Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Ambro #147 üzenetére

    ''Te azt hiszed, hogy egy mondjuk 16X-orosan írható lemezre egyszeresen már nem is lehet írni? Megnyugtatlak, ez nem így van. Lehet, sőt...''

    Sajnos, így van! A korábbi íróm, ami 1x-2x újraíró volt, a 4x-es -rw lemezeket egyáltalán nem ismerte fel. (Nincs lemez a meghajtóban) Az 1x-2x lemezeket viszont hibátlanul írta-olvasta.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • erdoke

    titán

    Legolcsóbb jó minőségű, firewire bemenettel rendelkező asztali DVD írót keresem.
    Info, ár, tapasztalat, beszerezhetőség egyránt érdekel.
    Előre is kösz. ;)

    A legjobb aláírás a héten

  • Ambro

    tag

    válasz Tangerine #148 üzenetére

    ''Miért kéne kihúzni? Azért van a biztosító, hogy kifizesse, ha villámgond van.''

    Hümmm... ...ki mint él, úgy ítél...

    ''Amelyik készülék egy rövid áramszünetnél (1-2 óra) elfelejti beállított felvételeket, urambocsá' a beállítását, azt nem szabad megvenni.''

    Nem felejti az el, csak az áramkimaradás után kikapcsolt állapotban marad...

    ''Ennek ellenére én is kivédtem az áramszünet, hátha éppen felvétel közben lesz. Rákötöttem a DVD-t a szünetmentesre, a számítógépek mellé, nem is fogyaszt sokat, és hálózatilag védve van a villámtól is.''

    A villámtól is? Hahaha... Nézd, ha egy villám képes áthidalni a felhő és a házad közötti 6-8 kilóméteres távolságot, majd pont a te kis húsz centiméteres fémből készült szünetmentesed fogja útját állni? Ha az ilyen marketinges dumáknak bedőlsz, akkor éppen a meséknek is hihetnél. Talán hívj hozzá mindjárt egy mesebeli varázslót és akkor még író sem kell. Az mindjárt a polcodra varázsolja majd a kész filmeket...:))

    ''Nem pénzkidobás, szerintem nagyon is megéri, csak bekapcsolja az ember, és válogathat, hogy éppen mit akar nézni, akár az 1 hónappal ezelőtt felvett filmet.''

    Na-látod? Ezzel nem lehet vitatkozni. Ha te így gondolkozol, akkor neked egészen biztosan megéri. Viszont az én ezerhétszázegynéhány darabos gyűjteményem nem férne rá, és ráadásul azok nekem eredeti gyári korongok. Ha történetesen ráférne a hangyafasznyi méretű winyódra, akkor is évekig tartana amíg rámásolom. Nem hiszem, hogy megpróbálkoznék vele pusztán azért, mert szerinted könnyebb válogatni mint ha polcomon válogatok...

    Nem győztél meg fórumtárs. Szerintem te csak fújod a magadét, mert egyszer bevásároltál meggondolatlanul, most meg már kényszerből dicsérgeted a saját lovad...

    De ha már a winyós megoldásoknál tartunk, nekem van egy ilyen is:

    http://www.adstech.com/products/MXL-581/intro/MXL-581_intro.asp?pid=MXL-581

    Ajánlom szíves figyelmedbe...

  • Ambro

    tag

    válasz mr_ricsi #151 üzenetére

    ''Sajnos, így van! A korábbi íróm, ami 1x-2x újraíró volt, a 4x-es -rw lemezeket egyáltalán nem ismerte fel. (Nincs lemez a meghajtóban) Az 1x-2x lemezeket viszont hibátlanul írta-olvasta.''

    Az más ok-okozati összefüggés miatt lehetett...
    Nézd, én ismerem a DVD-írás elméletét, a korong-gyártási technológiákat, és az azokból fakadó hiányosságok következményeit épp úgy, ahogyan a PC-s írókét is. Mondhatom neked, hogy a PC-s íróknak és az asztali DVD-írókban lévő speciális íróknak szinte semmi közük sincs egymáshoz. Csak az elvük azonos. A működési sajátosságok tekintetében távolabb vannak egymástól mint az a bizonyos két város. A hengeres hulladék lemezekkel piacra történő tömegírásnak és az otthoni minőségi lemezekkel történő szórakozást szolgáló asztali DVD-írást ne vegyük egy kalap alá ha lehet kérni...

    Motto:
    ''A fejlődés legfontosabb kulcsa az emberi választásban rejlik.'' /George Eliot/

  • Ambro

    tag

    válasz erdoke #152 üzenetére

    Nézd, az asztali DVD-írók ára ma mélyrepülésban van. Ha igazán olcsót akarsz, megvárod a karácsonyi dömpinget...

    Ami a firewire bemenetet illeti: Vigyázz, mert a gyártók nem teszik közzé, hogy általános bemenetről van-e szó, vagy butított, -csak videókamera csatlakozást lehetővé tevőről. Lehet ez most neked nem tűnik fontos dolognak, de tapasztalatból tudom, hamar azzá válhat...

  • Tangerine

    senior tag

    válasz Ambro #153 üzenetére

    Nem győztél meg fórumtárs. Szerintem te csak fújod a magadét, mert egyszer bevásároltál meggondolatlanul, most meg már kényszerből dicsérgeted a saját lovad...

    Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a stílust, én normális hangnemben írtam.
    Ám legyen. :R

    >>''Miért kéne kihúzni? Azért van a biztosító, hogy kifizesse, ha villámgond van.''
    > Hümmm... ...ki mint él, úgy ítél...

    Fő funkciója az, hogy a TV-ből vegyen fel cuccokat, mikor esetleg nincs otthon az ember. Kihúzott antennával/konnektorral ez elég nehézkes, sőt lehetetlen lenne.

    > Nem felejti az el, csak az áramkimaradás után kikapcsolt állapotban marad...

    De igen, van olyan amelyik elfelejti.
    Kikapcsolva marad? Hmm. amelyik műsornál elmegy a villany, annak úgyis lőttek. A következő felvételi időpontban pedig vissza fog kapcsolni. (van olyan amelyik nem? :F)

    > A villámtól is? Hahaha... Nézd, ha egy villám képes áthidalni a felhő és a házad
    > közötti 6-8 kilóméteres távolságot, majd pont a te kis húsz centiméteres fémből
    > készült szünetmentesed fogja útját állni? Ha az ilyen marketinges dumáknak
    > bedőlsz, akkor éppen a meséknek is hihetnél. Talán hívj hozzá mindjárt egy
    > mesebeli varázslót és akkor még író sem kell. Az mindjárt a polcodra varázsolja
    > majd a kész filmeket...

    Ebből is látszik, hogy még fiatal és oktondi vagy.
    Akkor figyu, elmagyarázom (lassan írok, hogy Te is megértsd) :DD
    Van ugye a villám (az a szép fényes, cikk-cakkos)
    Ez lecsap valahol a közelben, és az egész környéken tönkremennek a TV-k. Na ez hogy lehet, mindenhova beütött a ménkű szerinted?
    Nyilván nem a közvetlen villámcsapástól véd meg, hanem az ilyenektől. A biztosítónál ezt ''közvetett villámhatás''-nak hívják, és lehet rá biztosítást kötni, és sokkal-sokkal gyakoribb, mint egy normál villámcsapás, amikor nem a DVD-met/TV-met fogom sajnálni a legjobban, hanem a többé-kevésbé leégett lakásomat, annak ellenére, hogy arra is van biztosítás. :P

    > Viszont az én ezerhétszázegynéhány darabos gyűjteményem nem férne rá, és ráadásul azok nekem eredeti gyári korongok.

    Csak nem megvetted kilóra a Tesco gazdaságos DVD-turkálót? :D

    > Ha történetesen ráférne a hangyafasznyi méretű winyódra, akkor is évekig tartana amíg rámásolom.

    Szerintem rajtad kívül másnak még nem juthatott eszébe ekkora baromság. Mi értelme lenne lemezeket a vinyóra másolni?

    ''bevásároltál meggondolatlanul, most meg már kényszerből dicsérgeted''

    Kényszerből. :) Nem. De semmi hasznát nem venném egy vincsi nélkülinek. Az legfőbb szempont volt, hogy csakis olyat.

    > De ha már a winyós megoldásoknál tartunk, nekem van egy ilyen is:

    > http://www.adstech.com/products/MXL-581/intro/MXL-581_intro.asp?pid=MXL-581

    Aztaaa!
    Megmutassam én is hogy mim van?

    (tiszta dedó)


    [Szerkesztve]

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

  • Ambro

    tag

    válasz Tangerine #156 üzenetére

    ''Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a stílust, én normális hangnemben írtam.''

    Bocsánatot kérek a stílusért! Nem vagyok egy született diplomata. Mindenesetre azt sejtheted, hogy nem azért vagyok itt, hogy téged sértegesselek. Kevés az időm, ezért célratörően igyekszem fogalmazni. Kérlek nézd el nekem, ha nem mindig a megfelelő szavakat használom!:B

    ''Fő funkciója az, hogy a TV-ből vegyen fel cuccokat, mikor esetleg nincs otthon az ember.''

    Ha esetleg nincs otthon az ember? Ez is benne van a használatiájban? Nem hiszem. Vegyél fel akkor amikor otthon vagy. Akkor biztosan nem kell bele winyó. A hirdetések alatt betehetsz egy másik RW-s korongot. Aztán a PC-den elkészíted a kész anyagot és kiírod egy P-es korongra. Ez is egy megoldás, meg a videotéka is. Te egy harmadikat választottál, amihez nem árt még egy jól kötött lakásbiztosítás...

    ''Ebből is látszik, hogy még fiatal és oktondi vagy.''

    Fals! Sajnos az öregebb, megfontoltabb korosztályhoz tartozom. Te viszont valószínűleg tapasztalatlan fiatalember vagy, hogy még egy biztosítós vitád sem volt... ...vajha cserélhetnénk életkort...

    ''Akkor figyu, elmagyarázom (lassan írok, hogy Te is megértsd)''

    Diplomás mérnök vagyok. Ettől még beszélhetsz lassan, de ne marhaságot. A szünetmentesed max húszezer Voltot képes szigetelni. (Lapozd csak fel a használatiját és ott fog rád vigyorogni az adat.) Ha a közelben csap le a villám, akkor ennek lehet akár az ezerszerese is ami a hálózati aljzatodon megjelenik. Azon kívül én az antennára is gondoltam, amit nem hiszem, hogy véd a szünetmentes tápod.:(

    ''Csak nem megvetted kilóra a Tesco gazdaságos DVD-turkálót?''

    De. Onnan is megvettem mindent aminek számomra volt értéke. Miért nevetsz ki? Van rá okod? Mert szerintem nincs...

    ''> Ha történetesen ráférne a hangyafasznyi méretű winyódra, akkor is évekig tartana amíg rámásolom.

    Szerintem rajtad kívül másnak még nem juthatott eszébe ekkora baromság. Mi értelme lenne lemezeket a vinyóra másolni?''

    Ugye-ugye, már elfeledted, hogy a baromságot éppen te mondtad azzal, hogy az asztalid winyóján könnyebb keresni... ...szerintem is baromságot mondtál. Mekkora az a winyó? 80-200GB-os? Mi fér arra? Megmondom. Az én fogalmaim szerint semmi...

    ''Kényszerből. Nem. De semmi hasznát nem venném egy vincsi nélkülinek. Az legfőbb szempont volt, hogy csakis olyat.''

    Írtam neked, hogy ezzel nem vitatkozom. Megint leírom: Ha neked ez szempont, akkor neked megéri. Másoknak viszont a tények ismeretében tűnhet baromságnak is. Én először árnyaltabban fogalmaztam: Mókusvakítás. Mert szerintem az. Mint annó a HiFi-toronyban a 22 nikkelezett tolópotis ekvalízer volt...:C

    ''Megmutassam én is hogy mim van?''

    Nem dicsekvésből írtam butuska. Negyvenegynéhányezer Ft. Nincs nagyon vele mit dicsekedni. Nem kabrióferrari, de olyant tud, amit ha te a winyós megoldást kedveled, akkor számodra nagyon is hasznos lehet...

    Nos, látom vissza tudsz durcáskodni. Csak éppen a tudásod nincs meg hozzá. Azért egy próbának elment. Jó szemtelenre sikeredett. Javaslom, térjünk vissza a normális hangvételhez!;)

    Motto:
    ''Az optimista kijelenti, hogy a lehetséges legjobb világban élünk, a pesszimista tart attól, hogy ez igaz.'' /James Branch Cabell/

  • DrSoul

    őstag

    Ez nem semmi, ami itt történt :D
    Na békületek ki! :D És mondjátok már el az éltkorotokat, csak úgy poénból :))
    Ambro: Tőled kérdezem elsősorban, mert úgy látom értesz hozzá, de persze ezzel senkit se szeretnék megsérteni. Persze mindenki válaszát kérem, hisz több ujj többet ír :DDD
    Tehát, mint erokenél, nálam is ez a helyzet: A legolcsóbb, jó minőségű DVD író kéne, aminek van DV portja. A Yamada 8400X az most végül milyen? Dícsérik, kevésbé dícsérik, végül senki se szídja, de pl. állítólag nem olvas minden Divx-et. Ja, mert ez is szempont: minél több cuccot olvasson. PErsze nem döl össze a világ, mindent biztos semmi se tud olvasni, vagy legalábbis nincs rá pénzem.
    Amúgy nem tudom, többiek, de én egyértelm, hogy nem választanám a 72perces írást (hacsak nem videokameráról), hisz egy film általában 90-120 perces.
    Más: fontos, hogy legyen A3-as dekódolója?
    Melyik a jó minőségű DVD lemez? Pl Verbatim?
    Na, osszátok az észt! :R

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • DrSoul

    őstag

    LEhet, hogy nem értek a DVDírókhoz, de marketinghez igen! :) Neeem, de viccet félretéve, véleményem szerint Karácsonykor le mennek az árak, de több selejt cucc van a polcokon. Ez tuti. Nincsenek csodák, ebbe meg nekem higgyetek (vagy hogy kell írni :D)

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • Tangerine

    senior tag

    > Bocsánatot kérek a stílusért! Nem vagyok egy született diplomata. Mindenesetre azt sejtheted, hogy nem azért vagyok itt, hogy téged
    > sértegesselek. Kevés az időm, ezért célratörően igyekszem fogalmazni. Kérlek nézd el nekem, ha nem mindig a megfelelő szavakat használom!

    Ha kevés az időd, akkor ne fórumozz. :)
    Csak kissé idegesítő ez a kioktatósdi, és a ''mindenki hülye rajtam kívül'' hozzáállás.

    ''Fő funkciója az, hogy a TV-ből vegyen fel cuccokat, mikor esetleg nincs otthon az ember.''

    > Ha esetleg nincs otthon az ember? Ez is benne van a használatiájban? Nem hiszem.

    Miért ne lehetne benne?

    > Vegyél fel akkor amikor otthon vagy. Akkor biztosan nem kell bele winyó.

    Akkor esetleg meg is nézhezem, ha otthon vagyok. És akkor vinyótlan sem kell. :F

    Pont azért kell, hogy akkor vegyen fel mikor a felvenni kívánt műsor idejében 1, nem érek rá TV-t nézni, 2, nem vagyok otthon.
    Nem tudom miért olyan bonyolult ez.

    > A hirdetések alatt betehetsz egy másik RW-s korongot. Aztán a PC-den elkészíted a kész anyagot és kiírod egy P-es korongra.

    Nem szeretnék egy ''egyszer megnézős'' műsort/filmet, még feldarabolni, vagy átvinni a PC-re. Még a reklámokat sem vagdalom ki, csak egyszerűen
    áttekerem, és megnézés után letörlöm. Ha esetleg meg akarom tartani, akkor megvágom/kiírom, de ilyen még nem nagyon volt. :DDD

    > Ez is egy megoldás, meg a videotéka is. Te egy harmadikat választottál, amihez nem árt még egy jól kötött lakásbiztosítás...

    > ''Ebből is látszik, hogy még fiatal és oktondi vagy.''
    > Fals! Sajnos az öregebb, megfontoltabb korosztályhoz tartozom. Te viszont valószínűleg tapasztalatlan fiatalember vagy, hogy még
    > egy biztosítós vitád sem volt... ...vajha cserélhetnénk életkort...

    Nem biztos, hogy jól járnál. :))
    Biztosítót meg tudni kell választani. ;)

    >''Akkor figyu, elmagyarázom (lassan írok, hogy Te is megértsd)''
    >> Diplomás mérnök vagyok. Ettől még beszélhetsz lassan, de ne marhaságot. A szünetmentesed max húszezer Voltot képes szigetelni. (Lapozd csak

    > fel a használatiját és ott fog rád vigyorogni az adat.) Ha a közelben csap le a villám, akkor ennek lehet akár az ezerszerese is ami a >
    hálózati aljzatodon megjelenik.

    Lehet. De ha nem érne semmit, nem tennék bele. Lehet, hogy 9 alkalommal megvédi, és csak 10-edszerre megy tönkre.

    > Azon kívül én az antennára is gondoltam, amit nem hiszem, hogy véd a szünetmentes tápod.

    Az ellen nem véd! :DDD
    Azt tényleg nem védi, de 100%-ok megoldás nincsen. Ha lenne, nem kötnék biztosítást.

    >>''Csak nem megvetted kilóra a Tesco gazdaságos DVD-turkálót?''

    > De. Onnan is megvettem mindent aminek számomra volt értéke. Miért nevetsz ki? Van rá okod? Mert szerintem nincs...

    Elég hulladék filmek szoktak lenni, de beismerem, hogy én is meg szoktam nézni, és néha-néha ki lehet fogni 1-1 jobbat.
    Azért kíváncsi lennék, hogy hány olyan DVD-d van, amelyet még sosem néztél meg az 1700-ból. Szerintem az IMDB-n sem lehetne ennyi megnézésre
    érdemes filmet kibogarászni.

    ''> Ha történetesen ráférne a hangyafasznyi méretű winyódra, akkor is évekig tartana amíg rámásolom.

    >> Szerintem rajtad kívül másnak még nem juthatott eszébe ekkora baromság. Mi értelme lenne lemezeket a vinyóra másolni?''

    >Ugye-ugye, már elfeledted, hogy a baromságot éppen te mondtad azzal, hogy az asztalid winyóján könnyebb keresni... ...szerintem is
    >

    baromságot mondtál. Mekkora az a winyó? 80-200GB-os? Mi fér arra? Megmondom. Az én fogalmaim szerint semmi...

    Ember! Te még mindig nem érted? (hiába a ''diploma''?)
    A TV-ből korábban felvett műsorok műsorok/filmek között akarok válogatni, nem DVD-ről filmeket felmásolni a vincsire.
    80 GB-os vincsi van benne. Erre 17 - 136 órányit lehet felvenni minőségtől függően.
    Bőven elég pár hétnyi TV műsort megnézésig megőrizni. Nem kell lemezekkel bohóckodni, meg azt lesni, hogy éppen otthon legyek a megfelelő időben, hogy kicseréljem.

    >>''Kényszerből. Nem. De semmi hasznát nem venném egy vincsi nélkülinek. Az legfőbb szempont volt, hogy csakis olyat.''

    > Írtam neked, hogy ezzel nem vitatkozom. Megint leírom: Ha neked ez szempont, akkor neked megéri. Másoknak viszont a tények ismeretében
    > tűnhet baromságnak is. Én először árnyaltabban fogalmaztam: Mókusvakítás. Mert szerintem az. Mint annó a HiFi-toronyban a 22 nikkelezett
    > tolópotis ekvalízer volt...

    Szerintem ha tiedben lenne egyből átéreznéd a hasznát.

    >>''Megmutassam én is hogy mim van?''

    >> Nem dicsekvésből írtam butuska. Negyvenegynéhányezer Ft. Nincs nagyon vele mit dicsekedni. Nem kabrióferrari, de olyant tud, amit ha te a
    >> winyós megoldást kedveled, akkor számodra nagyon is hasznos lehet...

    Na látod, ez egy teljesen haszontalan cucc (mókusvakítás). Ennek a cuccnak a képességeit szinte ingyen meg lehet valósítani máshogyan.

    > Nos, látom vissza tudsz durcáskodni. Csak éppen a tudásod nincs meg hozzá.

    :R Nem vagyunk Rád méltók! :R
    :o Taníts Mester!:o
    :DDD

    > Azért egy próbának elment. Jó szemtelenre sikeredett. Javaslom,

    > térjünk vissza a normális hangvételhez!

    Ahogy gondolod.

    > ''Holnap neked dolgozom''

    Nekem. :)

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Ambro #154 üzenetére

    ''Nézd, én ismerem a DVD-írás elméletét, a korong-gyártási technológiákat, és az azokból fakadó hiányosságok következményeit épp úgy, ahogyan a PC-s írókét is.''
    Akkor azt is biztosan tudod, hogy az 1x és a 2x DVD-RW lemez a ''DVD-RW Revision 1.0'' szabvány alá tartozik (ennek 1.1 és 1.2-es verziói), míg a 4x DVD-RW már a ''DVD-RW Revision 2.0''-ba.
    És azt is biztosan meg tudod magyarázni, hogy nevesebb gyártók, pl. a Panasonic az asztali DVD-felvevőinél miért is sorolja fél oldalon keresztül a támogatott lemezformátumokat, ha a később megjelenő lemezeket úgyis fogja tudni írni(olvasni) majd?

    ''A hengeres hulladék lemezekkel piacra történő tömegírásnak és az otthoni minőségi lemezekkel történő szórakozást szolgáló asztali DVD-írást ne vegyük egy kalap alá ha lehet kérni...''
    Ne hidd, hogy rajtad kívül mindenki bóvlit használ: az íróm többek között az eredeti tokos Verbatim és TDK DVD-RW 4x lemezeket sem volt hajlandó felismerni, míg ugyanezen gyártók 2x-es újraírhatóit gond nélkül kezelte.
    Arról ne is beszéljek, hogy a megírt -RW 4x-es lemezeket a 2-2.5 éve vásárolt asztali DVDplayerek közül több nem tudja beolvasni, miközben ugyanezen márkák 1x-2x lemezeivel működnek.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Ambro #154 üzenetére

    ''Mondhatom neked, hogy a PC-s íróknak és az asztali DVD-írókban lévő speciális íróknak szinte semmi közük sincs egymáshoz. Csak az elvük azonos. A működési sajátosságok tekintetében távolabb vannak egymástól mint az a bizonyos két város.''

    Akkor Te vagy az az ember, aki ezen a topikon felmerült, és azóta is megválaszolatlan kérdésben tudja a frankót: hányszoros sebességgel írják az aztali DVD írók a lemezeket?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Ambro #153 üzenetére

    ''ha egy villám képes áthidalni a felhő és a házad közötti 6-8 kilóméteres távolságot, majd pont a te kis húsz centiméteres fémből készült szünetmentesed fogja útját állni?''

    A szünetmentesben lévő villámvédő nem az útját állja, hanem a földelés irányába engedi tovább.

    ''az én ezerhétszázegynéhány darabos gyűjteményem nem férne rá, és ráadásul azok nekem eredeti gyári korongok. Ha történetesen ráférne a hangyafasznyi méretű winyódra, akkor is évekig tartana amíg rámásolom.''

    A felvevőben lévő vinyó nem ezt a célt szolgálja, hanem hogy a TV-ből felvett műsort tárold rajta, amíg meg nem nézed. Aztán vagy törlöd, vagy átírod DVD-lemezre. (Amit aztán vagy elteszel, vagy a számítógépen kedvedre átszerkeszted.)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Ambro #157 üzenetére

    ''Ha esetleg nincs otthon az ember? Ez is benne van a használatiájban?''
    Csak a TV-knél írják, hogy ne hagyjuk huzamosabb ideig működni felügyelet nélkül, de ilyen tiltás már 20 éve a videóm kezelésijében sem volt.

    ''Vegyél fel akkor amikor otthon vagy.''
    :Y
    Akkor meg miért van bennük a programozható felvétel? (egy hónapra előre)

    ''A hirdetések alatt betehetsz egy másik RW-s korongot.''
    Miközben jóizűen alszom az ágyamban? Vagy miközben a másik csatornán nézem a másik műsort? (És ha nem egyszerre vannak a reklámok?)

    ''Mekkora az a winyó? 80-200GB-os? Mi fér arra? Megmondom. Az én fogalmaim szerint semmi...''
    Az én fogalmaim szerint pedig 20-50db lemeznek nem kell a szobámban szanaszét hányódnia.
    Szerintem baromi jó dolog a vinyós asztali DVDfelvevő, csak átverve érzem magam, amikor azt látom, hogy ugyanolyan készülék 80 és 120G-ás változata között 20-30e Ft a különbség, miközben a két vinyó ára között ~4eFt. Ezért nincs ilyenem. (Egyelőre!)

    ''A szünetmentesed max húszezer Voltot képes szigetelni.''
    Ez túlzás. Olyan 2000V körül tud.

    ''Ha a közelben csap le a villám, akkor ennek lehet akár az ezerszerese is ami a hálózati aljzatodon megjelenik.''
    Ez ellen nem véd semmi, és a falból kihúzott DVD is elég a házzal együtt... :) Viszont nagyobb az esélye, hogy egy autó elgázoljon, mint ennek.
    Ha az áramhálózatba vág a villám, az fel van szerelve villámvédelemmel, és 1000V feletti feszültség nem jut be a házadba. Ezt a feszültséget viszont a villámvédős szünetmentes le tudja kezelni. (Ha földelt konnektorba dugva használják!)

    ''Azon kívül én az antennára is gondoltam, amit nem hiszem, hogy véd a szünetmentes tápod''
    Nálam olyan MGE túlfeszvédős konnektor van, amelyiken az antenna koaxot kell átvezetni, és a 230V mellett azt is villámvédi.

    [Szerkesztve]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Ambro #134 üzenetére

    H!I

    Ez szep es jo....Csak kar hohu a filips van rairva:- (((

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Ambro #143 üzenetére

    HI!

    Ezert van alegnagyobb belkin elotte a gold szeriabiol... vedi a 220-at es koaxot is, meg megf sok mindent de a tobbi nincs kihasznalva /mongyuk nem baj ha a foldelesed noralisnameg van csinalva:- ))) Bővebben: link /
    az aramszunetrolmeg annyit, hogy a pana-im jo nheany oras szunettelsisiman megbirkoznak, raadasul mivel az ora auto hangolasu ha az elcsusizk aszt is osszehozzak elobb utobb, mellesleg falun tenyleg mazsa szamra van, de itt felenk a 8 szognel az ez evit meg mindig egy kezezem szamolo0m meg:- )))
    HAt tugya a fene en marneha nagyon unom cserelgetni azt a 15-20 lemeszt
    vegul is egy indok maratt, Te nem fizecc ki annyit, mas meg igen, de aht embere donti...

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Ambro #147 üzenetére

    hi!

    Erdekes aki eddig nem dolgozxott ram-ra az mind eltei az rw-t, eki meg hasznalt amr ram-ot az vhogy annyira nem:- )))
    Amugy egy kerdeses ami erdekesl: a lemezeneditalas megoldottak mar ugy hogy a torolhejj hej felszabadul? mert eddig erre emg nem valaszont senki:- (((

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Tangerine #148 üzenetére

    HI!

    Aha most mar lehet hogy ertem mire gondolt:- )))
    Tugya a fene nekem ott a samsung 935-os a pana mellet en filmeket azon nezek:- )))
    Amugy ha soakiag nem lesz a Pana s97-nek divx-es verzioaj emg avegen belenyulok a Samsung 945-be:- ))) de a felveveot akorsem nyuzm nuindeel hujejsegel:- )))
    /habar keves stabilabb meghajtoletzik mint a pana-je:- )))/

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Tangerine #150 üzenetére

    HI!

    An alomt nem csak en vagyok ugy afilipsel mint az ordog a keresztvizzel:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Ambro #154 üzenetére

    HI!

    Akkor csak halkan sugom, hogy a jvc-ben a lg-jei vannak, a panak-ban a pana-k, a ram-os toshibakban a pana a samsunsug felelk, amik tudnak ramot az megint csak pana... /rgebbiek bisztos, ujabaknal meg megy az egyesztetes/
    Amugy ha aramszunet eseten kimarad 1-2 film az oke de a tobbi gond nelkul tovabb???

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #163 üzenetére

    HI!

    Aszem most leirtad amit kartam volna es emnnyivel szebb a Tied:- )))

    udv

    neduddki

    mod: a 164-gyel megitn csak egyer ertek... anyit tennek hozza hogy nalam az ups elott is peihen egy kis belkin:- )))

    [Szerkesztve]

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz erdoke #152 üzenetére

    H!I

    En mar csakmaradok PAna szintes es akkor az es20-as erdemes megnezni, ket ev gar, klasszikusas a legstapasabb drive, plusz tokso Ram-amity Te nagyon szerecc:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Ambro

    tag

    válasz DrSoul #158 üzenetére

    51

    ''A legolcsóbb, jó minőségű DVD író kéne, aminek van DV portja.''

    Nincs összegzésem. Mivel a gyártók nem adják meg a DV-port kompatibilitást, nem is foglalkoztam vele eddig. Zsákbamacska dolog anélkül megvenni. Amúgy miért pont a legolcsóbbat keresed? Az egyben a legsilányabb szokott lenni...

    ''Más: fontos, hogy legyen A3-as dekódolója?''

    Nem tudok olyanról amiben ne lenne. Ettől még lehet, hogy a legolcsóbbakban nincs...

    ''Melyik a jó minőségű DVD lemez? Pl Verbatim?''

    Én a Philips DVDR75-ömhöz Philipset RW-set használok. Tökéletes.

    ''Na, osszátok az észt!''

    Segítek szívesen, ha van időm és kedvem, de nem szeretem, ha ezt észosztásnak tekintik...

    Motto:

    ''Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van.'' /Konfucius/

  • Ambro

    tag

    válasz Tangerine #160 üzenetére

    ''Csak kissé idegesítő ez a kioktatósdi, és a ''mindenki hülye rajtam kívül'' hozzáállás.''

    Melyik volt az a mondatom? Nem lehet, hogy csak nagyon kényes vagy? Adjak jó tanácsot pár sorban, de még legyek hozzá diplomata is? Hümmm? Gondolod neked ugyanez sikerült?

    Egyet viszont tehetek. Elkerüllek. Remélem ezen már azért csak nem sértődsz meg? Ne válaszolj, nem olvasom el:

    Tangerine ignore on.

  • Ambro

    tag

    válasz mr_ricsi #161 üzenetére

    ''Akkor azt is biztosan tudod, hogy''
    ''És azt is biztosan meg tudod magyarázni, hogy''
    ''Ne hidd, hogy rajtad kívül mindenki bóvlit használ''

    Hogy itt mi van ma?..

    Motto:
    ''A beszéd - utazás, amelynek célja van, ezért az utat fel kell térképezni. Aki úgy kezdi, hogy nem tart sehová, általában oda is jut.'' /Dale Carnegie/

  • Ambro

    tag

    válasz mr_ricsi #162 üzenetére

    ''hányszoros sebességgel írják az aztali DVD írók a lemezeket?''

    A 0.2 és az 1 szeres között bármi elképzelhető. Az új winyósak pedig akár 8 szoros sebességgel is át képesek írni a winyójuk tartalmát lemezre.

    Miért kérdezed? Vizsgáztam életembe eleget. Most mi van, ha nálad is átmegyek ötössel? Nyerek egy hétvégi-valneszt a feleségemmel?:))

  • Ambro

    tag

    válasz mr_ricsi #163 üzenetére

    ''A szünetmentesben lévő villámvédő nem az útját állja, hanem a földelés irányába engedi tovább.''

    Hát persze, és talán a csomóponti törvényt is tanultad, -nemigaz?

    Ne kavarjatok már ezen emberek! A mai készülékek csippjei 1.5-5Volt egyenfeszültséggel működnek. Már 20% túlfeszültségtől is úgy elfüstöl egy-egy kényesebb csipp mint a zsír. Hol van akkor még ahhoz amit villámláskor kaphat...

    ''A felvevőben lévő vinyó nem ezt a célt szolgálja, hanem hogy a TV-ből felvett műsort tárold rajta, amíg meg nem nézed. Aztán vagy törlöd, vagy átírod DVD-lemezre. (Amit aztán vagy elteszel, vagy a számítógépen kedvedre átszerkeszted.)''

    Jó az ilyesmit tudni. Megjegyzem, mert ki tudja, hátha kérdezik valami kvízműsorban...:C

  • Ambro

    tag

    válasz mr_ricsi #164 üzenetére

    ''de ilyen tiltás már 20 éve a videóm kezelésijében sem volt''

    Mit össze kekeckedtek velem. Én azt mondtam volna, hogy a DVD-írókéban benne van? Hol? Mutasd!

    ''Szerintem baromi jó dolog a vinyós asztali DVDfelvevő''

    OK-OK-OK!!! Megadom magam! Ne lőjetek! Holnaptól egy plakátember leszek ezzel a felírattal a nyakamban, csak hagyjatok már ezzel békén, mert nem fogok idejönni többet...

    Nézd, én elmondtam amit tudni kell róla szakmailag. Ti meg hajtogatjátok a magatokét. Én ezt a magam részéről ezennel befejezettnek nyilvánítom. Pont.

    Motto:

    ''Az a legköltségesebb ostobaság, ha szenvedélyesen hiszünk egy nyilvánvalóan hamis dologban.'' /H. L. Mencken/

  • Ambro

    tag

    válasz neduddki #167 üzenetére

    ''Amugy egy kerdeses ami erdekesl: a lemezeneditalas megoldottak mar ugy hogy a torolhejj hej felszabadul?''

    Az RW-snél igen, de nem tökéletes. Ha középről törölsz valamit beleütközhet a felvétel a következő anyagba...

    Én a filmeket 2 órás üzemmóddal szoktam felvenni R-es lemezre. Aztán utólag leszélezem, kiveszem belőlle a reklámokat, majd lezárom. Természetesen rajta marad a korongon a kivágott rész is, de kit érdekel? Az olvasó nem látja ezeket a ''hiddenbe'' tett részeket. Az egész dolog megvan pár gombnyomással és az eredmény tökéletes. Egyébként ehhez még otthon sem kell lennem, mert ha kifut az írás, lekapcsolja magát a készülék és a fentieket majd akkor végzem el, ha ismét a készülék előtt vagyok.:)

  • DrSoul

    őstag

    válasz Ambro #173 üzenetére

    Bocs, de félreérted. Az ''osszátok az észt'' az afféle szleng itt a forumokban. Tudom, hogy ahétköznapokban kicsit mást jelent. De bocsánat, ha ezzel téged, vagy bárki mást megsértettem. Nem állt szándékomban.
    Amúgy miért fontos, hogy PC-részéről is kompatibilis legyen a DV port? Nem értem, mire jó? Mondjuk firmware frissítésenk kívül, ami eleve garanciavesztéssel jár, tehát olyat eleve nem csinálnék.

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • Ambro

    tag

    válasz DrSoul #180 üzenetére

    ''Az ''osszátok az észt'' az afféle szleng itt a forumokban.''

    OK, már értem.

    ''Amúgy miért fontos, hogy PC-részéről is kompatibilis legyen a DV port? Nem értem, mire jó? Mondjuk firmware frissítésenk kívül''

    Nem, a firmverfrissítésre nem igazán alkalmas. Ellenben jó opció, ha a PC-ről, egy videóvágó-programból közvetlenül rá lehet kapcsolódni az asztali DVD-íróra. Először-is, RealTime látod a készülő anyagot a TV-n. Ez nagy spórolás, mert egy ehhez a dologhoz szükséges speciális PC-s kártya ma akár százezer Ft fölötti bruttó árban is lehet. Másodszor pedig, az így ''kiküldött'' anyagot gombnyomásra képes felvenni az aztali író. Mire végignézed a TV-den, hogy mit is alkottál, már a kezedben is tarthatod a végeredményt...

    Nézd, ha téged a videó utómunkálatok teljesen hidegen hagynak, akkor ez számodra nem érték. Viszont akit érdekel, vagy netán a családban valaki pont ilyesmi fejlesztésen töri a fejét, annak egyáltalán nem mindegy, hogy akár az író árának a többszörösét is megspórolhatja, ha kompatibilis írót választ.

    Amúgy a kompatibilitás nem is igazán jó szó ide. Ugyanis alapból kompatibilis mind, de egyes gyártók ''letiltják'' azokat az eszközöket amik nem videókameraként jelentkeznek be ezen a porton. E tiltásnak pedig nem technikai, vagy szabványügyi okai, vannak, hanem cspusztán marketinges megfontolások...

  • DrSoul

    őstag

    válasz Ambro #182 üzenetére

    Értem, de valahogy nekem ez sose jutott volna az eszemben. Hisz ha van időm szoktam editálni, kis családi klipek stb. De én ezt úgy csináltam, hogy az anyagot betölöttem a PC-be (mert mondjuk 3db miniDV kazettáról válogattam az anyagot), a programmak összevágtam a részeket stb, zenéhez igazítottam, és közben mindig valós időben lehetett eredményt nézni preview-ba, ahányszor akartam, monitoron. Ha végül kész volt az egész (ami ugye mpeg2, ha jól tudom, tehát a DVD minőség, nem tömörített, hanem ahogy a kazettáról levettem.), akkor két választásom volt/van: vagy elmentem, és kész kíírom DVD-re akár (de nincs DVD íróm még a PC-n se, bár mostmár esedékes), vagy tömörítem (renderelem, így mondják? Már nem emlékszem, régen csináltam). Az utóbbit csináltam. De ha van DVD írom a PC-n, akkor könnyű lesz, szép minőségbe megmarad a kis filmem. Mire kell itt az asztali DVD? Bocs a lassú felfogásomért, de még mindig nem értem. Annyi a különbség, hogy real time a monitoron látom az eredményt.

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • joey7

    őstag

    válasz DrSoul #183 üzenetére

    ''Annyi a különbség, hogy real time a monitoron látom az eredményt.''- ez igaz,de ha kiírod DVD-re akkor azért teszed mert a tévében szeretnéd majd visszanézni,ezért jobb ha rögtön ott látod a munkád eredményét,hiszen a monitoron nem ugyanúgy látod a filmet.


    [Szerkesztve]

  • DrSoul

    őstag

    válasz joey7 #184 üzenetére

    Annyi a különbség, hogy monitoron nagyobb a felbontás. Tehát ez igaz, hogy nem teljesen olyan, de ha tudom, hogy milyen felbontásban dolgozom (ha lesz DVD írom, akkor pl. mpeg2 formátum lesz valszeg), akkor tudom, hogy a TV-n jó lesz.

    Tehát ha jól értettem, és csak ezért fontos, nekem akkor nem fontos ez a funkció, hisz inkább ''elképzelem'' az eredményt a TV-n (és úgyis jó lesz), mint hogy tologassam a PC-hez az egész TV-t, kábelezzek, figyeljek, hogy a gyerekek ne rúgják fel... Na: nekem nem ér meg ennyit. Tehát lehet sima, butított DV port.

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • Ambro

    tag

    válasz DrSoul #183 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy azt mondod, nem érted, egészen jól összefoglaltad a dolgot.

    Igen, a legfontosabb különbség az, hogy a TV-den valós időben láthatod az eredményt. Ha egyszer látnád, könnyebben megértenéd, miért jó ez. Azért megpróbálom neked röviden elmondani:

    Először is a TV-n és a PC-monitorod kisablakában nem ugyanazt látod. Mások a színek, más a kontraszt, mások a mozgások, stb. Például, nem látod, hogy az a felvételrész amit éppen a főhelyre szeretnél illeszteni, pont homályos, vagy éppen hangyás, mert kevés volt a fény. Ha TV-n nézed, akkor azt a jelenetet a homályossága miatt élből kivágod, nem pedig a fő helyre rakod. A hangyás részt pedig először megszűröd és utána használod fel. A színvilág miatt a PC-monitorán képtelen lennél fehéregyensúlyt állítani, míg a TV-den ez melbevágóan látványos. Ott el sem tévesztheted. Stb.

    Namost, képzeld el, hogy ilyen dolgokat én napestig tudnék neked mutogatni...

    Leírtad, hogy te hogyan csinálod a lecsót. Ha megnéznéd egyszer, én hogyan csinálom a tűzdelt őzgerincet, lehet te is kedvet kapnál a szakácsmesterséghez. Akkor viszont rögtön elkezdenének hiányozni a hozzávaló kellékek is.:B

  • joey7

    őstag

    válasz DrSoul #185 üzenetére

    ''és csak ezért fontos,'' -nekem ez jut eszembe így hirtelenjében, de mások majd tesznek még hozzá szempontokat ha vannak.:)

  • Ambro

    tag

    válasz DrSoul #185 üzenetére

    ''hisz inkább ''elképzelem'' az eredményt a TV-n (és úgyis jó lesz), mint hogy tologassam a PC-hez az egész TV-t, kábelezzek, figyeljek, hogy a gyerekek ne rúgják fel...''

    Ki mint él, úgy ítél... Ezek szerint amit írtam felesleges volt? Pedig azt hittem segítek vele...:(



    Motto:

    ''Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' /Salvadore Dali/

  • joey7

    őstag

    válasz Ambro #188 üzenetére

    ''Ezek szerint amit írtam felesleges volt''- ha vmit számít akkor nekem nagyon hasznos volt(ez is) ;)

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Bocsi, ha egy kicsit OFF leszek...

    Szóval az egyik ismerősöm szeretne TV adást DVD-re venni. Az olcsó, lassabb, és bonyolultabb, de talán jobb minőséget és nagyobb rugalmasságot ígérő PC-s digitalizálás (VIVO-s kártya / digitalizáló kártya) és az asztali DVD felvevő között vacillál. Én az utóbbiról semmit sem tudok (mondjuk az előbbiről se sokat :DDD). Szóval a kérdésem az lenne, hogy adott ár / érték arányba ki melyiket tartaná jobbnak.
    Az elfogadható minőség mellet egyébként szempont lenne még a szerkeszthetőség. A szerkesztés alatt a reklám-blokkok eltüntetését, felíratozást, apróbb (pl. logó eltüntetése) módosításokat értek. Ehhez kapcsolódna másik kérdésem: Mennyire kezelhető könnyen ez a DVD-VR amit (ha jól tudom) az ilyen asztali felvevők hoznak létre PC-n. Egy másik potyikban egy PH!-s kolléga elég sokat szívott pl. vele: Bővebben: link

  • DrSoul

    őstag

    válasz Ambro #188 üzenetére

    NEm volt felesleges. Csak nézd meg az időpontokat: rögtön 20sec. után írtam, gondolom nem képzeled, hogy annyi idő alatt reagállok, meg előtte el is olvastam :D A lényeg, hogy írtam még egy hsz-t a sajátom után, magyarúl el vagyok én saját magam is :DD
    Érdekes amit írsz, én biztos amatőr vagyok, de én nem így közelítem meg a dolgot. Na akkor most sokat írok :)
    Eleve az a helyzet, hogy nincs profi berendezésem, a kamera is pici kamkorder, az objectív kommersz, stb. A szerkesztőprogramom se a legprofbibb (Ulead VideoStudio7), az biztos, és a tapasztalatom is egy amatőré.De: én ezeket amiket te írsz, én a felvétel idejében oldom meg (legalábbis erre törekszem). Tehát fehéregyensúly, fényviszonyok shutter sebessége stb. Amikor már vágok pl. színeken én már nem manipulálok (mondjuk én szerintem az én progimmal nem is lehet, legalább is nem láttam ilyen funkciót). Én jeleteket választok: ha jó, ok, ha nem, nincs. Persze kőkeményen léteznek kompromisszumok. Tehát elképzelel valamit a fejembe, és aztán ahhoz gyűjtöm a létező anyagot. A legideálisabb lenne mindig tudatosan készíteni felvételek, néha tudok, de idő hiányába nem megy. Így abból ''dolgozom'', amim van, és sajna az egyik felvételen a kép biztos szemcsésebb, és már a monitoron is látom, azt is, hogy éles-e vagy sem (nem tudom, biztos fordítva működök, de mivel kisebbek a monitor pixelei, nagyobb a felbontása, tehát ha vmi nem stimmel én előbb veszem észre ott, mint a tv-n.)
    Tehát én az a típus vagyok, aki egy fénykép esetében is inkább mindent beállítok, akár ernyőt is (ha lenne) fényt mérek stb. és utána jön a click, nem az, hogy ellövöm, azt majd Photoshopban helyre rakom. Félreértés ne essék, nagyon szeretem ezek a progikat, és jó, hogy sok mindent lehet csinálni, de ha lehet, már élőben próbálok koncentrálni a dologra. Persze ez legtöbbször megvalósíthatatlan, maga az eszközök miatt. ez van. De hát nem a Universal Pictures-nek dolgozunk, nemde :DD

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • erdoke

    titán

    válasz Ambro #173 üzenetére

    Némi értelmezési hiba: A legolcsóbb, jó minőségú.
    ''A legolcsóbb, még jó minőségű...'' Így talán tisztább.
    Ez nálam nem a legolcsóbbat jelenti, és nyilván nem a legsilányabbat.

    A firewire bemenet nekem DV kamerához kellene, egyéb fícsörök nem hoznak lázba, nincs rá időm.

    A Philips +RW talán a legjobb a fajtájában, ezzel egyetértek.

    A legjobb aláírás a héten

  • userZ

    tag

    hali!
    Lg RH7500 asztali, vinyós, divx-es dvd pörkölőrővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vásárlás előtt állok és bármi észrevételt szívesen olvasnék a ketyeréről! Előre is köszönet!

    Stop the Earth, I want to get off!

  • Ambro

    tag

    válasz joey7 #189 üzenetére

    ''ha vmit számít akkor nekem nagyon hasznos volt(ez is)''

    Igen, számít. Ezért csinálom...:B

  • Ambro

    tag

    válasz <Adamsky> #190 üzenetére

    ''Szóval a kérdésem az lenne, hogy adott ár / érték arányba ki melyiket tartaná jobbnak.''

    Ha csak e kettő közül lehet/kell választani, akkor az asztali DVD-íróval jár jobban. Ez egyértelmű. Viszont ajánlhatok a PC-s megközelítésre valami mást:

    http://www.canopus.hu/mozilla/advc55.htm

    ''Mennyire kezelhető könnyen ez a DVD-VR amit (ha jól tudom) az ilyen asztali felvevők hoznak létre PC-n.''

    Szakértelem nélkül minden bonyolult...

    Motto:
    ''Minden szakma a laikusok elleni összeesküvés.'' /George Bernard Shaw/

    :))

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Ambro #179 üzenetére

    HI!

    Hat akkor nem sokat javutl a hejjzet eza biobi:- (((
    Amugy en mindnet ram-ra es vagy a asztalin kepkocak pontossaggal lehet kiszedni dogokat, vagy a szamitogepen teszem eszt meg es utanna itom ki, mivel akodaolas nem tortenik igy asztan marad aminoseg.
    Amugy nalam akovetkezo megy, nonek be van allitva egy musor amit minde du felvesz ram-ra, a musor maga 42 perc, de hala a magayr musorszolgaltatok kitunosegenek elotte 3 utanna 5 perc rahagyas kell, na meg a reklam, ez osszesen 1 ora, VPS/PDC meg ugye nincs:- ((( na most ennek okan este szepen kivagok mindnet belule, es mivel 4 orasat hasznalok /~2Mb megnezni leorolni boven oleg az is/ ezert egy heti anyag 1 lemezre siamn felfer /5 resz/, amugy a komplett vagas szeitnem 3.-4 perc alatt meg van, hijjab gyakorlok eleget:- ))) na ijjen esetkere sem elhanyagolhato a hdd meg ugye aram:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Ambro

    tag

    válasz DrSoul #191 üzenetére

    OK. Értelek.

    Nézd, kitűnik az írásodból, hogy te bizony egy igényes ember vagy, csak erősen korlátozottak a lehetőségeid és a szakértelmed. Ezeken változtahatsz, ha akrsz és ha van rá pénzed, időd, hogy valóban megtedd. Amit tölem várhatsz az leginkább az, hogy az igényeiddel és anyagi lehetőségeiddel neked mi javasolható leginkább. Ezer és ezer amatörrel foglalkoztam már életemben. Én félszavakból is értelek, ne aggódj. Viszont ha nem akarsz változtatni, azzal nem tudok mit kezdeni...


    Motto:

    ''Egy gödör ásását leszámítva kevés dolog van, amit rögtön legfelül lehet kezdeni.''
    /Harry Lorayne/

    :))

  • neduddki

    nagyúr

    válasz DrSoul #181 üzenetére

    HI!

    Na de Dr. Ur. egy ijjene gyszeru dogot enm tudni....:- ((((
    Bővebben: link

    udv

    neduddki

    p.s. : - )))

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Ambro

    tag

    válasz neduddki #196 üzenetére

    Igen.


    Motto:

    ''Semmi sem igényli annyira a változtatást, mint mások szokásai.'' /Mark Twain/

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Ambro #197 üzenetére

    HI!

    Hat trugya a fene en meg analog vilagban kieltem magam a nagy vagasokkal mindennek...:- )))
    Amughy nekem azo a tapastalataim, ami monitoron klatok annal csak jobbal tudok talakozni tv:- )))
    Az meg hogy feheregyensujj meg egyeb nyalnksagokkal foglakozak, szerencsemre idohianym kelloen elvette a kedvem:- ))) Mongyuk ha ennyire komojjan veszed a vagast akkor egy leharcolt kontroll egyseget szerenzek be a hejedbe /ne agy eg ujat/ nem nyuzna ezzel atvmet... amug a kisabalakkal meg vhogy nem ertek egyet amieet eddig vegginesztem azokban akivant erdemeny szepen hozhato ki tejjes abalkra...

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Új hozzászólás Aktív témák