Új hozzászólás Aktív témák

  • OhYeah

    kezdő

    Sziasztok,

    Társasházi lakásban lévő TP-link Archer AX10-et szeretném lecserélni, mert sokszor eldobja az 5G kapcsolatot, és még a 2.4Ghz-en is meg-megszakad a kapcsolatom, és az home officeos Teams munka mellett nem annyira szimpatikus. Próbáltam már csatornákat állítani, Wifi analyzer alapján, próbáltam lecsatlakoztatni az okos eszközöket róla, de egyikkel sem jutottam előre. Laptop kb 3 méterre van, ugyanabban a szobában mint a router de még így is szakadozik.

    Amiken gondolkozom mint csererouter:

    1. ASUS AX86S mert :

    - van rajta USB 3.0 port és van rajta pluszban USB2.0-ás port, és ezeket használnám, igaz csak az USB.3.0-át
    - kb ez a max összeg, amit routerre szánnék
    - youtube videókat, amazon és jófogás véleményeket olvasva, nem sok rosszat írtak róla
    - Amiért mégis hezitálok, hogy nincs rajta 2.5G WAN port (igaz most csak 500/30-as Voda netcsomagom van, de gondolom a 2.5G lesz a jövö, bár egyelőre Gigabites netnél nagyobbat nem nagyon látok lakossági ajánlatban), váltás tervben van gigabites kapcsolatra - itt jól gondolom, vagy túlbonyolítom ?

    2. ASUS TUF-AX5400 mert :

    - Mert van rajta USB.3.0-ás port - ami elég lenne nekem
    - Mert úgy tűnik ez adhatja a legnagyobb\legbiztosabb lefedettséget/kapcsolatot - ezt jól gondolom ?
    - Kicsit olcsóbb mint az fentebbi - bár ez nem mérvadó
    - Amiért mégis hezitálok : szintén nincs rajta 2,5G WAN port - lásd fentebb

    3. ASUS TUF-AX3000 V2 mert:

    - Mert van rajta USB.3.0-ás port - ami elég lenne nekem
    - Kicsit olcsóbb mint az 2 fentebbi - bár ez nem mérvadó
    - Van rajta 2.5G Wan port
    - Amiért mégis hezitálok :
    - 3000 Mbps átviteli sebesség VS. fentebbiek - érzékelnék én mint átlag user valamit a sebességkülönbségből a fentebbiekhez képest ? Vagy hol érzékelném ha észrevenném ?
    - Erről több olyan negatív vélemény is van tönkremenéssel kapcsolatban, lefedettséggel kapcsolatban stb..stb..

    Amik folyamatos WIFI kapcsolatot igényelnek azok a következők :
    - Hűtő
    - Mosogatógép
    - Mosógép
    - Macskaetető
    - MacskaWC
    - 2 mobil - Galaxy S20+/S21+
    - Dell precision Laptop
    - TV
    - PS4
    - Google Chromecast + TV

    Bárki aki visszajelez bármiféle tanáccsal annak köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák