Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz kippedli #225 üzenetére

    Egy baráti jótanácsot fogadj el!

    Ha elszántad magad egy gépújításra és áldoznál annyi pénzt procira amennyibe egy 9590es kerül, ráadásul egy high-end 290X-et tennél mellé, inkább nevezz be egy Z-s lapba, amibe már belemegy majd a Broadwell és egy erősebb i5-öt tegyél bele vagy akár apróról egy i7-et! K-sat..

    Az Arma elég szarul kezel 4nél több szálat, értsd kb sehogy, a Win látszólag szépen elkeni a szálak között a terhelést de ez csak a látszat. Az erős egyszálas teljesítmény kell neki, arról nem beszélve, agyig kéne húznod azt a 9590est, hogy normálisan (és még ez sem lenne elég..) kihajtsa a 290x-et.
    6-8szálat jól (ki)hasznló játékokban ugyan nincs érdemleges difi i7 és húzott Vishera között, de ahol ez nem áll fenn, lásd Starcraft/WOW/AC stb az Intel egy szálon akár (sok esetben) 50% főlénye nagyon durván kijön. Ha valaki hát én AMD "fan" vagyok, támogatom a kisebb halat és szerintem elég jól ki tudom hozni egy 30k-s prociból egy 70-80K-s Intel szintjét bizonyos korlátokon belül. DE!

    Ha most kéne gépet építenem és olyan/akkora lenne a büdzsém amelyre az általad felsorolt komponensek következtetni engednek, azt kell mondjam áttérnék Intel vonalra. Ha másért nem hát azért, mert AM3+ba már nem jön semmi. :(

    Azért a 9590es egy 220W TDP-s darab.., oké hogy Intel oldalon meg ottvan a kupakolós kabaré, de ezt azért hűteni is kell, ami nem merül ki annyiban hogy veszel rá egy jobb hűtőt, kell egy bitang ház ami kivezeti azt a hőt amit termel stb..
    Az áramfogyasztást most hagyjuk mert azzal azok jönnek akik vagy 8általánosnál megálltak (és azt is úgy hogy 6x első, 2x második osztály..), ergo elemi matematika nuku, vagy akiknek fogalma nincs róla mennyit fogyaszt egy hűtő/kerti locsoló stb..
    Félreértés ne essék, nem vagyok az AMD erőmű ellen sőt.., nálam valamilyen szinten jelen is van, de most így 2014 második felében ekkora összegből már magam is Intelt építenék!

    Node mivel ez a téma itt ebben a topicban oda-vissza 20x kimeríti az OFF fogalmát be is fejezem!

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák