Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oyabun

    tag

    válasz r3pl4y #2867 üzenetére

    A nagyobb diszkkel nem fog változni a memóriahasználatod, csak több tárolóhelyed lesz.
    Nálam a 128 mega rammal simán ment egy 250-es diszkkel is, akár swap nélkül is. Amikor formáztam a lemezt azért bekapcsoltam, nehogy megálljon. Ameddig a gyári 32 megával használtam és 100 mega körüli swappal, addig sem fogyott el a swapdisken a hely soha.
    A swap mérete nem befolyásolja a sebességet. Nézd meg, mennyi swap memóriát használsz úgy ahogyan általában használod a routert (torrent, samba stb.) Ha nem jársz a közelében, hogy elfoggyon, akkor ne rakjál nagyobbat - fölösleges.

    Ráadásul ha nem kell swapolnia akkor diszk is jobban működik. Az oprendszer külön látja a swap és az adat diszkedet - holott az fizikailag egy eszköz. Ha swapra ír, mivel annak magasabb a prioritása, a lemeznek meg kell szakítania a normál írási vagy olvasási műveletet, újrapozícionálnia a fejet, elvégezni a swap utasítást és visszatérnie a normál végrehajtáshoz.

    Szóval összegezve szerintem bőven elég.

    Más: Összehasonlítottam a mostani pata Toshiba és egy újabb 250gigás sata toshiba sebességét. Kb. 25-30%-kal tud többet az újabb diszk mint a régi.

    Aztán visszaraktam a jó öreg bevált 40gigásat a routerre, mert az új diszkek raidbe kötve mennek a NAS-ba. :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák