Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Srob

    tag

    Üdv!
    A hétvégi akcióban vásároltam egy RT-AC85P routert (25ezer), ami egy Archer C1200-at váltott. A hálozaton két pc (az egyik wifis alaplappal) egy PS4, három laptom ami ritkán üzemel egyszerre és vagy fél tucat mobil eszköz a tévéket nem is számolva, mert azok nincsenek interneten használva. Az elvárások nem voltak nagyok. Stabilabb wifi kapcsolat és jelerősség főleg 5G-n mert a PS arról megy.
    A router a kétszintes házunk felső emeletén a középen elhehyezkedő közlekebőjében van elhelyezve. A beüzemelés gyorsan ment. A gyári biost lecseréltem a honlapról letöltött legújabb verzióval a megadott módon. Furcsa de ezután már ASUS_68-at írt ki. [kép] Nem foglalkoztam vele, mert ment rendesen. Az internet csomagunk sebessége 500/25 amit hoz is szépen. [kép] A wifi részét hagytam egyenlőre auton csak az 5G csatornákat próbaltam ki egyesével. Lövésem sincs, hogy miért de a 100-as csatornán jött legjobban. [kép] Meglepődve tapasztaltam, hogy a jelerősség is nagyon jó. (alsó szintről mérve a routertől legalább 6m és egy beton födém, wifis pc) [kép] A PS4 is kb 4-5m és egy 30cm-es falon keresztűl is fullos jelű. 100 Mbps alá nem ment. A 2.4G-s wifi nem hozott változást, a legnagyobb sebesség amit mértem. (wifis pc)[kép]
    Mobil eszközökön nagyon változó 15-50 Mbps.
    Összességében nem volt nagy ugrás, de elégedett vagyok. Erőssebb 5G, jobb ping értékek a 2.4 G még finomításra vár.
    Köszönöm a türelmet!

    "curiosity killed the cat"

Új hozzászólás Aktív témák