Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz poli27 #1618 üzenetére

    OpenWrt ügyben biztos infóért inkább vargalex-et kérdezd, de szerintem nincs! Sem RT-N66U-ra, sem pedig RT-AC66U-ra, még RT-N16-ra is ezer éve WIP status-ban van, csak Unofficial Build van hozzá valahol! Mivel a BroadCom-nak zárt driverei vannak, így nehéz vele az OpenWrt fejlesztők dolga! Legjobb tudomásom szerint ez a helyzet, de mondom, OpenWrt-t annyira nem követem! Sőt, mintha valami olyat is hallottam volna, hogy a TP-LINK AC7-en is csak N módban megy a WiFi OWRT-ben!

    Visszatérve az ASUS-ra, most szerényen megy, csak ~100 torrent van benne, de volt már 300+ is régebben! Persze ez nem mind aktív egy időben, slotok nálam úgy vannak, hogy 100 lefelé, és jelenleg 25 felfelé! De utóbbi volt 50 is, csak felesleges a sebességemhez, így visszavettem! Terhelés nem komoly, ezt simán viszi, és teljesen stabil! Ettől függetlenül egy NAS-al nyilván nem vetekszik, az ugyebár célhardver, így lemezkezelésben nem lesz ellenfél egy router sem, ahol ez csak extra funkció! Viszont ugye ha NAS, akkor már két áramfogyasztó, és hát ha én vennék is olyat, akkor sem tennék mellé egy 5000Ft-os routert! Jó, igaz, nyilván nem kellene 35k-t költeni rá, de egy normálisabb erősebb vas úgyis 20k minimum, mert hát a 120/240-es netet is kell NAT-olni, és azt sem tudja egy 5k-s cucc! Így a kettő együtt meg már közel 100k is lehet...

Új hozzászólás Aktív témák