd formátumban való kiexportálásakor. Ha sokszor nyomod le a stop gombot, szegény írófejet fárasztod, hallani is ahogy nyekereg, hát nem csoda ha egyszer kiakad. A minuszos újraírhatónál ráadásul a lezárásnál is végigmegy az anyagon. A ram lemeznél viszont egyből leáll a stop gomb megnyomásakor és az eject gombra is elég gyorsan kiadja a lemezt. Az RW-nél az ejectre való kiadásnál is valamit írogat a lemezen a felvevő, tehát lassabban adja ki. A merevlemezesnél asszem ez tovább van fejlesztve, gyakoribb hogy gyorsan kiadja, a gyorsmásolásos lemezeket mindenképp egyből ki lehet venni.
    Most a napokban befogtam az ES15-re egy régebbi Panasonic dvd-ram lemezt, elég jól bírja még most is, pedig van egy pár éves. Szóval a ram lemezek megérik a drágább árukat.
    Most láttam egy webshopban Maxell ram lemezt, lehet, hogy majd veszek. Eddig Verbatimot vettem, vagyis legutóbb, használtam is egy darabig, aztán mégis visszaálltam az RW-re, gondolom mert nem tudtam kimásolni a ram-ok-ról a cuccokat, nem volt hely a gépemen, így vettem inkább üres rw-t.

    Visszatérve az új felvevőre. Kicsit fura az az SD kártya dolog benne, hogy kihozza a drive select gombra, így még egyszer meg kell nyomni, ha dvd-ről hdd-re akarok váltani. Gondolom lehetne a kártyára is felvenni, ha már így kiválaszható, de nem tervezem, hogy kártyát veszek, biztos nem olcsó az sd kártya.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3039 üzenetére

    Ma reggel megint belefutottam egy hibás Verbatim DVD+RW lemezre, ez most a 2. törlés után volt használhatatlan. A Pana EH68 ugyan hibaüzenet nélkül rámásolta a merevlemezről a kijelölt címeket, és most kivettem rövid időn belül a lemezt, azonban a számítógépen a beolvasásnál 6 címből csak 2-t látott. Jó sokáig tekergette amíg megjelentek a dvd author programban a bemásolható címek, de az a 2 cím is elszállt crc hibával. Elég kellemetlen volt, mert reggel a munkába indulás előtt nem sok időm volt, hogy helyet csináljak a merevlemezes felvevőn, így végül gyorsan bemásoltam egy dvd-ram lemezről valamit, és a hdd-re programozás helyett dvd-re programoztam be.

    Most már, ezek után semmiképp nem merek +RW lemezt beletenni a felvevőkbe direkt felvételre, mert mi van, ha még egy ilyen lemez megadja magát, és kiakad a felvevő menetközben miatta... Inkább átállok a direkt lemezes felvételnél a dvd-ram-ra és a dvd-r, dvd+r lemezekre.

    A Pana ES15 mintha egyes dvd-ram lemezeket nem tudna rendesen törölni, ez jobban a Maxell típusnál jött elő, hogy a lemez végét nehezen tudta visszaolvasni, ill. volt hogy egy felvétel indításakor az adott cím elején mpeg hiba, képösszeesés volt, akár mintha a műholdas adás zuhanna össze valamiért, pl. intenzív esős időben. A sok évvel ezelőtt beszerzett Panasonic dvd-ram és a Verbatim dvd-ram lemezek eddig rendben voltak. Szóval szerintem Maxell-t már nem is fogok beletenni az ES15-be. Az is lehet, hogy már a fej gyengébb a sok használat után, és így talán a legbiztosabb, ha egyszer írható lemezeket használok. Persze az is lehet, hogy a Maxell nem a legjobb, vagy ez az utóbbi széria, amit vettem, papírtokos forgalmazásban kissé sérülhet. A korábban vett normál tokosakkal nem volt baj. Ezt a bizonyos cím eleji hibás Maxell-t ennél a címnél az EH68 nem tudta lejátszani, legalábbis a címek tallózásánál a bejátszó kép nem jött be, gyorsan el is nyomtam, nehogy kiakadjon tőle. Számítógépre bemásolható volt a cím, ott láttam az elején lévő hibát.

    Vagy nem tudom, hogy a lemezek tárolása miatt lehet-e gond, jó lenne tudni, mire kell figyelni. Általában szekrényben tárolom, de most egy ideje sok újraírható lemez kint van az asztalomon és egy széken, hogy kéznél legyenek, és az asztal kb. 1-2 méterre van a gázkonvektortól, bár annyira nem szokott felfűtve lenni a szoba (inkább felveszek melegebb ruhát), ill. szerintem nem az asztal azon része fele jön a meleg levegő, ahol vannak a lemezek.
    Szóval érdekes, hogy míg simán visszaolvasható egy adott írt tartalom az újraírható (RW) lemezről, ha áll egy ideig, akkor a törlés után az új írás a dvd felvevővel nem lesz jó. Viszont a múltkor említett 8. törlés után behalt lemezt számítógéppel teljes formázás után tudtam használni. Teljesen teli írtam, és a tesztelésnél nem volt crc hiba. Valószínűleg a mai rossz lemez is ilyen módon jó lesz, de a dvd felvevőbe már nem merem visszatenni, rá is írtam egy H betűt.

    Február elején mindenképp veszek egy nagy merevlemezt az otthoni gépembe, így ki tudok másolni sok mindent a merevlemezes felvevőről, hogy felszabadítsak sok helyet, így nem lesz az a küszködés, ami már hónapok óta megy. Szeretném, ha ez az EH68 felvevő sokáig bírná, ezért sem merek kockáztatni az RW lemezekkel, mert eddig mindig az RW lemezre való direkt felvétel közben döglöttek be a dvd írók több felvevőben is. Kimásolásra jó az RW, de direkt felvételre inkább DVD-RAM lemezt ajánlok mindenkinek, vagy pedig sima -R, +R lemezt. Eddig ez bevált. Persze majd megveszem pár hónapon belül az említett Novatron készüléket, de másodlagosnak még ekkor is maradna a Pana felvevő.

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz jeffo #3039 üzenetére

    [link]ezt vettem meg.

    [ Szerkesztve ]

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3049 üzenetére

    Megint egy ugyanilyen fekete borítójú TDK DVD+RW 4x-es lemez döglött be, és megint pont amikor nagyon kellett volna kimásoláshoz. Kitaláltam, hogy rányomok számítógépen egy teljes formázást, mert volt már hogy segített, de nagyon rossz lehet a lemez, mert több mint fél órája formázza, és a végénél beakadt a program. Ilyet se láttam még, hogy 96%-tól folyton újrakezdi a formázást. Mondjuk több rossz RW lemez kárán megtanultam, hogy jobb az ilyeneket nem visszatenni a dvd felvevőbe - amikor egyszer kiírja, hogy a lemez nem kompatibilis, akkor az már kuka lesz sajnos. Bár volt amikor még számítógépben tudtam rá írni, és egy normál asztali dvd lejátszóban ment róla a film, amit ráírtam.
    Tehát a mostani lemez 12 törlést megélt, hát nyugodjék békében. Illetve hát nem is tudom mit csináljak egy ilyen rossz lemezzel, frizbinek jó, vagy utána kéne nézni gyűjtik-e valahol, mint az elemeket.

  • Monyca87

    csendes tag

    válasz jeffo #3025 üzenetére

    Nekem Samsung HR-757 és Samsung HR-777 320 GB-os DVD íróm van. A HR-757-es 6-szor volt szervizben 3 év alatt és 4-szer cserélték ki az íróját. A másik szerencsére még nem volt szervizben. HR-757-est 2008-ban, a HR-777-est 2010-ben vettem. Azt mondták a Saturn-ban, hogy 320 GB-os DVD írót már nem is gyártanak. Ha márka szervizbe viszed a HDD-s DVD íródat, akkor minden adat megmarad. Azt mondták a Media Markt-ban, hogy ne DVD-re hanem külső HDD-re írjak ki a belső HDD-ről. Ezért kérdeztem, hogy hol lehet olyan külső HDD-t venni, amire asztali HDD-s DVD íróról is lehet írni.

  • digikábeles

    aktív tag

    válasz jeffo #3107 üzenetére

    Sok bosszúságtól kíméled meg magad, ha megszabadulsz ezektől az idejét múlt kütyüktől. Nekem egy Pana DMR E50-es van, /így, H nélkül/, de már jó ideje nem használom. Hol olvassa a lemezt, hol nem. Pedig amikor vettem, 2004-ben, jó ötletnek tűnt leváltani a vhs-t ezzel. De már az első napokban nagyot csalódtam benne. Bántotta a szemem gyors mozgásoknál a blokkosodás. Pedig akkor még hagyományos tévénk volt. Egy korábbi hozzászólásomban már leírtam, hogy most mit használok. Ennek a felvételén nem kockás Jenson Button autója a Bajcsy Zsilinszky úton még 260-nál sem.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3109 üzenetére

    Jaj, elnéztem, a Popcorn Hour ha jól látom csak lejátszó, nem tud felvenni. A képen a hátulján nincs is bemeneti csatlakozó e célra. Az mpeg4-players.info oldal fórumában szoktak ilyenekről beszélgetni, majd szétnézek ott mit ajánlanak.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3111 üzenetére

    Amit korábban fejtegettem, hogy egy helyen meglegyen, ill. egy helyről kiarchiválható legyen, átjátszom egy másik felvevőről a sorozat epizód végét, amelyet téves beprogramozás miatt a másik felvevővel voltam kénytelen felvenni, az sajnos nem működik. A Hyundai Mbox-ről sem lehet az mpeg2 formátumban felvett anyagokat átjátszani, a Panasonic EH68 másolásvédelem hibaüzenetet dob, nem indítja a felvételt, úgy sem ha megy a lejátszás, és úgy sem ha előzőleg fekete képernyővel vagy menüképpel ráindítottam, és később a lejátszást, akkor is érzékeli a másolásvédett jelet.
    Sima dvd lemezes felvevőről még le nem zárt lemezről lehet átjátszani, valamint a Hyundai médialejátszóról is lehetett AVI fájlt a Panasonic-ra. Hát kár érte, akkor így a 2 eltérő készüléken lévő tévés felvételt csak számítógépen tudom összedobni egy lemezre.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3113 üzenetére

    Több hét kihúzott állapot után próbaképp újra bekapcsoltam a Panasonic DMR-EH58 felvevevőmet, amelynél április elején bekeveredett a fájlrendszer, az utolsó pár cím eltűnt, és X jel volt látható a dátum helyén, és a csatorna neve sem látszott.

    Most a hosszabb pihentetés után visszajött ez a pár eltűnt cím, mintha mi sem történt volna, próbáltam törölni közelebbit és kicsit régebbit, nem okozott gondot. Mert áprilisban úgy rémlik régebbi felvételekből törölgettem, és azután hülyült be, valamint rendszeresen kis szabadhelyre veszegettem fel rövidebb, hosszabb műsorokat.
    Valószínűleg hogy az óra is kitörlődött, így egy alaposabb önellenőrzés futhatott le a készüléken az indításkor, ami helyrerakta a hibás fájlrendszert.

    Nemrégiben az EH68-nál is előjött hasonló hiba, bár ott helyreállt, mivel az újraindítás után nem türelmetlenkedtem, nem nyomtam rá semmire, és így lefutott aminek kellett. Akkor megfogadtam, hogy csinálok minél több helyet, ahogy szabadidőm engedi kimásolok és törlök minél többet, és most már az EH58-on is ezt fogom, ha ilyen szerencsésen visszatért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák