Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz digikábeles #3100 üzenetére

    Nekem azért ajánlották az MKVToolnix-et, hogy ne csússzon a hang. Próbáld ki, ez is gyors.

  • digikábeles

    aktív tag

    válasz pinnacle #3101 üzenetére

    Köszi, ki fogom próbálni. Egyébként valamilyen videó szerkesztős fórumon biztosan tudnának neked szakszerűbb választ adni, mint én.

  • jeffo

    tag

    A Panasonic DMR-EH68 merevlemezes felvevőnek elértem a címkorlátját a napokban - összesen 499 cím vehető fel rá, utána nem indítja el, és a beprogramozottnál felkiáltójelet ad, mint amikor kevés hely lenne.

    Sajnos elfoglalt voltam mostanában, és amiket így ledaraboltam a felvett műsorokról, előtte-utána, azok rajta maradtak a felvevőn, valamint olykor ha találok érdekes ajánlót, reklámot, azt is meghagyom. Részben efolytán gyűlt össze ennyi cím, valamint sok sorozat epizód van a merevlemezen, de igyekszem kiarchiválni dvdre, ha nézetlenül is, így majd csak lefaragok ebből, hogy ne legyen gond belőle a jövőben.

    Azért is írtam be, nehogy más is megjárja mint én. Mert volt hogy emiatt lemaradtam egy felvétel elejéről, nem figyeltem, és mikor rányomtam a rec gombra, akkor kapott el az idegbaj, hogy most mi van. Beprogramozásnál szerencsére nem jártam meg, de irtó ciki lehet, ha emiatt lemarad valami.

    Gondolom ugyanezen márkából mindegyiknél ez a korlát, vagy talán ez valami dvd szabvány korlát is lehet. Még nem néztem utána.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Talán saját figyelmetlenségemből ma tönkrement a Panasonic DMR-ES15 dvd felvevőm. De az is lehet, hogy eddig bírta. A mostanában általában használt Falconmedia Pro DVD-R (TTH02) lemezek helyett beletettem egy Philips DVD+R (Ritek-F16) lemezt. A formázásnál kiakadt U88-as kóddal, utána más lemezt nem fogadott el. Áramtalanítás után sem változott a helyzet.

    A Panasonic szervíz szerint kb. 40-50e lehet a javítás, 3e a bevizsgálás költsége. Hát 40e körül vettük, akkor ez felejtős.
    Az is lehet, hogy eddig bírta, bár a szervízes szerint DVD-R lemezeket ajánlott ezzel és más hasonló felvevőkkel használni. Na, ezt nem tudtam. Akkor most már a másik felvevőmbe (EH68) se teszek +R lemezt, és a Falconmedia-n kívül más márkát, mert ez eddig bevált. Philips-ből volt egy jobbfajta (InfomeR30 médiakóddal), de azt már nem lehet kapni. Azt is elfogadta az ES15. A Ritek-eset nem mindig vette be, kattogott rajta, akkor rögtön ki is vettem. Nem is értem minek próbáltam megint.

    Szóval akkor nem ajánlom nektek sem, hogy ilyen Philips lemezt, vagy akár +R-eset használjatok. Bár más márkáknál lehet, hogy vannak mindenevő írók, amelyek stabilabban kezelik a hibás lemezt. De ez még mindig érthetetlen számomra, hogy a Panasonic miért nem tudja lekezelni, miért nem fejlettebb a hibakezelése, miért nem úgy van kialakítva a szoftvere, mint ahogyan pl. egy normál számítógépes dvd írónál? Rögtön tropára megy egy gyengébb lemeztől? Na ne! Persze az is lehet, hogy eddig bírta.

    Szerencsére van még 2 felvevőm, az említett DMR-EH68, valamint egy Hyundai Mbox R600. Majd megpróbálok tartalékba valamit szerezni, gyűjteni rá, de asszem soha többet Panasonic-ot, vagy esetleg csak akkor ha USB-n is ki lehetne róla másolni a felvett anyagot. Az EH68 nem tud ilyet, csak a Hyundai Mbox, de az nem is dvd-s, csak merevlemezes.

    Egyébként már a sima dvd lemezes felvételek kora szerintem lejárt, sokkal kényelmesebb merevlemezre felvenni, és utána megvágni, az ES15-tel volt hogy megjártam, változott a csatorna adása, nem ismételték meg a filmet éjjel, aztán így potyára használtam el rá 1 dvd-t, semmi értelmeset nem vett fel, monoszkópot 1 óra hosszáig. Asszem akkor így vége a dvd lemezes felvevős korszakomnak. Az EH68 remélem még bírja 1-2 évig a merevlemezzel, mert a régebbi, az EH58, amiben szintén megdöglött a dvd meghajtó rész, 1 hónapja a hdd-vel is vacakolni kezdett, egy törlés után eltűnt egy heti felvétel, és olyan furán van az utolsó pár cím. Azóta nem mertem felvenni rá és törölni sem. Formázás lesz a vége, csak még átjátszok róla pár műsort.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Azon gondolkoztam, hogyan oldhatnám meg sok dvd lemez lezárását valamilyen alternatív módon, mivel gyakran eltettem úgy, hogy nem zártam le a Panasonic DMR-ES15 felvevőmmel a sima DVD+R vagy DVD-R lemezt. Maradt rajta több-kevesebb szabad hely, akár fél óra is, és arra még simán rátehető egy kisebb sorozat epizód. Ha 32-35 perc körül maradt, akkor 42-45 perc körüli videó is rámegy, hiszen a sima lemezes nem tölti ki a teljes lemezt, de a merevlemezről rámásolással nyerhető plusz 10-11 perc, -R lemeznél lehet több. Így akár 3 db 43 perces sorozat epizód is rámegy a reklámok kivágása után.

    Mivel a mai felvevő tönkretétel miatt megfogadtam, hogy a merevlemezes felvevőbe nem teszek soha többé pluszos lemezt, még lezárásra sem, így kérdéses volt, hogy számítógéppel megoldható-e, vagy legalább a lezáratlan lemezről leszedni az adatokat. Már hónapokkal ezelőtt megfigyeltem, hogy a Powerdvd program le tudja játszani a lezáratlan DVD+R lemezt.

    Több órányi böngészgetés után megvan a megoldás: az IsoBuster program regisztrált változata tud olyan funkciót, hogy látja a DVD+R lemezt DVD+VR módban, így egy VIDEO_TS struktúra is megjelenik a fájllistaként, amit kompletten vagy fájlonként is le lehet menteni.
    Lezáratlan DVD-R lemezt is tud menteni, de az sokkal tovább tart, szektoronként beolvassa a program az egész lemezt, és beazonosítja a videó részt, végül azt lehet lementeni. DVD-R lemezekből a régebbiek szerintem mind le vannak zárva, az újabbak meg már a jobbfajta lemezből vannak, azt meg nyugodtan betehetem az EH68-ba.

    Egyébként próbálgattam a netről letöltött Service Manual alapján nyomogatni valamiket, újraindítani, resetelni az ES15 felvevőt, de nem változott a helyzet, használhatatlan. Ha esetleg valakinek van ötlete, hogyan lehetne helyrehozni szervíz nélkül, kérem ossza meg itt velünk. Már nem tud lemezt fogadni, nem olvas semmilyen lemezt a reggeli kiakadás és U88-as elszállás után, azt jelzi, hogy van benne lemez, pedig nincs, és indításkor, tálca ki-becsukás után kattog.
    Külföldi fórumokban keresgetve sem lettem okosabb, habár nem is annyira tudok angolul. Volt egy tipp, hogy a fedelét leszedve valamit el kell tolni hátra a fejmozgató mechanikán, de ezt régen az ES35V típusnál is próbáltam, ott se jött helyre.

    Még most este gondolkoztam, hogy a lezáratlan lemezek miatt érdemes lenne venni új Pana készüléket, de ha így számítógéppel megoldható, akkor felesleges. Akkor helyette legolcsóbb megoldásként veszek egy digiző kártyát a számítógépbe, és ha nagyon kell 3 csatornáról venni egyszerre, akkor azzal kisegítem a felvételt, vagy építeni lehetne HTPC-t, vagy venni még egy felvevős médialejátszót, plusz hozzá merevlemezt. Hyundai Mbox-ot nem akarok, mert nem vagyok megelégedve a képminőségével, akkor talán Novatron, vagy valami hasonlót. Új felvevőre 1-2 hónap múlva lenne keret, vagy ha előbb, akkor csak részletre. Apámnak is kellene régi vhs anyagok bedigizésére, mert a sajátjaimat nem nagyon tudom odaadni neki, ill. nem is szívesen mozgatnám meg, nehogy a hurcolászás, hőmérséklet ingadozás ártson a merevlemeznek.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Szerintetek megoldható lenne, hogy két megdöglött Panasonic dvd felvevőből (ES15, ES35V) egy jót csinálni? Eltérő hibával szálltak el, az előbbi U88, az utóbbi U61. Az ES35V-ben szerintem anno nem is volt annyira sokat használva a dvd egység. Apám kitalálta, hogy esetleg áttenni valahogy az egyikből a másikba.

    Na meg az is szemétség, hogy az ES35V modellben a dvd egység elérhetetlensége miatt a VHS részt sem lehet használni, pedig elmenne egy egész jó VHS videónak, ez a része alig volt használva.
    Ha esetleg lenne valami szervíz kód, amivel ki lehetne iktatni a dvd részt, akkor gondolom a vhs-t áttenné elsőlegesnek és elérhetővé válna. Letöltöttem egy Service Manual-t, de egyelőre nem találtam benne ilyen állítási lehetőséget. Ha valakinek van tippje, kérem írja meg.

    Fel lehetne tenni ezt a kérdést az ElektroTanya nevű oldalon a fórumban, ha valaki tud meghívót küldeni, kérem keressen meg privátban.

  • digikábeles

    aktív tag

    válasz jeffo #3107 üzenetére

    Sok bosszúságtól kíméled meg magad, ha megszabadulsz ezektől az idejét múlt kütyüktől. Nekem egy Pana DMR E50-es van, /így, H nélkül/, de már jó ideje nem használom. Hol olvassa a lemezt, hol nem. Pedig amikor vettem, 2004-ben, jó ötletnek tűnt leváltani a vhs-t ezzel. De már az első napokban nagyot csalódtam benne. Bántotta a szemem gyors mozgásoknál a blokkosodás. Pedig akkor még hagyományos tévénk volt. Egy korábbi hozzászólásomban már leírtam, hogy most mit használok. Ennek a felvételén nem kockás Jenson Button autója a Bajcsy Zsilinszky úton még 260-nál sem.

  • jeffo

    tag

    válasz digikábeles #3108 üzenetére

    Köszi a tippet. Jónak tűnik ez a Blu-Ray lejátszó beépített hdd-vel, eszerint akkor ez is ki tudja tenni dvdre a felvett anyagot, vagy hálózatról, usb-ről lehet hozzáférni?
    De erre még hónapokat kell gyűjtenem, és hát valami olcsóbb megoldásban gondolkoztam. Blu-Ray lemezünk nincs, nem is tervezünk venni a közeljövőben, pénzszűkében még a műsoros dvd rendelgetésről is le kellett mondanom.
    Még maradt 2 db felvevőm, a Panasonic DMR-EH68, valamint a Hyundai Mbox R600, amiről korábban itt is írtam. Annál szerencsére megoldódott időközben az usb csatlakozáskor a fagyás probléma, virusirtó programot cseréltem a számítógépen, ugyanis a Nod32 fagyasztotta a rendszert, ha rádugtam külső hdd módban.
    Nem vagyok megelégedve a Hyundai felvételi minőségével, a sötétebb képeknél olyan foltos vagy kissé szellemképes, legalábbis számítógépen belenézve. Ennél jobbra számítottam.

    Néha szükség van 3 csatornáról is egyszerre venni, így hamarosan valamit kitalálok erre, talán veszek digizőkártyát a számítógépbe, vagy kinézek más merevlemezzel bővíthető médialejátszót. Pl. a Popcorn Hour márkáról is olvastam jókat, az A-300 típus szimpatikusnak tűnik, csak hát ez is 70e Ft, és ebben még nincs benne a merevlemez, ami a mostani árakon lenne 20-30e Ft. Így akkor majdnem ott vagyok, mintha megvenném az általad ajánlott Samsung készüléket.
    Mindenképp olyan megoldás kellene, amivel a merevlemezre felvett anyaghoz hozzáférhetek könnyen usb-n keresztül, ne kelljen lemezezgetni, és jó minőségben is vegyen fel. Valamit biztosan veszek, ha 2-3 hónapig is kell gyűjteni rá.

    Habár a Digi TV műholdas szolgáltatását nem éppen a minőség jellemzi, onnan veszek fel általában, szóval lehet, hogy egy jobb készüléken sem lenne sokkal jobb.
    Ráadásul most a tévém is elromlóban van, egy legalább 10 éves Philips CRT tévé, csíkos, zavaros, hullámos a kép. Egy ismerősöm szerint elképzelhető, hogy nem sokáig bírja. Bár remélhetőleg tudok venni részletre majd másikat, de egyelőre elmegy így is. Mert mostanában munka miatt nem sok időm van bármit is nézni, csak gyűjtögetem ami fontosabb, aztán jobbára hétvégén nézek, ha már be van másolva számítógépre, de van amikor még akkor sem sokat.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3109 üzenetére

    Jaj, elnéztem, a Popcorn Hour ha jól látom csak lejátszó, nem tud felvenni. A képen a hátulján nincs is bemeneti csatlakozó e célra. Az mpeg4-players.info oldal fórumában szoktak ilyenekről beszélgetni, majd szétnézek ott mit ajánlanak.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Mi tud ciki lenni egy asztali dvd felvevőnél, ha rájövünk, hogy rosszul van beprogramozva, de már megy a felvétel, és reklámszünet sem várható a beállított záró időpont előtt.

    A TV2, FEM3, PRO4 trió gyakran csinálja, hogy variálgatja az időpontokat, akár 20-25 perces eltérések is lehetnek. Sajnos ma sem néztem rá időben a netes műsorújságra, mivel a port.hu általában frissíti. És az a ciki, hogy pont felkeltem 9 óra körül, és ránézhettem volna, valamiért azt hittem, csak tartják magukat a még éjjel érvényben lévő időponthoz, ill. elég lesz amit ráhagytam, de nem.

    Ha van egy másik felvevőd, és épp nem foglalt, akkor menthető a helyzet, max. átjátszod a merevlemezesre az adott tartamot ami kimaradt, és kiírod ezt a kettőt így együtt, vagy régebben amíg jó volt a sima lemezes Pana ES15, volt hogy sorozatoknál lemez végén maradt helyre vettem mondjuk az epizód végét, és utána gyorsmásolással rátettem ami fel lett véve a merevlemezessel.

    Valaki tud esetleg olyan felvevőt, amelynél van olyan kényelmi funkció a beprogramozott felvételnél, hogy kiterjeszthető a hossza, pl. a rec gomb benyomásával OTR-szerűen hozzádob 30-60 percet, vagy áttehető normál felvétel módba? Esetleg az újabb Panasonic modellek tudnak ilyet? Mert ami nekem volt eddig, annál nem módosítható a felvételi sor, csak leállítás opció van.

  • jeffo

    tag

    A kb. 2 éves Panasonic DMR-EH68 dvd felvevőm az utoljára felvett címmel vacakol. Nem engedett részleges törlést csinálni, a kijelölt terület után feljövő dialógus ablakban törlés utáni szabad helynek 0:00-t jelzett, pedig van több mint 5 óra hely a HDD-n. Nem is csinálta meg a részleges törlést. Végül felosztást csináltam, így maradt 1 óra felesleg, azonban azt simán a törléssel sem akarja eltüntetni, visszaugrik az ablak és ott marad a cím.

    Arra gondoltam, hogy felosztással próbálom csökkenteni a felesleget, vagy szerintetek inkább hagyjam a címet, nehogy még nagyobb bajt csináljak vele?
    Valószínűleg hibás lehet a cím által foglalt merevlemez terület, nem tudja olvasni valamely részét, és emiatt nem akarja törölni. Arra is gondoltam, hogy túlmelegedett a HDD, mert estétől egyhuzamban be van kapcsolva a felvevő, mert éjjel és hajnalban is voltak beprogramozások, és nem sok idő volt köztük, ill. be is aludtam, így nem kapcsoltam le készenléti módba. Talán ha lekapcsolnám 1-2 órára, helyrejönne.

    Remélem nem keveredik be a fájlrendszer, mint az EH58-nál pár hónapja, hogy a hiba előtti címekben már tekerni sem lehet.
    Bár itt az EH68-nál a hibás cím előtt tudtam felosztani és részleges törlést is csinálni. Most veszek fel egy műsort, remélem annak jó lesz a felvétele.

    Hát lehet, hogy feljebb kell vennem a hely ráhagyást, mert újabban már 3 óra szabad hely alatt kiakad felvétel közben. Régebben akár el lehetett menni 1 óra szabad helyig is, sőt újkorában 1 óra alá is lehetett menni.
    Persze nem hiába adja be a figyelmeztetést a beprogramozásnál ha 10 óra hely alatt vagy, hogy nincs elég hely. Szóval lehet, hogy jobb 8-10 óra felett tartani a szabad helyet a HDD-n.
    Sajnos hétközben munka miatt esténként fáradt vagyok, és nem nagyon van idő átnézni a felvételeket, általában kora reggel munkába indulás előtt intézem a kimásolgatásokat, valamint hétvégén nézem át a felvételeket. Így az idők során sok minden felhalmozódott, ill. van amit mentésképp fennhagytam.

    Volt valakinek hasonló tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3111 üzenetére

    Amit korábban fejtegettem, hogy egy helyen meglegyen, ill. egy helyről kiarchiválható legyen, átjátszom egy másik felvevőről a sorozat epizód végét, amelyet téves beprogramozás miatt a másik felvevővel voltam kénytelen felvenni, az sajnos nem működik. A Hyundai Mbox-ről sem lehet az mpeg2 formátumban felvett anyagokat átjátszani, a Panasonic EH68 másolásvédelem hibaüzenetet dob, nem indítja a felvételt, úgy sem ha megy a lejátszás, és úgy sem ha előzőleg fekete képernyővel vagy menüképpel ráindítottam, és később a lejátszást, akkor is érzékeli a másolásvédett jelet.
    Sima dvd lemezes felvevőről még le nem zárt lemezről lehet átjátszani, valamint a Hyundai médialejátszóról is lehetett AVI fájlt a Panasonic-ra. Hát kár érte, akkor így a 2 eltérő készüléken lévő tévés felvételt csak számítógépen tudom összedobni egy lemezre.

  • Maxxy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most vettem egy EH63-as gépet,és mondhatni még nagyon nem értem a kezelését! Eddig egy teljesen egyszerű Pioneer gépem volt belső vinyó nélküli,régi bútor darab,de kibírt sok használat mellett 8 évet!
    Szeretnélek megkérni benneteket,hogy ha valakinek ilyen,vagy hasonló gépe van,akkor jelentkezzen már be a vwgolf2@freemail.hu-n!
    Például olyan kérdésem lenne,hogy miért nem tudok megírt lezárt DVD-R-es lemezt átmásolni a belső vinyóra?
    De lenne még pár dolog amit nem értek!

    Nagyon megköszönném,ha valaki tudna segíteni nekem!

    Üdv:Maxxy :)

  • Maxxy

    csendes tag

    Jeffo!

    Légyszíves jelentkezz e-mailen,mert hasonló gépünk van,és már ott tartok,hogy kihajítom a DVD írót az ablakon!
    Egyszerűen nem tudom a HDD-ről gyorsban átírni az anyagot DVD-re! A HDD-n van XP módban 2 óra 40 percnyi anyag,amit át írnék gyorsban a -R-es lemezre! De csak valós időben,azaz 2ó 40 perc alatt hajlandó átírni!
    Légyszi jelentkezz be nálam a vwgolf2@freemail.hu-n,mert szerintem Te tudnál segíteni,hogy mit nem csinálok jól!
    Szívességedet előre is köszönöm!
    Üdv:Maxxy :)) :))

  • jeffo

    tag

    válasz Maxxy #3116 üzenetére

    Maxxy:

    Elnézést elfoglaltságaim miatt nem néztem rá mostanában erre a fórumra. Azért majd elküldöm az alábbi választ emailben is ahogy kérted, bár lehet, hogy 2 hét alatt magad is rájöttél.

    Általában SP mód használata ajánlott a felvételhez asztali dvd felvevővel HDD-vel, XP-t csak akkor javasolnék, ha nagyon jó a felvételi forrásod (pl. HD TV szolgáltató /HelloHD/, digitális kábeltévé), vagy minél jobb minőségben akarsz valamit eltárolni. Egyébként a készülék kézikönyve és a Panasonic oldal is feltünteti, hogy egyes lemeztípusoknál mely felvételi módban mennyi fér egy lemezre - [link] -, ám ez HDD-ről DVD-re való kimásoláskor pár perccel többet jelent, így XP módban felvett anyagból 4,7GB-os lemezre kb. 65 perc, SP módban lévőből 2 óra 10-11 perc fér fel. Ha egy film hosszabb ezen értékeknél, akkor 1 lemezre csak valós idejű másolással, mondhatni 1x-es sebességgel fog menni, vagy pedig szét kell darabolnod a cím felosztása funkcióval. Ha volt benne reklámszünet, akkor ez nem olyan vészes, a reklámpozíciókra alapozhatsz, vagy pedig ha reklámmentesen adták /pl. köztévében/, akkor keresned kell egy lesötétedős pozíciót, ami hosszabb és ahol hang sincs éppen, és ott kell egy vágást megejtened.

    Vagy megpróbálhatod kétrétegű (DL) lemezre kimásolni, bár én soha nem használtam ilyet dvd felvevőben, így ajánlom az utánaolvasást a kézikönyvben. Mintha az rémlene, hogy az adott réteg kapacitásánál nem lehet többet rátenni. Vagy tedd ki újraírhatóra, és számítógépen összevágod pl. a Womble Mpeg DVD Video Wizard programmal, és végül csinálsz belőle egy jó minőségű xvid avi formátumot.

    Ha annyira nem számít a felvételi minőség, FR módban is felveheted, de sajnos csak max. 8 órát lehet beállítani, így ha 6-7 óránál több szabad hely van a merevlemezen, akkor ez nem kivitelezhető, mert akkor nem lehet lecsökkenteni annyira, hogy valószínűleg ráférjen egy dvdre. Vagy választhatsz LP módot, de az meg elég gyenge minőség. FR módban lehet direktben dvd lemezre is venni, de ezt nem igazán ajánlanám, mert ha valami miatt nem tud írni a dvd lemezre, mondjuk ha gyengébb minőségű lemezt raksz be, akkor akár tönkreteheti a dvd meghajtót is. Jobban dvd-r vagy dvd-rw lemez használata ajánlott, egy Panasonic szervízes ezt mondta nekem legutóbb.

    Lemezből minél jobb minőségűt érdemes használni, mint amilyen pl. a Falconmedia Pro vagy Dupli TTH02 DVD-R (régi TDK-s alapanyagú), és taiwani Verbatim, Maxell lemezek is jók. Újraírhatót mostanában nem használtam.
    Az írható dvd lemezekről tapasztalatokat, teszteket ebben a topicban találsz: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #3113 üzenetére

    Több hét kihúzott állapot után próbaképp újra bekapcsoltam a Panasonic DMR-EH58 felvevevőmet, amelynél április elején bekeveredett a fájlrendszer, az utolsó pár cím eltűnt, és X jel volt látható a dátum helyén, és a csatorna neve sem látszott.

    Most a hosszabb pihentetés után visszajött ez a pár eltűnt cím, mintha mi sem történt volna, próbáltam törölni közelebbit és kicsit régebbit, nem okozott gondot. Mert áprilisban úgy rémlik régebbi felvételekből törölgettem, és azután hülyült be, valamint rendszeresen kis szabadhelyre veszegettem fel rövidebb, hosszabb műsorokat.
    Valószínűleg hogy az óra is kitörlődött, így egy alaposabb önellenőrzés futhatott le a készüléken az indításkor, ami helyrerakta a hibás fájlrendszert.

    Nemrégiben az EH68-nál is előjött hasonló hiba, bár ott helyreállt, mivel az újraindítás után nem türelmetlenkedtem, nem nyomtam rá semmire, és így lefutott aminek kellett. Akkor megfogadtam, hogy csinálok minél több helyet, ahogy szabadidőm engedi kimásolok és törlök minél többet, és most már az EH58-on is ezt fogom, ha ilyen szerencsésen visszatért.

    [ Szerkesztve ]

  • vieri2000

    tag

    Eljött a vég. Pana dmr-eh58 dvd felvevőm beadta az unalmast nem lehet kiírni dvd-re a szerviz közölte 78 e ft a javítása program hibás. Valakinek ötlete mit tegyek? :((
    hogy tudnám menteni a hdd anyagokat? felvenni és lejátszani a hdd-re tudok vele.
    lehet hogy eladom alkatrészek.
    sajnálom mert nagyon szerettem

    [ Szerkesztve ]

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!
    Sajnos ahogy látom kevesebb az élet a topicban mint aminek örülnék, de azért bedobom a közösbe.
    Olcsó megoldás kéne kariajinak, és a egy korrekt DVD-játékos beszerzése a cél.
    Elvárásaim a HDMI-vel való összekötés lehetősége és az USB-bemenet, amiről alapszinten lejátszik filmet is, ha felirat van, azt is kezeli. Nincs márka megkötés, jöhet minden noname, ha megüt egy minőségi szintet.

    Köszönöm a segítségeteket előre is. :)

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • medium84

    aktív tag

    Hi!

    Mi van akkor, ha a kiírt DVD-t csak az asztali íróban lehet lejátszani? Lezártam rendesen.

  • zaba

    tag

    Hali tervezem egy használt készülék beszerzését, a keret elég szűkös.
    Melyiket a sok közül?
    Eddigre sok szűrés után két lehetséges versenyző maradt, de ha van jobb ötletetek meghallgatom.:

    Panasonic DMR-EH55
    LG RH7500

    Red meat can kill ya'. Enjoy!

  • FrezeR

    senior tag

    Cseréltetek már HDD-t asztali gépben? Érdekelne az erről szerzett tapasztalat mégis, hogyan kell ennek nekiállni.

  • zaba

    tag

    válasz FrezeR #3123 üzenetére

    Itt nézz körül: http://ifndef.altervista.org/index_hun.html
    Ez LG-kről szól, de gondolom máshol sem lehet sokkal bonyolultabb.

    Red meat can kill ya'. Enjoy!

  • FrezeR

    senior tag

    válasz zaba #3124 üzenetére

    Köszi a tippet. Igazából már sikerült beraknom egy másik HDD-t (nekem sony-m van) csak mivel kiírta, hogy HDD error és onnantól nem nagyon tudtam mit csinálni vele így ezért gondoltam rákérdezek mi is a folyamata.

  • zso73

    veterán

    Sziasztok !
    Egy kérdésem lenne. 60 K-ig milyen DVD írót érdemes venni, amiben van merevlemez? Ha lehet full HD legyen.
    A válaszokat előre is köszi ! :R

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • zso73

    veterán

    válasz vieri2000 #3119 üzenetére

    A szokásos DVD-ről firmware ( szoftver ) felrakás nem javítja meg ? Egy próbát talán megérne.... Hiszen nem veszthetsz semmit.

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • jeffo

    tag

    válasz FrezeR #3125 üzenetére

    Én mintha úgy olvastam volna valahol, hogy a márkás asztali dvd felvevőkben nem lehet csak úgy hdd-t cserélni, mert a hdd-n van a vezérlő program is, vagy valami speciális fájl vagy azonosító, ami alapján elfogadja a készülék a merevlemezt. Esetleg meg lehet próbálni sector szintű tükrözést, pl. Acronic True Image programmal, ami egy az egyben áttükrözi az egészet egy másik hdd-re, bár az is lehet, hogy egyes felvevő modellek a hdd kapacitást is figyelik.
    Cserélhető hdd kapcsán nekem bevált a Hyundai Mbox R600 készülék, bár az nem dvd felvevő, és kissé gyengébb a felvételi minősége a Panasonicomtól. Amióta hosszabb küszködés után rájöttem, hogy az USB kábel a hibás, és egy minőségi kábelt használok, valamint USB hosszabbítóra csatlakoztatom, nem közvetlenül számítógépbe, azóta nincs gond az adatkapcsolattal. A hozzá vett hdd (WD AV-GP 1TB) is remekül működik, a beüzemelés óta nem cseréltem benne hdd-t. Azon pár hónapja lefuttattam a WDIdle3 programmal a fejparkolási idő átállítást 5 percre, és talán ez is fokozta a stabilitását.

    *

    Mostanában ezt a lemezt használom a Panasonic dvd felvevőmhöz (DMR-EH68):
    - Verbatim DVD-R 16x Made in Taiwan
    Erre rendszerint jó minőségben tud kimásolni a készülék. Azért érdemes odafigyelni a lemez berakásakor, ha fura hangokat ad ki, vagy a szokottnál hosszabb ideig tart a lemez felismerése, akkor gyorsan be kell nyomni az eject gombot és kivenni, mert elképzelhető, hogy hibás ilyen esetben a lemez (50-100 db között előfordulhat 1-2 ilyen). Szóval jobb megelőzni a problémát, nehogy kiakadjon a dvd meghajtó a hibás lemeztől.
    Újraírható lemezt nem használok, mert eddig a leggyakrabban a formázásnál döglöttek ki a régebbi dvd felvevőim, DVD+RW, DVD+R lemezeknél, mint tavaly megtudtam a Panasonic szervíztől, kizárólag minuszos lemezt érdemes használni. Ami annyira nem fontos, nem írom ki, vagy csak akkor ha a számítógépen akarom szerkeszteni
    .
    Régebben vettem ilyen lemezt, asszem ajánlottam e topicban: FalconMedia Pro DVD-R 16x, ez is jó volt hozzá, de már nem kapható.
    Találtam egy ilyet nemrég egy webshopban: JVC PRO DVD-R 16x, valószínűleg ez is jó hozzá, csak ez már prémium kategóriás, árban is több, bár nem annyira sokkal, mint amiért régebben a FalconMedia-t vettem. Az ezüst tetejű változat olcsóbb. Talán 1-2 hónap múlva rászánom magam, hogy rendeljek egy 100-as csomagot. Egyébként Google kidobott rá egy külföldi fórumos bejegyzést, miszerint valaki csak ilyet használ Panasonic felvevőkhöz, és teljesen meg van elégedve vele. Magyar fórumon tesztet még nem találtam róla.

  • Sövi

    csendes tag

    Üdv Guruk!
    Van egy Panasonic DMR-EH63 dvd íróm,amely nem találja az M1 csatornát.
    Hiába kerestetem meg a csatornákat,nincs közötte.
    Hiába másoltatom a tv ről a csatornákat,az M1 helyett is az M2 jelenik meg.
    Kézi hangolásnál nem találom,valahogy nem sikerül.
    Régebben sikerült megtalálni,most nem jön elő.
    Valakinek volt már ilyen problémája,talán firmware frissítés?
    Várom a tippeket.
    üdv.Sövi

    Sövi

  • Sövi

    csendes tag

    Üdv Guruk!
    Van egy Panasonic DMR EH63 DVD felvevőm. Nagyon király. Csak a tunerja nem találja meg az M1adót. Tudna valaki segíteni a beállításában. Hiába másoltatom a tv ről a csatornákat, az M1 helyén mindig az M2 jelenik meg. Ha kézi hangolást csinálok,egyszerűen nincs M1. Egyszer már sikerült előhozni,de most hiába a használati utasítás,csak nem akar előjönni. Elkezdődik az F1 és szeretnék rögzíteni belőle amikor nem vagyok otthon,de így nem megy sajnos. :-( Sövi :W

    [ Szerkesztve ]

    Sövi

  • jeffo

    tag

    válasz Sövi #3130 üzenetére

    Én is hasonló helyzetben vagyok, nálunk a helyi kábeltévéről az RTL Klubot nem hozza be sehogy a Panasonic EH68-as. Egyelőre nem sikerült kinyomozni hogyan lehetne betárolni a csatornát. Arra gondoltam, felhívhatnám a T-Home ügyfélszolgálatot, hátha áttennék más helyre, de egyelőre nem volt kedvem hozzá, részben amiatt is, mert én rendszerint a saját szobámba bekötött saját előfizetésű Digi műholdas tévéről, beltériről veszek Euro Scart kábellel, és azon bejön az RTL, és a kábeltévéhez csak szüleim révén van hozzáférésem, csak kiegészítésképp veszek fel róla a másik felvevőmmel, ha a műholdas beltéri foglalt más felvétel miatt.

    Én is örülnék bármi ötletnek. Vagy majd ha jobban lesz kedvem, időm, akkor utánakérdezek. A FEM3 csatorna kapcsán is rá kéne szólni a T-Home-ra, mert benne van a csatornakiosztásban, ám tévén csak finomhangolással lehet behozni, szörnyű minőségben. Szüleim mondjuk nem akarják nézni, nekem meg bejön a Digi-n, így ezt is hagytam egyelőre.

  • creed33

    aktív tag

    Sziasztok!
    Létezik olyan usb-s asztali DVD lejátszó amely képes arra hogy a lejátszójába tett DVD lemez tartalmát közvetlen át tudja az usb-jébe csatlakoztatott pendrive-ra másolni? :U

  • Mexildos

    aktív tag

    sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy az asztali dvd lejátszok esetében az irott DL-es lemezeket viszik-e gond nélkül? Csak a - osat vagy a + plusszosat is? A DL lemezeket irottból régóta kezelik az asztali lejátszók?

  • medium84

    aktív tag

    Helló!

    Van egy Pioneer asztali íróm, meg egy notim, amin szintén van 1394-es port. Az író firewire porjára az van írva, hogy in/out.
    Összekötöttem a kettőt, indítottam egy movie makert, hogy majd áthúzom notira az író vinyóján lévő felvételeket, de nem is látja azt.
    Működik ez így egyáltalán, próbálta valaki?

  • nevtelensenk

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan DVD-felvevő kéne, amivel a set top boxról tudnék felvenni. De nem az analóg jelet, hanem mondjuk a set top boxból scarton kijövőt! Ezen kívül szeretném tudni, hogy ezeknél a készülékeknél mennyire állíthatók a felvételi paraméterek? Olyanokra gondolok, hogy pl. beállíthatom-e, hogy a képet és a hangot hány kbps-sel, utóbbit hány Hz-cel rögzítse. (Egyáltalán milyen formátumba szoktak rögzíteni ezek? Nekem MPEG2 megfelelne például.) Arra nincs szükség, hogy a felvevő HD-s legyen, mert nincs olyan kimenet a set top boxunkon. Elég a sima SD, de szeretnék minél megbízhatóbbat. Valamint az is fontos lenne, hogy utána a felvett műsort gépre tudjam másolni, és ott megnézni. Nem tudom, hogy nincs-e bizonyos csatornákon másolásvédelem vagy hasonló, ami ezt akadályozná...

    Igazából az érdekelne, hogy a mai felvevők mennyire felelnek meg a fenti kritériumoknak, de ha valaki tudna egy konkrét típust is ajánlani, azt is megköszönném!

  • VIBO

    őstag

    Hi

    Asztali DVD usb portjába, ha bedugok egy pendrivot amin van egy dvd-film akkor le kellene hogy játsza?

    S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

  • Willie

    őstag

    Sziasztok!

    Egy Panasonic NV-VP23 típusú DVD-VHS kombót milyen DVD/HDD felvevővel lenne érdemes összekábelezni? A cél régi VHS felvételek digitalizálása lenne. Van esetleg olyan készülék ami nem egyből DVD formátumba digitalizál, hanem esetleg valami olyan formátumba, amit könnyebben lehet szerkeszteni? Esetleg van olyan régebbi fajta HDD felvevő, ami nem titkosítja a felvett anyagot és számítógépre kötve a HDD-ről simán lehet másolni a felvett anyagot?

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

    Üdv.

  • Đ10Đ4

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nagyon nagy segítség kellene valakitől, nem tudom irányítani a DVD írómat, semmilyen téren a kapcsolóval, és nem is jeleníti meg a TV..

    Típus: Sony RDR-HX910

    A probléma, konkrétan!
    "állítólag régió kód lett elállítva".

    Valami DVD3ból DVD1be, és ezért nem lehet irányítani.
    A kérdésem az lenne hogy, hogy tudom ezt vissza tenni DVD1ből DVD3ba?

    Semmi reset gombot nem találtam a készüléken, interneten annyit írnak hogy, "Regio code hack"!

    Ezt az angol dolgot nagyjából le fordítottam, de semmi előre lépés nem volt vele..

    Valaki segítsen legyen szíves.. :)
    Nagyon szépen köszönöm, előre is!

    Márton

    "Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

  • Sövi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy Panasonic dvd író felvevőm DMR-EH63 typ.
    De csak analóg tuner van benne. Tudva levő,hogy majd minden cabel szolgáltató kezd leállni az analóg adásokkal. És csak digitálisokat fognakszolgáltatni.
    Lehetne e tunelt cserélni benne,hogy tudja a DVB-C adások vételét.
    Nem sokat használt,kitűnő állapotba van.

    [ Szerkesztve ]

    Sövi

  • winhate

    őstag

    Sziasztok

    Valakinek van meg asztali felvevoje ami muxik ?
    Kamerarol szeretnek digizni.

    Koszi elore is.

    http://pouet.net/prod.php?which=5633

  • betyar1974

    senior tag

    Sziasztok!
    Látom nem nagy a mozgás, azért kérdeznék!
    Ebbe kellene Nekem HDD. Sajnos nem tudom, hogy milyen hdd-t támogat? Csatlakozás(sata2-3), kapacitás limit?
    250gb-os elég lenne.

Új hozzászólás Aktív témák