Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz World-Soft #4572 üzenetére

    A pörgés leállítás a nem teljesen egzakt dolgok közzé került nálam. Bár absz. nem foglalkoztam vele, vélettlenül pont egy olyan 2-5"-es rack-et vettem amiben olyan chip van ami ezt elvileg tudja. spindown chipek.
    lsusb ezt adja:

    lsusb
    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000
    Bus 003 Device 002: ID 04fc:0c25 Sunplus Technology Co., Ltd
    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000
    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

    Ennek ellenére nem megy és ezt nem script-ből próbáltam, hanem simán scsi-stop-al.
    Szóval itt még érhetnek meglepetések. Ennek ellenére ez szerintem nem a leglényegesebb dolog (különösen 2.5" diszknél).

    Igértem, hogy megnézem a Fedora 10-es (3493MB) NFS másolási időket:
    Linux: 13:24 perc-> 4.3 MB/s
    WS: 16:02 perc-> 3.6 MB-s
    Ebből teljes DVD-re átszámítva jobb érték is jön ki mint korábban írtam:
    Linux 17 perc, WS 20 perc
    A 4.3 MB/s vsz. tényleg a maximum amit ebből a routerből ki lehet hozni. Meg látszik, hogy egy normális NFS driver kb. 20%-al többet tudna mint a WS...

    Szerintem a szerző a diszkes dolgok kapcsán arra gondolt, hogy ha a pre-mount és post-mount fájlokat jól használod akkor amikor visszateszed az USB-t akkor automatikusan minden szolgáltatás ami a diszket használja elindulhat anélkül, hogy kézzel indítanád. :)

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

  • Angelo_

    csendes tag

    válasz World-Soft #4572 üzenetére

    Lehet a programokat ugyanarra a diszkre tenni mint a letöltéseket ha nem használsz nagyon sok vagy állandóan futó plusz programokat. Én főleg torrent-ezek, esetenként ftp-zek. Ha ki akarom húzni a drive-ot a router-ből csak leállítom a letöltéseket és read-only-ba teszem a file rendszereket és már lehet is átdugni a gépbe a diszket. Közben a router tovább osztja a net-et a kliensek felé, aztán ha végeztem a másolással mehet vissza a router-be. Elég egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák