Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz evilskati #13919 üzenetére

    ESP8266-ból a node MCU az általánosan elterjedt, de én mindenkinek az ESP32-t javasolom. 800 Ft-tal drágább, de messze nem annyival tud többet.
    Most azt hiszi az emberfia, hogy ehhez a projekthez soha többé nem fog hozzányúlni.
    De, fog! Majd még ezt változtatni, azt változtatni, nem jó az a WEB-es felület, amit megcsinált az ember, meg jó lenne, ha valamit még mérne, mondjuk fordulatszámot, hőmérsékletet, vagy anyám tyúkját, meg aztán ha valamit tárolna a 4M pótlólagos memóriában az se lenne rossz,
    vagy kinek milyen ötlet jut eszébe 1-5-10 év múlva. Ha a vasban ott van a jelentős tartalék, az azért nagyon meg tudja könnyíteni a dolgot.

    Konkrét problémára egy low cost kivitel:
    - ESP32 megtáplálva egy akármilyen telefonos microUSB töltővel a saját csatiján. (Azért a megfelelő Ampert tudja!)
    Ventilátor az ESP32-re 3 helyen: GND, 5V, egy GPIO. Nem kell se breedboard, se semmi.
    Vagy forrasztva, az a stabilabb, vagy dugaszolós madzaggal.

    Kissé stabilabb kivitel:
    - Csinálsz egy panelt, amin rajta van az ESP32, meg a táp csatlakozó aljzat(ok), és egy (vagy több) hármas csati, a csatkban: GND, +5V, 1 GPIO
    Én például épp a napokban terveztem le egy ilyen panelt 4 csatival, amit eredetileg WS2812 meghajtására szánok, de minden olyasmire jó, ahol GND, +5V, GPIO csatlakozás kell.
    A panelból a 10 db-ot 5 $ ért (1500 Ft, azaz 150 Ft/darab) gyárt le a kis kínai, de a szállítás vagy háromszor annyi, ezért én együtt több panelt rendelek.
    Mivel épp a napokban csináltam, más kapcsán be is linkeltem a képét:
    https://prohardver.hu/tema/arduino/hsz_13901-13901.html

    [ Szerkesztve ]

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák